PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gp starjeti olupta lpg de silkelenme sorununu çözemeyenler buraya!

takeover
02/12/2011, 16:00
Geçenlerde aracım gaza geçmedi sorunu yaşattı ve ustam beni bir lpg ustasına yönlendirdi.Ustayla el şıkıştık neyse adam direk silkenme yapıyor dimi fln die konuya girdi ben daha ağzımı açmadan.Ustada da lpg li gp starjet varmış.
Çözümünü bulduğunu idda ediyor.Çözüme de manifolda pipo takarak ulaşmış.Pipo nun ne olduğunu bilmiyorum.Bilen varsa yada bu şekilde sorununu çözen varsa yardımlarınızı beklıyorum.Bu arada usta çok iddalı, eğer tekrar silkelenme yaparsa gel paranı geri al diyor.Sizce denemeye değermi?

HasanAliz
02/12/2011, 20:43
inşallah doğrudur. ben sırf bu şikayetlerle uğraşmamak için LPG ye geçmiyorum.

halils2
02/12/2011, 22:46
pipo uygulaması doğru olabilir. çünkü normalde fire motorlarda manifolta delik açılıp nozul takılıyor lpg biraz dolaylı yoldan motora gönderiliyor. fakat pipoda enjektörler sökülüp lpg piposu takılıp üzerine benzin enjektörleri montajı yapılıyor. bu da lpg nin motor içerisine daha rahat ulaşmasını sağlamasından dolayı motorun lpg verimini arttırıyor olabilir. starjetleri bilmiyorum ama firelerde pipo takıldığında arkadaki manifolta çok yaklaşıyor ki eğer ustanız size böyle bir garanti veriyor ve onda da aynı araç varsa bence denemeye değer. eğer ki bu uygulamayı yaptırırsanız forumdan veya özelimden sonuçları bildirirseniz çok sevinirim. kaldı ki ben de starjet almayı düşünüyorum saygılar :)

barisunye
02/12/2011, 22:50
maliyetı ne kadarmış ki......

halils2
02/12/2011, 22:51
200 tl falandır

barisunye
02/12/2011, 23:46
mevcut lpg sıstemlerınde sorun yaşayan arkadaşlar ıcın coum olabılır...
ancak lpg taktırmamıs arkadaslara fıat yetkılı servıslerındede starjete montajı yapılan landı renzo yu tavsıye ederım..servıs yada dısarda ol...gn lpg montajı olabılır......ben 11 bın km lpg de kullandım....ılk hafta sılkeleme ve arıza lambası yaktı sonra adana olgun lpg montajın gozden gecırılmesı ve programla ondan sonra sorunsuz kullandım...yanı 10bın km sılkeleme tekleme stop vs bı sroun yaşamdım.....

takres
03/12/2011, 11:51
brc nin hondalarda kullandığı bir sistem genelde...

kochuso
03/12/2011, 19:48
bende de starjet var ama silkeleme yapıyor dediğiniz yöntemi ustamla görüştüm.cumartsi yapacaz sonucunu yazarım 80 tl civarı dedi alete.ustalık vs.150 yi bulur sanırım program atma vs.

ykaya1983
04/12/2011, 16:52
Valla bizim fireleri sanki lpg ile çalışmak için üretmişler.Değil silkeleme 1 yıldır benzinden lpgye geçerken en ufak bir titreme sallantı bile yok.Hatta lpg bittiğinde uyarı vermese benzine geçtiğinin bile farkına varmam.Sağolasın fire sağolasın atiker.:))

kochuso
04/12/2011, 22:59
Geçenlerde aracım gaza geçmedi sorunu yaşattı ve ustam beni bir lpg ustasına yönlendirdi.Ustayla el şıkıştık neyse adam direk silkenme yapıyor dimi fln die konuya girdi ben daha ağzımı açmadan.Ustada da lpg li gp starjet varmış.
Çözümünü bulduğunu idda ediyor.Çözüme de manifolda pipo takarak ulaşmış.Pipo nun ne olduğunu bilmiyorum.Bilen varsa yada bu şekilde sorununu çözen varsa yardımlarınızı beklıyorum.Bu arada usta çok iddalı, eğer tekrar silkelenme yaparsa gel paranı geri al diyor.Sizce denemeye değermi?
silkeleme derken belli hızla giderken 80 -100 gibi belli bir hızda gaza basınca olan silkelemeden mı bahsediyoruz yoksa benzinden gaza gecerken olan bi olay var ondan mı bahsediyoruz

kochuso
06/12/2011, 17:55
niye kimse yazmıyor ya

kara kız
06/12/2011, 18:05
80-90 km yada uzeri gaza yuklenınde aracın gaz yememesi ve gaza karsı tepkisizleşmesinden bahsediyorlar...