PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mazot ibresi sona dayanmıyor

italyan__atesi16
03/12/2011, 00:37
gecen gun depoyu fulleyince farkettm . aracın ibresi en sona kadar dayanmıyo 20 30 km sonra tekrar bi opete girdm acaba eksik mi doldurdular diye bu sefer pompa attıktan sonrada biraz mazot koydurdum ve baktgmda yine en sona dayanmamıstı bunun sebebi ne olabilir?

aykut_1914
03/12/2011, 00:49
uzun bi yoldan sonra ve ibre "empty" kısmına yakınken mi oldu bu?
benimde 2 kere başıma geldi,2sindede 100 km yoldan sonra ve depo boşken oldu.
şok oldum hatta tabanca attı ama depo ekranda bir kısım boş gözüküyodu

italyan__atesi16
03/12/2011, 00:57
uzun bi yoldan sonra ve ibre "empty" kısmına yakınken mi oldu bu?
benimde 2 kere başıma geldi,2sindede 100 km yoldan sonra ve depo boşken oldu.
şok oldum hatta tabanca attı ama depo ekranda bir kısım boş gözüküyodu

aynen oyle uzun yoldan geldim empty kısmına yakındı fulledm pompa attı ama biras daha boş gozukuodu işkillendm yola cıktıktan sonra bi daha opete girdm pompa attıktan sonrada biraz daha doldurttum. sonuc yine aynı bi kısmı boş die gosteriodu sonrda bi daha fulleme imkanı olmadı:D:D

Du Hast
03/12/2011, 01:14
benimkide dayanmıyor ama şöyle oluyor
depo doldu diyelim ibrenin sonuna 4 milim var
biraz yol alıp çalkalandıkça sona 2 mm kalıyor.
aynı şekilde daha az miktardaki seviyelerde de oluyor bu

italyan__atesi16
03/12/2011, 01:23
benimkide dayanmıyor ama şöyle oluyor
depo doldu diyelim ibrenin sonuna 4 milim var
biraz yol alıp çalkalandıkça sona 2 mm kalıyor.
aynı şekilde daha az miktardaki seviyelerde de oluyor bu

ona benzer olayda yasadım dik bayıra parkettgmde oluo genelde o olay sonra duzluge cıknca kendini toparlıo.
ama bu basıma gelen dumduz yerde oluyo samandırada mı sıkıntı var kestiremedm. artık ışık sarı yanınca yolda kalcam die korkuorum:D

1ocak2011
03/12/2011, 09:04
Aynı durumu Pazar günü depo yarım altına düşünce doldurunca 116 TL aldım, benimde ilk defa oldu. Sonra normal inmeye başladı.

HLk16
03/12/2011, 10:30
Bende de aynıdurum var :) dün akşam birmottan aracımı aldım ve içinde gram mazot yoktu . ibre milim dahi kalkmadı . en yakın opette fulledim ama çubuk tam full olmadı .... 100km sonra bir daha deneyeceğim :)

Engin_T
03/12/2011, 10:40
Bende de olmuştu, depoyu fulledikten sonra ibre bir çizgi yukarda kalmıştı 70 km kullandıktan sonra tekrar doldurdum sorun çözülmüştü

Du Hast
03/12/2011, 14:35
depoyu doldururken pompayı son tıkta değilde ilk tıkta ayarlamasını söyleyin. böylece daha yavaş dolacak ve içeride hava yapma durumu olmaz. "ağabey ağırdan dolsun" demeyi özledim lan benzinlikte.

skystar37
04/12/2011, 00:42
depoyu doldururken pompayı son tıkta değilde ilk tıkta ayarlamasını söyleyin. böylece daha yavaş dolacak ve içeride hava yapma durumu olmaz. "ağabey ağırdan dolsun" demeyi özledim lan benzinlikte.

Full demeden önce denecek güzel bir lafmış ancak parayı ağırdan almıyor trink diye el koyuveriyorlar :)

HLk16
04/12/2011, 00:45
Bende de olmuştu, depoyu fulledikten sonra ibre bir çizgi yukarda kalmıştı 70 km kullandıktan sonra tekrar doldurdum sorun çözülmüştü

65 km sonra tekrar doldurdum yine aynı :S çözemedim durumu .... :S

Du Hast
04/12/2011, 00:50
Full demeden önce denecek güzel bir lafmış ancak parayı ağırdan almıyor trink diye el koyuveriyorlar :)
Shell kartta 60 liralık mazot birikti
kıyamıyorum harcamaya.
eskiden 30 tl mazot alırdım 150 km yapardım Ankara - Kırıkkale arası içinde de ertesi güne benzinliğe gidecek kadar mazot kalırdı
şimdi 30 tl alıyorum dönüşe geçmeden mazot almam gerekiyor nereden nereye.
sabahları kısa mesafede kullanmasam haftada 40 lira cebime kalacak ama kısa mesafede motor ısınmadan gideceğim yere az da olsa dur kalk yaparak gitmek zorunda kalıyorum. şehirler arası 4.3 ortalama ile gelip kısa mesafede kullanmaya başlayıp ortalamanın 6.2 ye çıkmasından nefret ediyorum.
ata biniyorsak arpasını verecez yapacak birşey yok.