PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon Kutusu Arızasıymış

Gorky
29/11/2011, 22:48
Yaklaşık 1 ay önce direksiyonu çevirince gelen gacır gucur sesten bahsetmiştim. Amortisör takozundan olabileceğini söylediler. Servise gittik baktırdık bilyaları dağılmış dediler. Haramidere Sanayi'de yaptırdık onu. Ses kesilmedi. Tekrar baktırdık sorun direksiyon kutusundaymış. Buda kronik sorunlardan biriymiş ama hiç söz edildiğini duymadım burda. Hepsi amortisörle ilgili. Konuları arattım pek benzer şeyler değil. City sorunu değil ama bundan eminim. Araç annemin hep o kullanıyo city fonksiyonuyla işi olmaz zaten :D Servis ücretsiz yapabilirmiş acaba öyle mi ?

Bu arada araç 230.000'de.

barisunye
30/11/2011, 07:44
geçmiş olsun..evet dıreksıyon kutusu da kronık sorun...hatta dıreksıyon mılı..vs...
bendede stabılıze yollarda ses yapıyordu...musterı hızmetlrı ıle gorustum ettım...tamamını karsıladılar ucretsız değiştiler..aracım garantısız ama ful servıs bakımlıydı...değişimden sonra arac sessız yag gıbı oldu....:)

Gorky
30/11/2011, 20:41
Aldığımızdan beri hiç sorun çıkartmamıştı. Forumdaki sorunları okuya okuya içim karardı korkmaya başladım :D Neyse ücretsiz yapıyolarmış sevindim şimdi :)

barisunye
30/11/2011, 22:31
Aldığımızdan beri hiç sorun çıkartmamıştı. Forumdaki sorunları okuya okuya içim karardı korkmaya başladım :D Neyse ücretsiz yapıyolarmış sevindim şimdi :)

bende de hep bu forumdan okuduktan sonra denk geldı...sınyal kumanda sorunu ve dıreksıyon kutusu sorunu...
burdan o kadar bılgılendım kı servısde sorun tespıtını dahı benım yonlendırmelerımle yaptılar:)dedıgın gıbı allahtan karsılıyor tofaş...yoksa :****(

salihcanbaz
24/01/2012, 20:11
Bu direksiyon kutusunun tahmini fiyatı nedir arkadaşlar?

MBeRaTB
24/01/2012, 20:18
500 tl vardır

tonymontana
24/01/2012, 20:22
Yaklaşık 1 ay önce direksiyonu çevirince gelen gacır gucur sesten bahsetmiştim. Amortisör takozundan olabileceğini söylediler. Servise gittik baktırdık bilyaları dağılmış dediler. Haramidere Sanayi'de yaptırdık onu. Ses kesilmedi. Tekrar baktırdık sorun direksiyon kutusundaymış. Buda kronik sorunlardan biriymiş ama hiç söz edildiğini duymadım burda. Hepsi amortisörle ilgili. Konuları arattım pek benzer şeyler değil. City sorunu değil ama bundan eminim. Araç annemin hep o kullanıyo city fonksiyonuyla işi olmaz zaten :D Servis ücretsiz yapabilirmiş acaba öyle mi ?

Bu arada araç 230.000'de.

ses daimi miydi? her çevirdiğinizde mi geliyordu yoksa ara sıra mı? bende de bi metal sürtme sesi var ama anlayamadık gitti...

salihcanbaz
25/01/2012, 15:33
Daha çok plastik gıcırtısı gibi bi ses geliyor..

Gorky
25/01/2012, 16:50
ses daimi miydi? her çevirdiğinizde mi geliyordu yoksa ara sıra mı? bende de bi metal sürtme sesi var ama anlayamadık gitti...

her çevirdiğimizde geliyodu. sürtme sesi gibi bişey evet

tonymontana
25/01/2012, 16:53
peki başladığı andan itibaren mi sürekliydi bende arada sırada oluyor?

BeCkS
25/01/2012, 16:53
görkem ücretsizmi yaptırdınız?

salihcanbaz
25/01/2012, 22:28
Benimkisi yagmurlu havalarda yapmıyordu haricinde sürekli yapıyordu

sagitta
25/01/2012, 23:06
arkadaşlar benim de boyle bir sornum vardı servis diraksiyon kutusuna 900 tl fiyat verdi bende araştırdım ve bostancı sanayisinde tamir yapan biryer buldum 100 tl tamiri 100 tl sökme takma parası 200 tl işlem tamamlandı

salihcanbaz
26/01/2012, 15:04
Bir daha tekrarlamadı mı hiç?

