PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Haraket göstergesindeki anormallik yardım

poseidon31128
25/11/2011, 23:22
:sweatingbullets: selam arkadaşlar aracımda bu ara şöyle bir sorun var yardımcı olursanız sevinirim. grande punto m.jet active 2006 model aracımda yaklaşık 2 haftadır. havanın ayaz yaptığı gecelerde sabah ilk çalıştırdığımda haraket kadranı kırmızı lambanın olduğu yere kadar bir kere vurup normale dönüyor araç ısınınca tekrar yapmıyor. bugün hava ayazdı yine yaptı neden yapıyor olabilir sizce servisi aradım termostat arızası olabilir dediler ancak termostadı geçen 2011 şubatta samsun birmotta değiştirdim yani daha bir yıl olmadı garantide bakın ozaman dedim garanti dışı dediler anlamıyorum bu aracın anaservisi garanti yok diyor kıçı kırık ekmek kızartma makinesi bile 2 yıl garantili birmot genel müdürlüğüne şikayet etmeyi düşünüyorum eğer arıza termostat kaynaklı ise.... bu sorunu yaşayan arkadaşlar olduysa acil cevap bekliyorum teşekkür ederim....

ZAK1980
25/11/2011, 23:29
Akuyu kontrol ettır foruma bakarsan su sıralar herkes aynı sorunu yasıyor genelde akunun zayıf olmasından kaynaklanıyor

halils2
25/11/2011, 23:29
forumda konunuzla ilgili önceden açılmış konular mevcut sorunuzun cevabı ise akü havalar soğuyunca akünün durumu ortaya çıkıyor isterseniz akünüzü önce şarja bağlatın tekrar yaparsa değişirsiniz yada direkt değişin seçim sizin ama kesin sonuç akü değişimidir

krm1983
25/11/2011, 23:36
kesin akü

orhflz
26/11/2011, 01:51
Aküyü değiştirmek tek kesin çözüm, zaten daha önce değiştirmediyseniz akünüz 5 yaşında ve ömrünü doldurmuş. Yoksa benim daha önce başıma geldiği gibi kontağı çevirdiğinizde tır tır bir ses , 1-2 arıza ışığı görme ihtimaliniz yüksek olacaktır.

taret
26/11/2011, 18:44
arkadaşlar bu durumun aküden olduğunu bizler adımız gibi bilirken fiat servisleri neden bunu kabul etmez ve sürekli bi yerlerde arıza var deyip müşterilerini yanıltırlar. belliki fiat bunu bilerek yapmadı ama akü azalınca böyle bi durum ortaya çıkıyor. artık bunu fiatta kabul etsin. ve bir özellik olarak eklesin :) akü azalınca hararet tavan yapar diye yazsın kullanma kataloğuna.

volkan60
26/11/2011, 19:32
selamlar forumda kirlilik yapmamak için sorunumu buraya yazmayı uygun gördüm

1,3 dizel aracımda son zamanlarda hararet göstergesi çok geç yükseliyor hatta ortada bile durmuyor daha düşük seviyede gösteriyor.

30 dk yakın oynama olmuyor ve geçenlerde konu sahibinde yaptığı aynı şeyi yaptı ibre en üst düzeye çıkıp geri indi

araca yüklendiğim de gösterge yükseliyor ama düşük devirlerde nerdeyse 1 saat sür çok az bir oynama oluyor arabada kaloriferi açınca sıkıntı yok gayet iyi ısıtıyor motor soğukken aracı çalıştırdıktan 15 dk sonra sıcak hava üflüyor ama hararet göstergesi seviyesi düşük bunda bir anormallik var mı sizce ?

biraz önce hemen hemen şehir içi 10 km yol yaptım gösterge daha ilk çizgideydi biraz gaza yüklenince hemen artmaya başladı

orhflz
26/11/2011, 22:46
selamlar forumda kirlilik yapmamak için sorunumu buraya yazmayı uygun gördüm

1,3 dizel aracımda son zamanlarda hararet göstergesi çok geç yükseliyor hatta ortada bile durmuyor daha düşük seviyede gösteriyor.

