PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Forumda ilk günüm ilk kazam :(

arothel
27/11/2011, 18:52
arkadaşlar öncelikle merhaba. foruma daha bu sabah üye oldum. fiat punto grandemi(2. el) 2 gün önce aldım. ilk aracım. bu akşam alışveriş merkezi otoparkına park ederken dar girip sağ arka kapımı ve sağ arka çamurluğu kolona sürttüm. sağlam sürtmüş olmalıyım ki kapıda hafif göçükle çizik( 30 cm) , çamurlukta çizik (10 cm) oluştu. ne dersiniz masraf takriben ne olur? ayrıca kendi servisine mi sanayiyi mi götüreyim. yardım lütfen

EDİT: arkadaşlar kazayı yapınca içim elvermedi tam bakmaya fotoları çekince anladım. durum anlattığımdan daha vahim galiba. kaskoyuda yarın yaptıracaktım. bu da tuz biber oldu üzüntüme. durum nedir siz ne dersiniz

https://a1111.hizliresim.com/r/v/sk6m.jpg
https://c1111.hizliresim.com/r/v/sk7b.jpg

kozlulum67
27/11/2011, 19:01
oncelıkle gecmıs olsun.nazarıdır dıyelım.kaskon yokmuydu? eger yoksada cok canını sıkma cok bı meblag tutcagını sanmıyorum.lokal boya ıle hallolur ve gocmelerıde cektırme yapıyolar.cok tutsa 300-400 arası olur.
tekrar gecmıs olsun

oxite
27/11/2011, 19:01
servis çok faiş bir ücret istiyor..yani ben 3 cm lik bir çizik aynı zamanda göçük için götürdüm 300 dedi kansız..:D ancak bir tanıdıgım vasıtası ile bir kaporta ve boya yapan bir yere gittim sanayide 70 e cocuk yalamış resmen..:D ben senin kararını etkilemek istemem ama ben bu şekilde çözdüm..hasarın tutarını ancak foto koyarsan tahmin edebilirm...

ozgurse
27/11/2011, 19:02
Resim eklerseniz daha sağlıklı yorum yapılabilir.

pdr42
yaptırmadan once detaylı fotograflarını cek satarken lazım olur

Scottie
hoşgeldin... keyifli forumlar...

geçmiş olsun... sanayide daha ucuza yaparlar...yaklaşık 500 lira falan tutar... çünkü kapıyı komple boyacaklar... tamponuda hemen hemen yarıya kadar boyarlar... sadece çizik olan bölgerleri boyarlar ise renk ayrımı olur...

krm1983
27/11/2011, 19:03
Hayırlı ve geçmiş olsun kasko varsa en yakındaki autokingten yaptırabilirsiniz.

arothel
27/11/2011, 19:42
cevaplar için teşekkürler arkadaşlar

oxite
27/11/2011, 19:45
yani önce pasta ile biraz sildirmek lazım mevcut çizikler bi belli olsun diye çünkü sarılıklar biraz ilgiç geldi bana..ama biraz çektirme olacak birde boya kapının açma kolunun hizasından aşşağı olucak ve çamurluktada sadece benzin kapağına kadar olur muhtemelen 300 civarı bişi tutar en çok...geçmiş olsun..

berko
27/11/2011, 19:49
öncelikle foruma hoşgeldin arabana çok üzüldüm geçmiş olsun

GP COSKUN
27/11/2011, 20:02
erkan seni daha iyi karşılamak isterdik ama nasipte bu ufak kazada varmış
geçmiş olsun

ZAK1980
27/11/2011, 20:09
Erkan kaskon yokmus sana tavsıyem sanayıde yaptırman ıkıncısı Ispartada forumdan Oguz Koca arkadasımız var kendısı boya koruma,pasta cıla ısı yapıyor ıllakı bır fıkrı vardır veya bır tanıdık ustası vardır.
Kaskonu yarın sabah yaptır bır hafta sonrada kendın tutanak tutup kaza yaptım dıye kaskodan yaptırabılırsın aracını

arothel
27/11/2011, 20:14
Erkan kaskon yokmus sana tavsıyem sanayıde yaptırman ıkıncısı Ispartada forumdan Oguz Koca arkadasımız var kendısı boya koruma,pasta cıla ısı yapıyor ıllakı bır fıkrı vardır veya bır tanıdık ustası vardır.
Kaskonu yarın sabah yaptır bır hafta sonrada kendın tutanak tutup kaza yaptım dıye kaskodan yaptırabılırsın aracını

cevap için saol. emin değilim ama tek araçlı kazalarda kişi tutanak tutamıyor trafik polisi çağırmak gerekiyor diye biliyorum. kaskoyla bu işi çözmenin yolu var mı sence? kasko olmasa da ne olur masraf? 300 ü geçer mi sence?

