PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koltuk altlarındaki borular

BLUEMAN
30/11/2011, 20:35
arkadaşlar şu kış aylarında bu koltuklarımızın altlarındaki klima yada ısıtıcı boruları çalışıyormu şahsen ben baktım kaleriför açık olduğu halde benim aracımda çalışmıyor ama yaz ayında soğutucu klima açıkken bakmadım sizlerde bu ısıtıcılar faal mi gerek g.punto gerekse evo lar için soruyorum.

xarsi
30/11/2011, 21:38
ben boru filan görmedim hiç.. evo dynamic benimki..

Punto_Can
30/11/2011, 22:05
kaloriferi sadece ayaklara verip birde öyle deneyin, ayaklara verdiğim zaman gayet güzel hava veriyorlar....

BLUEMAN
30/11/2011, 22:49
kaloriferi sadece ayaklara verip birde öyle deneyin, ayaklara verdiğim zaman gayet güzel hava veriyorlar....

ayaklarada verdim fakat olmadı ayaklara sadece pedalların üzerinden gelen hava geliyor koltuk altlarındakiler çalışmıyor.

BLUEMAN
30/11/2011, 22:50
ben boru filan görmedim hiç.. evo dynamic benimki..

koltuk altlarına bak boru derken yaklaşık 1 cm kalınlığında 7 cm genişliğinde hava üfleme yerleri var mutlaka göreceksin

Solitude
30/11/2011, 23:00
evet koltuk altındaki borulardan çoğu forum üyesi randıman alamıyor maalesef bende dahil:(

Mugen_punto
30/11/2011, 23:03
Benim araçta dynamic bende de maalesef yok..

Bolu_Beyi
30/11/2011, 23:34
Sorun yok benimkilerde çalışıyor...

uLTRa GP
30/11/2011, 23:42
benimde üflemiyor servise sordum baktı üflüyor dedi ben neden hissetmiyorum dedim az üfler zzaten bunlar özelliğidir dedi bende içimden bende yedim dedim ama benim için çok sorun değil önlerden açınca ısınnıyor nasıl olsa

Punto_Can
01/12/2011, 00:22
benim gp active olmasına rağmen püfür püfür :)

1ocak2011
01/12/2011, 08:56
Benim araçta dynamic bende de maalesef yok..

Tahsin, Benim araçta var, iyice ön koltuk altlarına baktınmı? Olması lazım.

Mugen_punto
01/12/2011, 13:27
Tahsin, Benim araçta var, iyice ön koltuk altlarına baktınmı? Olması lazım.

Bu bahsettiğimiz yer arka yolcu kısmı için değilmi :( ? arkaya hava filan gelmiyorda.. ön koltuktan bahsediyorsanız ona iyice bir bakayım...

1ocak2011
01/12/2011, 14:04
Bu bahsettiğimiz yer arka yolcu kısmı için değilmi :( ? arkaya hava filan gelmiyorda.. ön koltuktan bahsediyorsanız ona iyice bir bakayım...

Ön şöför ve yolcu koltuğu tamamen altında.

kara kız
01/12/2011, 14:14
arkadaşlar polen filtre kapağı kırık olanların arka yolcu ayak havanlandırmalarına yeteri kadar basınç oluşmadığı için hava gitmememktedir.hava gelmeyen arkadaşlar polen fitresi kapagını tam kapadıklarında havalandırmanın yeteri kadar geldiğni fark edicektir.kontrol edin %1.000.000 kapağınız kırıktır.bu kırıklığın nedenı ıse servıste periyodık bakımlarda polen filtresinin değişmesidir.ne yazıkkı yeterli işçiliği göztermeyip,yrasmak yerine tırnağını kırarak çıkartmayı tercıh ediyorlar..

xarsi
01/12/2011, 18:22
koltuk altlarına bak boru derken yaklaşık 1 cm kalınlığında 7 cm genişliğinde hava üfleme yerleri var mutlaka göreceksin
sabah bakayım bakalım..

DoBLocU
01/12/2011, 19:26
Tahsin abi senin araçda var.Arka kapıyı aç,paspası kaldır,ön iki koltugun hemen altında görürsün.Benim doblodada var,yanlız koltuk altındaki havalandırma ile arkada oturanlar için yapılmış havalandırma klimada aynı konumda çalışmıyor.Ayak ve orta konum olarak ayırmışlar.

Mugen_punto
01/12/2011, 19:38
Ercüment arabanın kaloriferiyle uğraşıcam diye bugün kombi arıza yaptı :) ne şanssız adamım ben yahu.. bu kış mevsimi çok masraflı canım :)

DoBLocU
01/12/2011, 21:25
Kart yandıysa gemiş olsun.

Mugen_punto
01/12/2011, 21:45
Kart yandıysa gemiş olsun.

Kart filan bilmemde fan motoru bozulmuş 270 liracık :****( tamda 3 yıllık garantinin bittiği zamanda... 2008 ekim ayında açıldı 1-2 ay önce bozulsaydı garantiden olacaktı... neyse bunda da vardır bir hayır...

