PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Her Yönetim Kendi şehrinin Konusuna-üyesine Ve Organizasyonuna Müdahale Etsin..

zeynepc
08/06/2007, 11:34
herkese merhaba,
ben bu foruma üye olduğumdan beri anlayamadığım bişe var..kaçtane mod var yönetim var bilmiyorum.ama talep ediyorum bundan sonra her yönetim kendi şehrininin konusuna müdahale etsin..konu kilitleme,mesaj silme,üye yasaklama kimsenin tekelinde değil arkadaşlar...ben bu konuyu ortalık karışsın diye açmadım..fikrimi söylüyorum ve talep ediyorum..anket açılsın bu konu için..

GaladrieL
08/06/2007, 11:38
yaw bizim smileyler ne kadar mühimmiş meğer.. hani alkış çırpan eller vardı ya, onlardan yapıyorum zeynom sana :)

zeynepc
08/06/2007, 11:47
konuları kilitleyen..mesajları silen mod arkadaşlar...???? nerdesiniz

Misafır
08/06/2007, 11:50
herkese merhaba,
ben bu foruma üye olduğumdan beri anlayamadığım bişe var..kaçtane mod var yönetim var bilmiyorum.ama talep ediyorum bundan sonra her yönetim kendi şehrininin konusuna müdahale etsin..konu kilitleme,mesaj silme,üye yasaklama kimsenin tekelinde değil arkadaşlar...ben bu konuyu ortalık karışsın diye açmadım..fikrimi söylüyorum ve talep ediyorum..anket açılsın bu konu için..

site yöneticileri var,
süper moderatörler var
moderatörler var
il yönetim grupları var.

site yöneticileri adı üzerinde forumun her şeyi ile ilgileniyorlar
düzenlenmesinden tutun da her konuda.

süper mod lar yöneticilere destek olmak ve gerekli düzenlemeleri yapmakla görevliler.

mod lar bir nevi forum polisi görevindeler, asayişi sağlamak,tartışmaları önlemek gerektiğinde ikaz etmek ve kurallar dahilinde cezaları uygulamakla mükellefler.

il yönetim gruplarındaki arkadaşlar da o ildeki organizasyonları yapmakla
buluşmaları düzenlemekle ve bu konularda gerekli alt yapı çalışmalarını yapmakla mükellefler.

forumda uygulanacak kurallar bütünü daha önceden belirlenmiştir.
bu kurallar bütününe göre gerkli düzenleme ve müdahaleler yapılmaktadır.
o sebeple bu tür bir istekte bulunmanın sebebini ve mantığını anlamadığımı ifade etmek isterim.

ayrıca direkt olarak şehircilik mantığını ortaya sürmen biraz garip geldi bana.

bu konuyu bir daha düşünmeni öneririm.

teşekkür ederim.

zeynepc
08/06/2007, 11:58
valla ne yazsam anlayamadım diyosun..bende bi sorun var heralde..şehircilik mantığına gelince ben mesela seni sadece yazdıklarından sanal ortamdan bilirim tanırım,amam memet yada gizem benimle aynı ortamda buluşmlarada bulunan beni daha iyi tanıyan insanlar o yüzden bazı durumlarda benim konuma yada bana müdahale etmeleri daha mantıklı olur..çünkü tanıdıkları bildikleri için iletişim daha objektif ve kırıcı olmadan olur...bu mantıkla şehircilik ön plana çıkar...(ben-gizem ve memet isimleri tamamen örnekleme için kullanılmıştır) talebim geçerlidir.

Mısafir
08/06/2007, 11:58
çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Ben bile unutmuştum kim neydi ne değildi :)

shoparr_
08/06/2007, 12:23
şehir gruplarında görevli arkadaşların yetkileri var ancak görevleri moderatörlük değil isterlerse düzenleme de yapabilirler ancak bunu sadece onlara bırakmak sorun çıkartacaktır kanımca..

Misafır
08/06/2007, 12:30
valla ne yazsam anlayamadım diyosun..bende bi sorun var heralde..şehircilik mantığına gelince ben mesela seni sadece yazdıklarından sanal ortamdan bilirim tanırım,amam memet yada gizem benimle aynı ortamda buluşmlarada bulunan beni daha iyi tanıyan insanlar o yüzden bazı durumlarda benim konuma yada bana müdahale etmeleri daha mantıklı olur..çünkü tanıdıkları bildikleri için iletişim daha objektif ve kırıcı olmadan olur...bu mantıkla şehircilik ön plana çıkar...(ben-gizem ve memet isimleri tamamen örnekleme için kullanılmıştır) talebim geçerlidir.

ankarada bayağı bir arkadaşı tanıyor sayılırım
en azından forum ile yakından ilgili olan ve işin başından beri bu işin içinde olan arkadaşlardan birkaçını tanıyorum.
sen ve gizem iyi ve sağlam arkadaşlarsınız,
sizleri tanıma şansına sahip olamadım ama haftaya ankarada olacağım o zaman tanışırız diye umudediyorum.