dogus618
27/11/2011, 20:15
arkadaslar babam kaza yaptı gecen gün auris ile kafaıs güzel ken sol taraftan kaldırıma cıktı ertesi gün aldım ben götürdüm arabayı toyotaya kaskodan yaptırdım beyan yazım ben yapmış gibi ehliyeitmi verddim işi bitirdim yani aynı şekilde kaskoya beyan yazabilir diye düsünüroum

reddragon
27/11/2011, 20:20
Önce kaskonu mini onarımı olan bir yerden yaptır. Sonra da autokinge bu hasarın bi kısmını ücretsiz yaptırırsın kalanını duruma göre sanayi veya autokinge ücretsiz yaptırabilirsin. Benzer bi kaza yine otoparkta aynı yerden (arka kapı, arka çamurluk ben de yapmıştım.) Çamurluğu onarttım autokinge kapı hala çizik duruyor fakat belli olmuyor gri renk avantajı...
Pasta ile temizleyince o kadar göze batmaz bi de göçüğü çektirsen yaptırmasan bile olur. Geçmiş olsun üzülme ciddi bir şey değil. Otoparklarda daha dikkatli davran, zor yerlere girmeye çalışma...

ZAK1980
27/11/2011, 20:20
cevap için saol. emin değilim ama tek araçlı kazalarda kişi tutanak tutamıyor trafik polisi çağırmak gerekiyor diye biliyorum. kaskoyla bu işi çözmenin yolu var mı sence? kasko olmasa da ne olur masraf? 300 ü geçer mi sence?
Erkan yetkılı fıat servısı ıle gorus tutanak olayını anlatırlar sana trafık polısıde gelmıyor artık yada cok gec gelıyor kaza yaptıgın yere gıt aracı aynen kolona yabastır resmını cek trafıge gerek yok yanılmıyorsam kapı boyanacagı ıcın 300 tutabılır belkıde gerecer senın gıbı bende seatın kapıyı kolona surtmustum pazarlık yapa yapa 180 odedım ıkı yıl once ve senın kapından cok daha azdı gocuk sabah ola hayrola sen bır sanayıyı turla sonra servıs ıle gorus

arothel
27/11/2011, 20:26
geçmiş olsun dilekleriniz ve yardımlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar. yarın baktırıcam artık saolun

xarsi
27/11/2011, 20:30
ben geçen sene aracımı geri diye 1. vitese takıp ön tamponu ve davlumbazları kaldırıma bırakmıştım. tek araçtı yani. tamirciye gittim. kaskoyu aradık. 1250 tl. hiç zorlanmadan kaskodan aldım parayı.. tutanak, polis filan gerekmedi.. ancak kasko şirketleri kaskolamadan önce fotograf çekebilirler.. o zaman olmaz..

iris19
27/11/2011, 21:25
Kapının dış sacı değişecek arka çamurluk onarılacak 1200 anca tutar

sagitta
27/11/2011, 21:27
arkadaşlar öncelikle merhaba. foruma daha bu sabah üye oldum. fiat punto grandemi(2. el) 2 gün önce aldım. ilk aracım. bu akşam alışveriş merkezi otoparkına park ederken dar girip sağ arka kapımı ve sağ arka çamurluğu kolona sürttüm. sağlam sürtmüş olmalıyım ki kapıda hafif göçükle çizik( 30 cm) , çamurlukta çizik (10 cm) oluştu. ne dersiniz masraf takriben ne olur? ayrıca kendi servisine mi sanayiyi mi götüreyim. yardım lütfen

