PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : START STOP stop etti???

xarsi
02/12/2011, 16:44
Selam arkadaşlar.. star stopum an itibariye çalışmamaya başladı.. off.. iptal.. bilgisi olan var mı?

sezerism
02/12/2011, 16:51
Arkadaşım ilgiç bir olayda benden araçta s&s durur vaziyette iken zamanı doldu çalışırken araçı ileri itti sanki vitesteymiş gibi.Çok şaşırdım .

xarsi
02/12/2011, 16:56
Arkadaşım ilgiç bir olayda benden araçta s&s durur vaziyette iken zamanı doldu çalışırken araçı ileri itti sanki vitesteymiş gibi.Çok şaşırdım .
gerçekten çok ilginçmiş senin olay. start stopun bir süresi var mı ki? benzerlik şurada ki ışıkta durdum. start stop devreye girdi ve 1 saniye içinde fanı açmadığım halde ya da debriyaja basmadığım halde devreden çıktı bir daha da devreye girmedi..

fota
02/12/2011, 17:02
dün akşm bende de devrye girmedi eşim sen beceremion in dedi kendi binde denedi oldu :) sonrada bi prb çıkmadı :)

xarsi
02/12/2011, 17:05
dün akşm bende de devrye girmedi eşim sen beceremion in dedi kendi binde denedi oldu :) sonrada bi prb çıkmadı :)
eee tamam o zaman.. ben de senin yöntemi deneyeyim mi? napçan servisi filan...:prop0000:

punto_multijet
02/12/2011, 17:30
akunun ordaki kırmızydı sanırım soket var o cıkmıs olabilir veya o kabloda bişey olabilir. eger orda sıkıntı varsa arac aku sarjı az sanıyor ve s&s devreye sokmuyor ;)

xarsi
02/12/2011, 17:41
teşekkürler arkadaş.. bir bakarım sabah ilk iş..

murat26
02/12/2011, 22:05
Arkadaşlar start -stop sistemi klima ,kalorifer,emniyet kemerleri takılı olmaz ise yolcu veya sürücü,motor fanı çalışırsa devreye girmiyor yoksa diğer zamanlarda sürekli aktif halde bu güne kadar hiç bir poroblem çıkartmadı size tavsiyem araçlarınızı fazla kurcalatmayın hiç olmadık arızalar verir

Mugen_punto
02/12/2011, 22:21
Bende başıma gelen durumu anlatayım.. start&stop aktif aracı durdurdum devreye girdi. kapıyı açtım inmek için hem start&stop devre dışı kaldı hemde araç tamamen stop etti :) tekrar kontağı kapatıp öyle aracı çalıştırdım.. demek ki s&s aktif iken şoför araçtan inmeyecekmiş :D

xarsi
02/12/2011, 22:34
Arkadaşlar start -stop sistemi klima ,kalorifer,emniyet kemerleri takılı olmaz ise yolcu veya sürücü,motor fanı çalışırsa devreye girmiyor yoksa diğer zamanlarda sürekli aktif halde bu güne kadar hiç bir poroblem çıkartmadı size tavsiyem araçlarınızı fazla kurcalatmayın hiç olmadık arızalar verir
Aynen katılıyorum size.. kalorifer, klima kapalıydı, kemer mecburen takılı.. sadece motor fanı çalışıyorken derken ne demek istediğinizi anlamadım...

oxite
02/12/2011, 23:53
yahu nedir bu sizin s&s tan cektiginiz anlamadım gitti...26 haziranda teslim aldım aracımı neredeyse 5 bucuk ay oldu ve 1 kez yamuk yapmadı bu sistem..benmi cok sanslıyım yoksa sizmi cok sanssızsınız...:-(

xarsi
03/12/2011, 00:27
yahu nedir bu sizin s&s tan cektiginiz anlamadım gitti...26 haziranda teslim aldım aracımı neredeyse 5 bucuk ay oldu ve 1 kez yamuk yapmadı bu sistem..benmi cok sanslıyım yoksa sizmi cok sanssızsınız...:-(
bu öğleden sonra saat 16' ya kadar ben de çok şanslıydım.. :(

xanadu03
03/12/2011, 15:04
Arkadaşlar herkese merhaba;

Her ne kadar fazla yazmasamda da formunuzu uzun zamandır aktif olarak takip etmekteyim.

Start & Stop hakkında merak ettiğim bir konu var. Dizel aracı stop etmeden önce bir müddet çalıştırmak gerekebileceğinden ve Start & Stop sisteminin de bu süreyi beklemeden motoru durdurma opsiyonu bulunmasından dolayı turbo sorunu yaşanabileceği izlenimi uyandı bende.

Öğrenmek istediğim sizlerin tecrübesinin ne yönde olduğudur.

Saygılarımla....

xarsi
03/12/2011, 16:54

Her ne kadar fazla yazmasamda da formunuzu uzun zamandır aktif olarak takip etmekteyim.