daha önceden de belirttiğim gibi bir kurallar bütünü var forumda.
ve bu kurallar bütünü yine kurallar dahilinde uygulanmaya çalışılıyor.

ama şunu asla unutmamalısınız ki, yazılan yazılar bir şekilde tahrik unsuru içerdiği, imalı olduğu ve buna benzer msj içerdiği sürece bu konuda müdahale hakkımız daima bulunmaktadır.

duygusal yaklaşmamak gerektiği kanaatindeyim.
yazılanlar rahatsızlık verici olduğu sürece, o yazıyı yazanı tanıyıp tanımamanın çok fazla etkisi olduğunu düşünmüyorum.

önemli olan kimseye karşı kırıcı olmayacak şeyler yazmak ve saygı çerçevesinde hareket etmektir.

bunun dışında haller olduğunda tabi ki bizler de görevimizi yerine getirmek zorundayız.

senin yazdığın şekilde birşey sözkonusu olursa şu anki gerginlik çok daha fazla yukarılara tırmanır.

başka bir ilde yazılan birşeye müdahale etme yetkisi kullanılmadığı taktirde birikecek negatif enerjiyi düşünmek bile istemiyorum.
böyle bir durumda duygusal yaklaşımlar doğrultusunda o ildeki arkadaşlar tarafından doğru kararlar alınarak müdahale edilmezse çok daha fazla bir kutuplaşma olur ki bunu da hiçbirimiz istemeyiz.
yönetimdeki arkadaşların yetkileri bu tür konular düşünülerek verildi.

bu ve buna benzer şeyler tüm forum ve tüm iller için genel bir konudur.

yazdıklarımın açıklayıcı olduğunu umarım.

teşekkür ederim.

femoli
08/06/2007, 12:34
hayır yanlış zeynep, ozaman gruplaşma olur demek istediğini gayet iyi anlıyorum ama bu şekilde olmaz herkes kendi iline bakmak konusuna katılıyorum ama karışmayacak konusu biraz düzeltilebilir. Yani konu kilitlenecek yada silinecek yanlış olan bir şey varsa ama gerçekten yanliş olduğuna inanılıyorsa buna müdahale edilebilir ama zırt pırt müdahale insanı baştan çıkarır yada özelden il yönetimiyle görüşülüp konu aydınlatılıp ondan sonra müdahale yoluna gidiebilir..

Misafır
08/06/2007, 12:37
hayır yanlış zeynep, ozaman gruplaşma olur demek istediğini gayet iyi anlıyorum ama bu şekilde olmaz herkes kendi iline bakmak konusuna katılıyorum ama karışmayacak konusu biraz düzeltilebilir. Yani konu kilitlenecek yada silinecek yanlış olan bir şey varsa ama gerçekten yanliş olduğuna inanılıyorsa buna müdahale edilebilir ama zırt pırt müdahale insanı baştan çıkarır yada özelden il yönetimiyle görüşülüp konu aydınlatılıp ondan sonra müdahale yoluna gidiebilir..

kısmen katılıyorum.

yaklaşık böyle diyebiliriz ;)

06kaymak
08/06/2007, 13:08
herkese merhaba,

BRAVOOOO....

zeynepc
08/06/2007, 13:08

tamamen böyle;)

Mısafır
08/06/2007, 13:21
Zeynep, cozum ıcın yasanan Sorunları ÖM veya ve@ttnet.net.tr mail adresinden bana ulaştırırsan sorunları cozulmesı ıcın yardımcı olmaya calısacagım.
Tesekkurler.

Mısafir
08/06/2007, 13:28
hayır yanlış zeynep, ozaman gruplaşma olur demek istediğini gayet iyi anlıyorum ama bu şekilde olmaz herkes kendi iline bakmak konusuna katılıyorum ama karışmayacak konusu biraz düzeltilebilir. Yani konu kilitlenecek yada silinecek yanlış olan bir şey varsa ama gerçekten yanliş olduğuna inanılıyorsa buna müdahale edilebilir
Kısmen Böyle

ama şunu asla unutmamalısınız ki, yazılan yazılar bir şekilde tahrik unsuru içerdiği, imalı olduğu ve buna benzer msj içerdiği sürece bu konuda müdahale hakkımız daima bulunmaktadır.
duygusal yaklaşmamak gerektiği kanaatindeyim.
yazılanlar rahatsızlık verici olduğu sürece, o yazıyı yazanı tanıyıp tanımamanın çok fazla etkisi olduğunu düşünmüyorum.
senin yazdığın şekilde birşey sözkonusu olursa şu anki gerginlik çok daha fazla yukarılara tırmanır.
başka bir ilde yazılan birşeye müdahale etme yetkisi kullanılmadığı taktirde birikecek negatif enerjiyi düşünmek bile istemiyorum.
böyle bir durumda duygusal yaklaşımlar doğrultusunda o ildeki arkadaşlar tarafından doğru kararlar alınarak müdahale edilmezse çok daha fazla bir kutuplaşma olur ki bunu da hiçbirimiz istemeyiz.
yönetimdeki arkadaşların yetkileri bu tür konular düşünülerek verildi.
bu ve buna benzer şeyler tüm forum ve tüm iller için genel bir konudur.

