PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : -5 derece cam suyu ankarada korur mu ?

BLUEMAN
27/11/2011, 17:49
arkadaşlar bu gün aracıma 7 liraya 3 lt cam suyu aldım üzerinde -5 derece ye kadar koruma sağlar yazıyor ,kalitelidir dedim aldım ama daha önce cam suyu tecrübem olmadığı için ankara gibi bir yerde -5 çok az değilmi fikirlerini zi almak istedim diğer cam sularıda bu şekildemi yoksa bildiğiniz iyi bir marka cam suyu varmı şimdide çok teşekkür ederim .

ZAK1980
27/11/2011, 18:05
Dün aksam -8 dereceyı gorduk Eskısehır yolunda Kuzeye Keçiögrene Güney Doguya Çankaya Or-An a cıkarsan bu derece dahada duser -10 falan olur donabılır cam suyu arac garajda degılse yenıden cam suyu alırken uzerındekı donma noktasının derecsıne bak sımdıkı nede bıraz antıfırız ekle :)

taipen71
27/11/2011, 20:01
ben gölbaşı tokide oturuyorum merkezle burada 3 derece fark oluyor 2 gün önce aracı zor çalıştırdım mazot donmuş

OzzY
27/11/2011, 21:38
-5 derece çok fazla bence. daha kasımdayız o derecelerin daha da altına iniyor bence. ben praktikerden 2,5 lt 7tlye aldım geçen gün. (aynı marka 5lt 10tlydi sanırım aldıktan sonra gördüm) -30 derece. birazda su karıştırdım.

Scottie
27/11/2011, 21:48
Dün aksam -8 dereceyı gorduk Eskısehır yolunda Kuzeye Keçiögrene Güney Doguya Çankaya Or-An a cıkarsan bu derece dahada duser -10 falan olur donabılır cam suyu arac garajda degılse yenıden cam suyu alırken uzerındekı donma noktasının derecsıne bak sımdıkı nede bıraz antıfırız ekle :)

antifreeze eklersen camlar gider... antifreeze yağlıdır..

BLUEMAN
28/11/2011, 00:27
benim cam suyundada antifirizli yazıyor camlar gider derken anti firizin camlara zararı nedir,birde benim aracın iki defa camsuyu donmuştu motorları fazla zorlamadım iki farklı gün donmuştu sizce silecek suyu fışkırtma motorlrında herhangi bir zaiat olmuşmudur.

Scottie
28/11/2011, 07:03
Anti freeze li yazmasi normal fakat cam sularinin donmazlik ozelligi alkol oranina baglidir... normal anti freeze kullanirsan yagli oldugu icin camlardan arindirman zor olur...

blackhawk
28/11/2011, 12:04
antifreeze eklersen camlar gider... antifreeze yağlıdır..

ayrıca yağlı olduğu için suyla karışmaz ve boyaya gelirse boyayı kabartır. Bence hiç deneme.

eexelanss
28/11/2011, 12:18
ben gölbaşı tokide oturuyorum merkezle burada 3 derece fark oluyor 2 gün önce aracı zor çalıştırdım mazot donmuş

Bende gölbaşında oturuyorum yolda karşılaşıyor olabiliriz.

takres
28/11/2011, 16:40
bunlara hiç güvenmiyorum ben...benimkinde -40 dereceye kadar etkili diyor ama sabah baktım donmuş :S