Start & Stop hakkında merak ettiğim bir konu var. Dizel aracı stop etmeden önce bir müddet çalıştırmak gerekebileceğinden ve Start & Stop sisteminin de bu süreyi beklemeden motoru durdurma opsiyonu bulunmasından dolayı turbo sorunu yaşanabileceği izlenimi uyandı bende.

Saygılarımla....

ben hareket etmeden önce stop ettiğini hiç görmedimm.. hatta soğuk havalarda 150-200 metre hareketten sonra da ilk ışıkta stop etmiyor bende sanırım motor sıcaklığı ile ilgili...

xarsi
03/12/2011, 16:56
bu arada bugün bir problem yaşamadım.. herşey yolundaydı. ama dünkü problemin benden kaynaklanmadığına de eminim. çünkü start stopta uzmanlaştım artık..

srkaradag
03/12/2011, 19:15
Bende başıma gelen durumu anlatayım.. start&stop aktif aracı durdurdum devreye girdi. kapıyı açtım inmek için hem start&stop devre dışı kaldı hemde araç tamamen stop etti :) tekrar kontağı kapatıp öyle aracı çalıştırdım.. demek ki s&s aktif iken şoför araçtan inmeyecekmiş :D
Kullanıcı el kitabı start stop güvenlik fonksiyonları:Motor start stop ile durmuşşa ,sürücünün emniyet kemerinin bağlı olmadığı , sürücü veya yolcunun kapısı açık olduğu durumlarda motor sadece anahtarla çalıştırılabilir.Yani sorun yok hocam araç güvenlik gerekçesiyle tekrar çalışmıyor.))

srkaradag
03/12/2011, 19:32
bu arada bugün bir problem yaşamadım.. herşey yolundaydı. ama dünkü problemin benden kaynaklanmadığına de eminim. çünkü start stopta uzmanlaştım artık..
problem zaten yok hocam .Özellikle hava ve motor soğuk olduğunda start stop devreye girmiyor yada girsede hemen tekrar çıkıyor.

luthic
12/12/2011, 17:10
merhaba arkadaşlar, benim de start&stopla şöyle bir sorunum ortaya çıktı. başlarda gayet güzel çalışan sistem, son zamanlarda stop ettikten 10 sn. sonra devre dışı kalıyor ve araç çalışmaya başlıyor. Hiçbir şekilde ne debriyaja ne başka bir pedala dokunmuyorum, hatta parmağımı dahi oynatmıyorum ama hep 10 sn.sonra devredışı..sizler de böyle bir durumla karşılaştınız mı?

xarsi
12/12/2011, 19:00
merhaba arkadaşlar, benim de start&stopla şöyle bir sorunum ortaya çıktı. başlarda gayet güzel çalışan sistem, son zamanlarda stop ettikten 10 sn. sonra devre dışı kalıyor ve araç çalışmaya başlıyor. Hiçbir şekilde ne debriyaja ne başka bir pedala dokunmuyorum, hatta parmağımı dahi oynatmıyorum ama hep 10 sn.sonra devredışı..sizler de böyle bir durumla karşılaştınız mı?
işte bende sadece birkez dediğiniz durum oldu. sonra tekrarlanmadı.. 10 sn sonra devre dışı kalıyorsa devre dışı kalmasına neden olan birşey devreye giriyor olmalı sanırım. belki bir filtre temizliği devreye giriyor olabilir. yol bilgisayarında bir uyarı vermiyor sanırım..

zaza
12/12/2011, 19:04

Aynı durumu bende yaşadım.Ama bu durum soğuk havalarda oluyor.(tahmınım motor sıcaklığı düşmesin diye)Motor sıcaklığı arttığında düzeliyor.Sonrada sorunsuz çalışmasına devam edıyor.

asetone
07/07/2014, 01:58

Saygılarımla....

tamamen katılıyorum start stop yüzünden aracım 35000 e gelmeden 2 defa turbo bozdu maliyeti turbonun sıfırının 2600 tl oldugunu düşünürsek dikkatli kullanın derim

atlatma
05/08/2014, 01:38
Hasan kardeşim
2 kere turbo bozulunca tamiri yapan yer sana heralde neden bu sorunun oluştuğunu belirtmişlerdir. Bende hep bunu düşünmüyorum. Performanslı kullanım sonrası bazen fan çalışıyor diye s/s aracı durdurmuyor, bazende fan sesi gelmiyo ama araç durduğu gibi s/s arabayı stop ettiriyor.
Bir arkadaşın yazdığı konuda servislere s/s ile ilgili bir güncelleme gelmiş diye duydum. Bu güncellemeden anladığım s/s devre dışı bırakıldığında kontak kapanıp açılsa bile sen ne seçtiysen o kalıyormuş. İnşallah doğrudur. Her kontak açtığımda kapatmayla uğraşmam.