Kısmen de Böyle

Mısafır
08/06/2007, 13:58
buyuk TR buluşmasına 1 adım daha mı yaklasıyoruz ne dersınız ;)

OzzY
08/06/2007, 14:11
site yöneticileri var,
süper moderatörler var
moderatörler var
il yönetim grupları var.

site yöneticileri adı üzerinde forumun her şeyi ile ilgileniyorlar
düzenlenmesinden tutun da her konuda.

süper mod lar yöneticilere destek olmak ve gerekli düzenlemeleri yapmakla görevliler.

mod lar bir nevi forum polisi görevindeler, asayişi sağlamak,tartışmaları önlemek gerektiğinde ikaz etmek ve kurallar dahilinde cezaları uygulamakla mükellefler.

burda söyle bir fark var. bizim modların tamamı süper zaten mod olarak geçenler sadeced bulundukları illerin modları.
yani senin moda yazdıkların süper modun yapması gerekenler...

Ziyaretçi047
08/06/2007, 14:24
Zeynep'e katılıyorum. Güzel fikirlerin için sağol Zeynep. Tabi ki her kaptan kendi timinin lideri olmalıdır.

microab
08/06/2007, 15:04
Yeniden yapılanmalıyız!

anvil
08/06/2007, 15:22
yalnız forum ortamlarını özel hayatlarla karşılaştırmayın. özel hayatta bir mevkisi olmayan kişi forumda mod olabilir. forum kuralı neyse ona uyulması gerekir. eğer uyulmazsa o kişi uymayanı uyarabilir. devamında forumdan uzaklaştırabilir. bu forumda kurallar kesin çizgilerle belirlenmemiş. o yüzden bazı sorunlar çıkıyor. genel olarak kurallarda şu yazar ;

Kişisel tartışma şekline dönüşen Konular derhal kapatılır !!! Kapatılan konularla ilgili PM veya Mail atılmamasını rica ederiz.
Forum kurallarına uymayan katılımcıların forum'a yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.
Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse ve (veya) konunun uygun olmadığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz !
not : bu kurallar gerçekten ciddiyetine inandığım başka bir forumdan alınmıştır

the_Algn
08/06/2007, 15:24
Sistemi değiştirin. hata Tespit konusunda birçok arkadaşa görev verin ama uyarı , mesaj silme, müdahale konusunda çekirdek bir kadro olsun onlar müdahale etsin o zaman sanırım sorun kalmaz..

toful
08/06/2007, 15:28
benim hatırladığım dh forumda daha özgür yazılar yazılamıyordu.engellemeler oluyordu.mesajlar siliniyordu v.s .bağımsız gp formu fikri açma bu amaçla doğdu diye biliyorum.yasakçılık zihniyeti burada da olacaksa ne diye geldikki buraya.dh da devam edilirdi aynı zihniyetle.

anvil
08/06/2007, 15:31
kim neyi yasakladı burda. kurallar olmasa burası ne hale gelir. herkesi kendiniz gibi düşünmeyin. durduk yere konu kapanmasına mesaj silinmesine ben de karşıyım ama çıban gitgide büyüyor. bunu da kesmek yöneticilerin elinde.

dagored
08/06/2007, 16:05
Yeniden yapılanmalıyız!

Ali abiye katılıyorum, ve de yeni bir yapılanma olacak ise moderatör olarak görev istiyorum.

teşekkürler

anvil
08/06/2007, 16:07
ben de istiyorum.

microab
08/06/2007, 17:07
Şimdii konuyu ben kilitledim en başta onu söyleyim...

Yazılanlar ile bir sonuç elde edebildik mi?

Evet en azından içimizi döktük,yeri geldiğinde anne babası ile bile kavga edebiliyor insan tartışabiliyor.

Sevgili arkadaşlar forumumuz istesekde istemesek de kuralları olan ve uygulanmayı bekleyen kuralları olan bir forum.Belki şu kilitleme işi çok sevimsiz hatta silinecek mesajlar ile kendimle çelişeceğim ama burada durmasının da bizlere bir fayda sağlamayacağını düşünüyorum en azından şu güzel yaz günlerimizde bizi okudukca daha da agresif hale getirmemesi-germemei için affınıza sığınarak sileceğim,bak sığınmassam kötü olur ona göre haaa ;...

EKLEME:Tartışma seyrinde herbiri anlam ifade eden mesajlarınız,konu itibarı ile içeriğin dışında olduğundan silinmiştir arkadaşlar...

Makul ölçüde konu dışına çıkmadan tartışmaya devam...