byspayn
01/12/2011, 22:13
Ön koltukların altında havalandırma olduğunu ilk defa duydum :S Arabaya ilk bindiğimde bakıcam :D

sadece_erhan
02/12/2011, 08:58
geçen günde konuşuldu forumda, maalesef bi çoğumuzunki üflemiyor, üfleyenlerde az üflüyor. benimkilerden çok az geliyo sadece hava akımı hissedebiliyosunuz. yere yakın olduğu için pislik falan kaçıyoda tıkıyo mu acaba.
çevreye verdiğimiz rahatsızlıkdan dolayı özür dileriz :)

umit
02/12/2011, 09:49
benimki de full açıyorum,ayaklara veriyorum,iç hava akımını seçsem de sadece höhlüyor, püfür püfür değil:)

dogus618
02/12/2011, 10:16
ya bu borular nerde arkadaşlar dün dükkanın önünde eğildim 2 saat koltuk altlaına baktım görmedim veya gördüm anlamadım sokak ortasında o şekilde eğilmiş baktığım için fazla da durqamadım o poziisyonda:))) o yüzden bulamadım active evodada varmı bu olay

blackhawk
02/12/2011, 10:38
ya bu borular nerde arkadaşlar dün dükkanın önünde eğildim 2 saat koltuk altlaına baktım görmedim veya gördüm anlamadım sokak ortasında o şekilde eğilmiş baktığım için fazla da durqamadım o poziisyonda:))) o yüzden bulamadım active evodada varmı bu olay

Sürücü koltuğunu en öne çek sonra arka yolcunun ayaklarının oradan koltuk altına bak 2 cm yük. 6-7 cm genişliğinde kanal olmalı koltuğun altı zemin boşsa hiç uğraşma...
:sweatingbullets: o pozisyonda daha fazla kalma:)

kara kız
02/12/2011, 10:52
geçen günde konuşuldu forumda, maalesef bi çoğumuzunki üflemiyor, üfleyenlerde az üflüyor. benimkilerden çok az geliyo sadece hava akımı hissedebiliyosunuz. yere yakın olduğu için pislik falan kaçıyoda tıkıyo mu acaba. polen filtresinin kapağı demiş arkadaş, %1.000.000 da ihtimal vermiş, söylediği gibi bişey yok, bizzat kendim değiştirdim polen filtresini kapağıda adam gibi kapadım. o kadar emin konuşmayalım, herkesin mi kapağı kırık :)

erhancım herkezin kapağı nerdeyse kırık evet..nedenide servisler kırmadan çıkartmak gercekten zor..zaten okadar dandık yapmışlarki plastık malzemeyi serviste ugrasmak yerine bir tarafının tırnagnı dırek kırarak cıkartıyor..ben ilk defa kendim değiştirdiğimde polen fıltresinin kapagının sadece bir tarafı tutuyordu..fan çalısır durumdayken havanın nerdeyse tümü açık olan filtre kapagından çıkıyordu vida ile bir şekılde tamir ettikten sonra koltuk altı havalandırmasının ve tüm havalandırmanın gücü arttı ve daha sağlıklı oldu. % 1.000.000 yazmamın nedeni budur bana görede nedeni buydu..söylediği gibi bir şey yok demende insanı yalancı konumuna dusurmektir...lütfen yazarken birazdaha dikkat li olalım.bu arada yazının sonundaki sorunun cevapı yazımın başındada belırttığım gibi %80 tum aracların polen filtre kapağı kırıktır..nedeni servisler.kırılmayanlar ise tamamen servis elemanının insiyatıfıne kalmış..bende bu kadar emin konuşmaktayım..

sadece_erhan
02/12/2011, 11:34
erhancım herkezin kapağı nerdeyse kırık evet..nedenide servisler kırmadan çıkartmak gercekten zor..zaten okadar dandık yapmışlarki plastık malzemeyi serviste ugrasmak yerine bir tarafının tırnagnı dırek kırarak cıkartıyor..ben ilk defa kendim değiştirdiğimde polen fıltresinin kapagının sadece bir tarafı tutuyordu..fan çalısır durumdayken havanın nerdeyse tümü açık olan filtre kapagından çıkıyordu vida ile bir şekılde tamir ettikten sonra koltuk altı havalandırmasının ve tüm havalandırmanın gücü arttı ve daha sağlıklı oldu. % 1.000.000 yazmamın nedeni budur bana görede nedeni buydu..söylediği gibi bir şey yok demende insanı yalancı konumuna dusurmektir...lütfen yazarken birazdaha dikkat li olalım.bu arada yazının sonundaki sorunun cevapı yazımın başındada belırttığım gibi %80 tum aracların polen filtre kapağı kırıktır..nedeni servisler.kırılmayanlar ise tamamen servis elemanının insiyatıfıne kalmış..bende bu kadar emin konuşmaktayım..

ah be kardeşim senmiydin :D valla farketmemişin, farketsem bi bildiğin vardır diye düşünürdüm valla. akşam benmkinide konrol edeyim madem, bi kere kapatamamışım, eşim soğuk geliyo ayak yanından deyince farketmiş, güzelce kapatmıştım.. tırnağı dediğin gibi kırıksa çıkmış olabilir tekrardan. öyleyse bi çaresine bakarız. kızma hemen :)

kara kız
02/12/2011, 11:44
ah be kardeşim senmiydin :D valla farketmemişin, farketsem bi bildiğin vardır diye düşünürdüm valla. akşam benmkinide konrol edeyim madem, bi kere kapatamamışım, eşim soğuk geliyo ayak yanından deyince farketmiş, güzelce kapatmıştım.. tırnağı dediğin gibi kırıksa çıkmış olabilir tekrardan. öyleyse bi çaresine bakarız. kızma hemen :)

yok erhancım ne kızması olurmu öyle sey..

BLUEMAN
06/12/2011, 23:41
arkadaşlar iki gün önce koltuğu öne doğru çektim iç havalandırmayı açtım ve o şekil denedim en alt seviyeye aldım ve son seviyeye çıkardım ve gerçektende çalıştığını gördüm sonra iç havalandırmayı devre dışı bıraktım vede artık koltuk altındaki sistemin çalıştığına inandım sizlerde benim gibi öncesinde çalışmadığını düşünmeyin güzelce deneyin bakın muhtemelen sizlerinki de çalışıyordur saygılar .