EDİT: arkadaşlar kazayı yapınca içim elvermedi tam bakmaya fotoları çekince anladım. durum anlattığımdan daha vahim galiba. kaskoyuda yarın yaptıracaktım. bu da tuz biber oldu üzüntüme. durum nedir siz ne dersiniz

https://a1111.hizliresim.com/r/v/sk6m.jpg
https://c1111.hizliresim.com/r/v/sk7b.jpg
erkan kardeş bence once git kaskonu yaptır sonrada aynı yere git surt aracı fotolarını cek tutanak tut yaptır derimkasko yaparken araca bakıp incelemiyorlarki sagını solunu sigortacı tanıdıksa oda olabilir trafik sigortasında vurup kaçmalarıda kapsıyor gece kapının önunde vurmuşlar deyip tutanak tutun

arothel
27/11/2011, 21:44
Kapının dış sacı değişecek arka çamurluk onarılacak 1200 anca tutar

1200 tl mi? noldu ya 300 tl lerden bahsediyordu diğer arkadaşlar. eğer öyleyse bittim ben

kozlulum67
27/11/2011, 22:30
kapının sacının felan degısmesıne gerek yok.cektırme yapcaklar ve boya atcaklar.duzgun bı ustada en fazla 350-400 lıra.ılk msjdada yazdıgım gıbı allah baska kaza nasıp etmesın...

meltdown
27/11/2011, 22:54
:) benim yaptığımın aynısı :) yalnız benim kapı sağlamdı :) benim fikrim kapı sacı değişmezse 250 lira civarı tutar... saygılarımla...

tayfux
27/11/2011, 23:04
geçmiş olsun kardeşim..

iris19
27/11/2011, 23:28
bence kapı sacı düzelmez çünkü kapının içinde çelik bariyel var o da kaza sırasında kapı ssacına zarar veriyor ama kaskon yoksa temiz bir işçilik sunan bir ustaya götür aracını ama ben kesinlikle değiştirirdim

volkan60
28/11/2011, 00:37
geçmiş olsun kardeş Allah daha büyük kazalar göstermesin...

bence 200 TL yi geçmez. geçenlerde diğer aracımız megane'a park halinde vurdular arka far kırıldı ve bagaj kapağı ciddi anlamda eğildi. sigortadan yaptırcaktık 1300 TL masraf biçtiler ama biz yaptırmadık.sanayide özel servise yaptırdık 150 TL ye hallettiler ben yerinde olsam ilk önce sanayide masrafı sorarım eğer 200 civarı ise kaskoya falan hiç ellemeden kendim yaptırırdım. hem kasko bozulmaz hem de kayıtlarda kaza yaptığın görünmez.

delkano_07
28/11/2011, 02:42
aynı sıkıntı bende de vardı sanayide ustalar 400 tl ye boya dahil hallettiler

gemlikli_55
28/11/2011, 13:15
geçmiş olsun en kısa sürede halledersin inşalah

akca37
28/11/2011, 13:37
Foruma bu şekilde başlamanızda da muhakkak bir hayır vardır, şer gibi görünse de umarım burdaki ark veya paylaşılan bilgilerden epey bir bilgi birikimi edineceksiniz, çok üzüldüm Allah bir daha göstertmesin ...

takres
28/11/2011, 16:33
çok geçmiş olsun...

fotobelit
28/11/2011, 18:12
Geçmiş olsun,Allah beterinden korusun..Önce bir pasta ile şu boyaları temizle.en azından biraz daha azalır acın gibime geliyor..Şuanki görüntüsünden çok daha iyi olacaktır..Bana çok kötü gibi gelmedi bu arada..Ve dedikleri gibi 300 gibi anca tutar..

farukileri
28/11/2011, 18:31
kasko mini onarıma sokabilir mi onu bilemiyorum ama mini onarıma girerse bedavadan hem de kaskonuzu bozdurmadan yaptırabilirsiniz :)

arothel
28/11/2011, 18:45
hepiniz çok sağolun arkadaşlar henüz işlem yaptırmadım. yarın autokinge götürüp yaptırmayı düşünüyorum.

speedy_16
28/11/2011, 20:04
otoking egötür arka camurluğu komple boyamdan sadece uc kısmına lokal boya ile hallederler ama kapı boyanır komple

aykut_1914
28/11/2011, 22:38
dostum geçmiş olsun.
geçtiğimiz bayram duran arabama vurmuslardı,az biraz yorum yapım.
kapıyı komple boyarlar,arkayıda en ufak bişeylerle kurtarmaya çalısırlar
300 ü falan geçmez heralde