30 dk yakın oynama olmuyor ve geçenlerde konu sahibinde yaptığı aynı şeyi yaptı ibre en üst düzeye çıkıp geri indi

araca yüklendiğim de gösterge yükseliyor ama düşük devirlerde nerdeyse 1 saat sür çok az bir oynama oluyor arabada kaloriferi açınca sıkıntı yok gayet iyi ısıtıyor motor soğukken aracı çalıştırdıktan 15 dk sonra sıcak hava üflüyor ama hararet göstergesi seviyesi düşük bunda bir anormallik var mı sizce ?

biraz önce hemen hemen şehir içi 10 km yol yaptım gösterge daha ilk çizgideydi biraz gaza yüklenince hemen artmaya başladı

akünüz kaç yaşında ?

volkan60
26/11/2011, 23:01
akünüz kaç yaşında ?

araç 2007 model ikinci sahibiyim sanırım değişmemiştir

orhflz
26/11/2011, 23:06

akü olma ihtimali yüksek, ama konuya hakim ustalar var onlardan da bi cevap alıp ona göre hareket etmenizde fayda var.

tab
26/11/2011, 23:13
Aynı sorun bende de olmuştu çalıştırırken max sıcaklığa geliyor daha sonra normala geliyor bende aküden şüphe etmiştim. Akü konrol ettirdim süper dediler 4 gün sonra marketin önüde kadım ve varta akü aldım

Du Hast
27/11/2011, 01:20
benim araçta 2007 model ve üzerinde halen orijinal aküsü duruyor maşallah :)
sabahları aynen benimde hararet göstergesi sorunu oluyor çünkü akü marş esnasından aşırı zayıflıyor ve yol bilgisayarı düşük akımdan dolayı sapıtıyor. geçen gün arabayı temizlemek için 15 dk tavan aydınlatması açık kalmıştı. marş zar zor alıp çalıştı motor. sonra gösterge lambalarının ışıkları v.s. hepsi söndü geri yandı falan :)
en iyisi aküyü değiştirin düzelsin herşey.

Ziyaretci035
27/11/2011, 14:16
Sorununuz akü. C.tesi günü aküyü değiştirdim hararet göstergem düzeldi.

volkan60
27/11/2011, 14:41
ne yapalım zaten vakti gelmiş aküyü hafta içi değiştiririm artık

peki hangi aküyü önerirsiniz ?

Ziyaretci035
27/11/2011, 14:56
ne yapalım zaten vakti gelmiş aküyü hafta içi değiştiririm artık

peki hangi aküyü önerirsiniz ?

Benim gönlümden Varta geçiyordu ama ustamız Usta'mız Delphi takalım dedim. O dediyse vardır bi bildiği.

cesur
23/04/2012, 13:28
bendeki araç HARARET GÖSTERGESİ panelinde bu gösterge ibresi C de kalıyor sürekli ama önceden hep ortadaydı ilk yıl bakımı yapıldı C ye geldi çok yavaş yavaş yükseliyor bazende hiç yükselmiyor . seviye düşük anlamına mı geliyor napmalıyım bilen söylesin lütfen

tayfux
23/04/2012, 20:35
fiat marka akü var servis onu takıyor bence güzel akü..

halils2
23/04/2012, 22:38
bendeki araç HARARET GÖSTERGESİ panelinde bu gösterge ibresi C de kalıyor sürekli ama önceden hep ortadaydı ilk yıl bakımı yapıldı C ye geldi çok yavaş yavaş yükseliyor bazende hiç yükselmiyor . seviye düşük anlamına mı geliyor napmalıyım bilen söylesin lütfen

normal bir durum değil araç çalıştıkça ısınıp ortada beklemesi gerek. kontrol ettirmende fayda var sensör hatası olabilir.