PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ne işe yarar esc ve her zaman devrede mi ?

BLUEMAN
23/11/2011, 23:34
arkadaşlar direksiyonun altında sisdümelerinin yanındaki ESC düğmesi tam olarak ne işe yarıyor ve bu bildiğimiz esp ile aynı işlev heralde ve araçlarımızda bu esp sistemi her zaman otomatik olarak devredemi yoksa oradaki esc tuşunamı basmamız gerekiyor bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirim ,şimdiden çok tşk ederim.

Ayberk0616
23/11/2011, 23:48
Moralinizi bozmak gibi olmasın ama yanılmıyorsam aracınızda ESP yok.Yani virajlarda savrulmayı önleyici sistem yok aracnızda o ESC tuşu bir şeyi sıfırlamak içinmi neydi o tarz bişey için kullanılıyor

oxite
23/11/2011, 23:55
ordaki esc menü fonksiyonundan çıkış için kullanılır uzun basıldıgından mevcut menuden cıkıs yaparsınız alt menulerde iken aynı zamanda...esp ise otomatik bir kavramdır ve hep devrededir..

egzo-evo
24/11/2011, 08:13
bilgisayarın "esc" tuşu vardır sol üst köşede. Bu tuş esasen “escape” tuşunun kısaltılması ile ortaya çıkmıştır.Escape ise kelime anlamı olara kaçmak, kaçış anlamına gelmektedir.Bilgisayar kullanıcıları da esc tuşunu kaçış için kullanırlar.
arabanızdaki esc tuşuda benzer özelliktedir ve girdiğiniz menülerden ve ayarlardan çıkmak için kullanılır.

esp sürekli devrededir. evolarda asr fonksiyonunu eğer aracınızda özellik olarak varsa konsoldaki düğme aracılığıyla devreye alıp iptal edebilirsiniz.

fota
24/11/2011, 12:01
bilgisayarın "esc" tuşu vardır sol üst köşede. Bu tuş esasen “escape” tuşunun kısaltılması ile ortaya çıkmıştır.Escape ise kelime anlamı olara kaçmak, kaçış anlamına gelmektedir.Bilgisayar kullanıcıları da esc tuşunu kaçış için kullanırlar.
arabanızdaki esc tuşuda benzer özelliktedir ve girdiğiniz menülerden ve ayarlardan çıkmak için kullanılır.

esp sürekli devrededir. evolarda asr fonksiyonunu eğer aracınızda özellik olarak varsa konsoldaki düğme aracılığıyla devreye alıp iptal edebilirsiniz.
işin özeti bu :)

BLUEMAN
24/11/2011, 20:56
Moralinizi bozmak gibi olmasın ama yanılmıyorsam aracınızda ESP yok.Yani virajlarda savrulmayı önleyici sistem yok aracnızda o ESC tuşu bir şeyi sıfırlamak içinmi neydi o tarz bişey için kullanılıyor
olurmu benim araç dynamic model yani esp li olarak aldım zaten

egzo-evo
24/11/2011, 23:49
olurmu benim araç dynamic model yani esp li olarak aldım zaten

dynamic modelin düz vites standart donanımında esp yoktur.

aracınız dynamic olup aynı zamanda dualogic ise esp+asr+msr+hba+hillholder özellikleri zaten standart olarak vardır.

aracınız dynamic olup aynı zamanda düz vitesse esp özelliğinin olmasını istiyorsanız safety plus kit(spk) opsiyonunu ekstra olarak aracınıza ekletmeniz gerekiyordu. spk olan opsiyonun ismi şu an esp olarak değiştirilmiştir. yani aracınızdaesp olabilmesi için eski adıyla spk veya yeni adıyla esp opsiyonunun olması gerekiyor.

bu özelliğin olup olmadığını anlamanın bir diğer yoluda konsoldaki dörtlü flaşörün sağ tarafındaki tuşta "asr off" yazıyorsa aracınızda esp+asr+msr+hba+hillholder özellikleri var demektir. aşağıya fotoğrafınıda ekliyorum. kullanıcı el kitabının 105-108 sayfaları arası bu özelliklerin detaylı anlatımı da bulunmakta. umarım yardımcı olabilmişimdir.

speedy_16
25/11/2011, 00:00
esp opsiyonlu düz viteslerde bi bakın asr dışı varmı aracınızda 4 lü düğmesinin sağında varsa vardır

BLUEMAN
25/11/2011, 00:04
dynamic modelin düz vites standart donanımında esp yoktur.

aracınız dynamic olup aynı zamanda dualogic ise esp+asr+msr+hba+hillholder özellikleri zaten standart olarak vardır.

aracınız dynamic olup aynı zamanda düz vitesse esp özelliğinin olmasını istiyorsanız safety plus kit(spk) opsiyonunu ekstra olarak aracınıza ekletmeniz gerekiyordu. spk olan opsiyonun ismi şu an esp olarak değiştirilmiştir. yani aracınızdaesp olabilmesi için eski adıyla spk veya yeni adıyla esp opsiyonunun olması gerekiyor.

bu özelliğin olup olmadığını anlamanın bir diğer yoluda konsoldaki dörtlü flaşörün sağ tarafındaki tuşta "asr off" yazıyorsa aracınızda esp+asr+msr+hba+hillholder özellikleri var demektir. aşağıya fotoğrafınıda ekliyorum. kullanıcı el kitabının 105-108 sayfaları arası bu özelliklerin detaylı anlatımı da bulunmakta. umarım yardımcı olabilmişimdir.

çok teşekkür ederim mehmet kardeş te benim aracım duologic yani esp olduğunu varsayarak aldım yorumların için çok sağol dedimya ben zaten sırf esp li diye aldım aracı .

kartal3520
25/11/2011, 00:47
ESP benim aracımda var.Dynamic modelim için ekstra paket olarak eklettim.Bu paket 600 tl idi galiba.Ayrıca ESP nin düğmesi falan yok, aracı çalıştırınca ESP sürekli devrede..

dobridan
25/11/2011, 01:24
mylife model de warmı acaba..

speedy_16
25/11/2011, 03:16
mylife model de warmı acaba..

4'lü düğmesinin sağında asr tuşu varsa esp de vardır kapanıp açılmaz sürekli devrede