fct1071
21/02/2013, 17:42
iyi günler barış bey, bende grande punto sahibiyim. 2009 model 1.3 multijet. arada sırada ekranda direksiyonu kontrol ettirin yazıyordu. bugün servise gittim direksiyon kutusunun elektronik bir arızası olduğunu söylediler. aynı sıkıntıyı sizde yaşamışsınız ve benim aracım gibi sizinki de garantisiz olduğu halde ücretsiz olarak değiştirmişler. bana bu hususta yardımcı olabilir misiniz. benimde aracımın bütün bakımları yetkili serviste yapılmış. müşteri hizmetlerine hangi hususta ne demeliyim ki bu sorunumun ücretsiz çözülmesini sağlayabileyim. Ya da hangi servis değiştirdi. süreci detaylı anlatırsanız iyi olur. yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi günler

fct1071
21/02/2013, 17:43
bugünün fiyatı ile 2350 lira işçilik dahil :(

emir112
22/02/2013, 22:36
aracım sola cekiyor direksiyon kutusunda arıza varmış serviste ücretsiz değiştirebilirmiyim

fotobelit
23/02/2013, 11:46
Arkadaşlar city arızası olarak değişim yaptıran bir çok arkadaş var..Sanırım değiştiriler..Biraz ısrarcı olmadan değiştirmezler..Bence uğraşın,illaki bir sonuç alırsınız..bu bölümü biraz inceleyin City Ar?zas? - Fiat Punto | Grande Punto | Punto Evo | Bravo | Fiat Türkiye Forumu (https://forum.grandepuntotr.com/city-arizasi/)

Gorky
01/04/2014, 17:08
unutmuşum yazmayı.
beylikdüzü birmotta ücretsiz olarak değiştirdiler arkadaşlar.

gesta0723
02/04/2014, 00:44
iyi günler barış bey, bende grande punto sahibiyim. 2009 model 1.3 multijet. arada sırada ekranda direksiyonu kontrol ettirin yazıyordu. bugün servise gittim direksiyon kutusunun elektronik bir arızası olduğunu söylediler. aynı sıkıntıyı sizde yaşamışsınız ve benim aracım gibi sizinki de garantisiz olduğu halde ücretsiz olarak değiştirmişler. bana bu hususta yardımcı olabilir misiniz. benimde aracımın bütün bakımları yetkili serviste yapılmış. müşteri hizmetlerine hangi hususta ne demeliyim ki bu sorunumun ücretsiz çözülmesini sağlayabileyim. Ya da hangi servis değiştirdi. süreci detaylı anlatırsanız iyi olur. yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi günler

kardeşim öncelikle bende senin gibi bir sorunla karşılaştım hemde arabayı fiat yetkili servisinde ekspertiz yaptırıp aldım geldim 2 gün sonra direksiyonu kontrol ettirin yazısı çıktı önce 2 özel servise götürdüm ikiside elektrikli direksiyon kutusundan dediler ve fiat olarak 2200 dediler moralim bozuldu arabadan soğudum sonra ekspertiz yaptırdığım il dışındaki servisle görüştüm sonuç alamadım bulunduğum ildeki servisle görüştüm araç garantide olmadığından ücretsiz yapamayacaklarıı fiyatın 2400 tl olduğunu söylediler fiat genel müdürlüğünü (444 25 25 ) aradım birkaç gün sonra geri döndüler serviste arıza tespiti yaptırmamı söylediler arıza tespitinden sonra iyi niyet garantisinden %50 sinin karşılandığını söylediler ama bende para yoktu forumdan araştırdım benim durumumda olupta %100 ücretsiz karşılandığını gördüm 3 ay sonra. fiatın web sayfasından gördüğüm yazının linkini ve sıkıntımı açıkladım gönderdim. 1 saat sonrada arayıp telefonla bilgi verdim 2 gün sonra bulunduğum ildeki servisten arandım sıkıntımı anlattım bunun müşteri danışmanlarının bir insiyatifi olduğunu ve kendilerinden bana yardımcı olmalarını istedim. yarın saat sonra genel müdürlükten sinem hanım aradı şikayetimle ilgili tam 45 dk konuştuk. maddi durumumun buna uygun olmadığını bunun bir kronik sorun olduğunu benim gibi bir çok kişinin bundan dolayı mağduriyetinin giderildiğini benim lehime sonuç alamazsam ciddi ciddi yasal olarak hakkımı arayacağımı güzel bir dille anlattım oda sağolsun bana yardımcı oldu ve fiat ailesi olarak bana doğum günümde bana çok güzel bir hediye olarak %100 ücretsiz değişimi sağladı ve dün parçanın değişimi gerçekleşti bende bundan sonra bakımlarımı fiat yetkili servislerinde yapmaya gayret gösterecem bana bu yardımlarından dolayı. sana tavsiyem alttaki linki benim yaptığım şekilde yollaman. biraz sabırlı olman lazım zira ben 4 ay sonunda değiştirebildim sonucu bizimle paylaşırsan sevinirim.

gesta0723
02/04/2014, 00:45
https://forum.grandepuntotr.com/city-arizasi/51774-evo-city-arizasi.html

alfonzoo1903
28/12/2016, 10:27
merhaba acaba nerde ve nasıl degiştirdiniz yardımcı olabilirmisiniz.

gesta0723
28/12/2016, 12:57
müşteri hizmetlerini ara kayıt açtır onlar sana geri dönüş yapıyorlar bazen %50 bazen %100 ünü karşılıyorlar forumdan araştır ve değişim yapılanları emsal göster ben 4 ay boyunca uğraştım

Tracworld59
07/02/2017, 01:21
O sinem hanıma bir ulaşsam yumcam gözümü açıcam ağızımı 1700 tl para istiyolar city değiştireceklermiş ücretsiz ama direksiyon kutusu ve mili 1700 tl imiş