PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evomun fren balatalarını servis dışı değiştim garanti sorun olmaz dimi

dogus618
25/11/2011, 19:35
öncelikle merhabalar arkadaşlar evomun balataları 3000 kmde tıkırtı ses yapmaya basladı saki balata bitik gibi yokuş aişağı inerken guluk gluk garib sesler yapmaya baslayonca bugun 5150 kmde iken yeni balata taktırdım ama kendi ustamda opar marka balata aldım 90 tl ye ve taktıktan sonra 100 km yol yaptım bugun memnun kaldım hem tutuşu hem sessiz oluşu harika ama arabam garantiden çıkarmı ama ne olursa olsun serviste kullandıklarıda opar nede olsa ama servisleri biliorsunuz garantiden cıkartmak ıcın yer arıo ama canıma tak etmıştı balatanın sesı ..
:)

makeles
25/11/2011, 19:50
söylemezsen çoğu farketmez bile.
ayrıca garantiden çıksa bile sadece ilgili kısmı garanti dışı kalır. kaliperler veya disk gibi..
zaten onları garantiye sokturan pek azdır.

dogus618
25/11/2011, 19:56
walla abi yeni araba almış gibi mutlu oldum cok feci ses yapıodu gacur gucur dediigin doğru aklıma gelmedi walla en fazla dediğin kısımlar garantiden cıkar ama dediğide doğru abi diski kim sokmuş garantiye ki haklısın walla ama balatalaırm değişti çok mutlu oldum öle bi ses vardıkı dısardaki millet arabaya tip tip bakıordu walla :)

zafer murat
25/11/2011, 21:27
Servislerde fren balata ve işçilik fazladır dışarda daha uyguna yaptabilirisiniz bende öyle yapıcam servis bakıma gittiğimde balataların değişmesi gerekiyor derlerse yaptırmıycam dışarıda yaptırıcam

aykut_1914
25/11/2011, 23:39
erken değil midir bu değişim? 5bin km

Ziyaretci035
26/11/2011, 08:38
erken değil midir bu değişim? 5bin km

Bana da erken geldi. BU arada Opar balata, Kale Balata A.Ş. ye üretim yaptırıyor galiba? Sıfır araçların üzerinde orijinal Lancia yok mu?

dogus618
26/11/2011, 08:48
U

Orjinal fiat lancia yaziodu ama erkendegisme sebebim bitmesi degil sert ve sesli balata olmasi cok ses yapiodu yokus asagi inerken cikardigi sesleri duysaniz kafayi yerdiniz