PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Güneşlik kırıldı

eskibur
26/11/2011, 13:34
Konuyla ilgili forumu arattım fakat kimin hangi parçası kırılmış tam anlayamadım, bu sebeple açıyorum bu konuyu kusura bakmayın arkadaşlar.

Sorun şöyle ki; güneşliği açarken çat diye bir ses geldi ve güneşlik açıldı ve kapanmıyor. Yani tamamen boşta sallanıyor.

Sorun sol taraftaki parça sağ taraf sağlam.

Acaba güneşlik mi değişecek yoksa soldaki güneşliği tutan parça mı ?

Yardım ederseniz sevinirim :)

ZAK1980
26/11/2011, 13:40
Resım cekıp koyarsan daha cabuk yorum yapılır

Scottie
26/11/2011, 16:47
aynı sorun bir yakınımda da var... sorunu çözen varsa söylerse iyi olur...

eskibur
26/11/2011, 17:07
Şu an elimde fotoğraf makinesi yok çekemedim ne yazık ki fotoğrafı. Fakat güneşliği söktüğümde solda tavanda kalan kısım sanki 2 tırnaklıymış ve 1'i kırılmış gibi geldi.

Benim anladığım kadarı ile güneşliğin içinde bu kısma karşılık var ve iç içe geçiyorlar.
Durum eğer bu şekilde ise solda tavanda duran kısmı değiştirmek gerek. Fakat eğer kırılan kısım kırıldığı yerde kalmışsa o zaman durum daha kötü.

Tabi ben bunları varsayım üzerine yazıyorum. Başına gelip çözmüş birisi varsa sanırım bizi aydınlatabilir.

hfguler
26/11/2011, 19:57
Aynı şey başıma geldi güneşliği falcata ile üst kısmından açtım içinde metal bir parça var ortadan kırılmış onu kaynattırıp taktım.. Güneşliği tekrar kestiğim yerleri yapıştırdım... Taktım yaklaşık 2 -3 ay kullandım... Esnek bir parça olduğu için tekrar kırıldı. Caresi gidip yenisi almakta buldum. 80 tl gibi bi fiyata almıştım yanlış hatırlamıyorsam..

byspayn
26/11/2011, 20:15
Güneşlikler biraz dandik duruyor benim de elimde kalmazsa bigün iyi :D

eskibur
26/11/2011, 21:55
Aynı şey başıma geldi güneşliği falcata ile üst kısmından açtım içinde metal bir parça var ortadan kırılmış onu kaynattırıp taktım.. Güneşliği tekrar kestiğim yerleri yapıştırdım... Taktım yaklaşık 2 -3 ay kullandım... Esnek bir parça olduğu için tekrar kırıldı. Caresi gidip yenisi almakta buldum. 80 tl gibi bi fiyata almıştım yanlış hatırlamıyorsam..

Onda birbirine geçme gibi bir durum var mı ?

O solda güneşliğin içine giden plastik kısım nereye nasıl bağlanıyor acaba.
Bana geçmeli gibi geldi ucu çatal şekilde çünkü.

Mugen_punto
26/11/2011, 22:16
Demekki güneşliği açarken gayet sakin ve iki elimizi birden kullanarak indirmek gerekiyormuş.

eskibur
26/11/2011, 23:14
Demekki güneşliği açarken gayet sakin ve iki elimizi birden kullanarak indirmek gerekiyormuş.

Ben gayet sakin kullanıyorum aslında aracı da güneşliği de :) Fakat kırılacağı varmış denir ya aynen öyle oldu.

Yavaşça indirirken birden çat diye gitti anlamadım bile ne olduğunu. Sanırım ancak bu kadar dandik olabilirmiş. İlk defa güneşliği kırık bir araç gördüm o da kendi aracım oldu :)

hfguler
27/11/2011, 07:54
sol taraftaki plastik çatal kısım ın bir tırnağı kırık olsa bile güneşlik işlevini görmeye devam ediyor... fakat sizin dediğiniz gibi kapanmıyorsa büyük ihtimalle içinde ki metal parça kırılmıştır. eski güneşlik bagajımda olması lazım fırsatım olsa fotolarını koyacağım ama malesef zamanım yok... elinizle güneşliğin sol üst kısmından yoklarsanız bir noktanın boş olduğunu fark edeceksiniz. metal parça orada bulunmakta...

eskibur
27/11/2011, 12:46
sol taraftaki plastik çatal kısım ın bir tırnağı kırık olsa bile güneşlik işlevini görmeye devam ediyor... fakat sizin dediğiniz gibi kapanmıyorsa büyük ihtimalle içinde ki metal parça kırılmıştır. eski güneşlik bagajımda olması lazım fırsatım olsa fotolarını koyacağım ama malesef zamanım yok... elinizle güneşliğin sol üst kısmından yoklarsanız bir noktanın boş olduğunu fark edeceksiniz. metal parça orada bulunmakta...

Teşekkür ederim ben de tekrar inceleyeyim o zaman. Eğer sizin dediğiniz gibi ise tavandaki bağlantı yerleri ile beraber mi değişiyor ?

hfguler
27/11/2011, 14:40
Sol baglantı yeri ile birlikte değişiyor(sol taraftaki güneşlik için)