PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gp'lerde City Direksiyon Arızası

freezez
23/11/2011, 09:51
Arkadaşlar öncelikle merhabalar...... Gp sinde city direksiyon arızası yaşamış ve bu sıkıntıdan dolayı madur olan arkadaşlar site yöneticilerininde yardımıyla bu sayfada buluşalım bu işi çözelim.....

ramazan yurttapan
23/11/2011, 13:30
Fatih kardeşim aynı sıkıntıyı çeken biri olarak bu platformda herkesin desteğini bekliyoruz dün bize yapılan geri dönüşler sayesinde şu anda %75 kısmını karşılıyorlar fakat bunun ücretsiz olması lazım iyi niyet kapsamında.Lütfen tüm arkadaşların bize destek olmasını bekliyoruz.Unutmayın bu sorun mutlaka bir gün sizinde başına gelecektir....

sebasti
23/11/2011, 14:55
Bu sorun kronik olarak 2006 modellerde vardi ve cozulmedi mi ?
2007 modelim var, korkutmayin

Misafir047
23/11/2011, 14:58
2011 modelim benide korkutmayın:D

freezez
23/11/2011, 15:11
Korkmayın arkadaşlar 2011 olanı bilmiyorum ama 2009 a kadar hemen hemen bütün arkadaşlar bu sorunu yaşadılar eğer yaşamayan varsa yakında onlarda yaşar tek temennim yaşamaması yolunda tabikide ama isterseniz şöyle bir araştırın derim ben.... saygılar...

ZAK1980
23/11/2011, 15:26
2011 modelim benide korkutmayın:D
Alayınız korkun :)
Sankı ben korkmuyormusum gıbı konustum
Fatih arkadasım malum city arızası herdaım basımızın belası bundan dolayı forumda sabıt baslıklar altında gereklı ayrıntılar belgeler,ne yapılması,ne yapılmamaması gıbı nasıl bır yol ızlenecegıne dair benım ve bır cok arkadasın degerlı yorumları,yasadıkları paylasılmıstır ve burada paylasınlara gore ızlemenız gereken yollar ifade edılmıstır.
Benımde basıma gelse yapacagım ıkı sey var Tüketici mahkemesıne basvurmak (Maddı durum elverırse) veya yaptırıp sonra ödediğim ücreti THHK kararı ile geri iade almak.
Kusura bakmayın ama açtığınız konu gereksiz olmus zaten bu konu hakkında
City Direksiyon Hatası Mahkeme Evrağı (https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/30583-city-direksiyon-hatasi-mahkeme-evragi.html) baslıgı altında 109 yorum yapılmıs hatta sizde yazmıssınız ama yenıden aynı konuyu acmıssınız forumda artık arkadaşlar aynı konuları süreklı acmak yerıne bır zahmet ARAMA yapınız

1-https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/30583-city-direksiyon-hatasi-mahkeme-evragi.html

2-https://forum.grandepuntotr.com/genel/11568-city-motor-arizasi-gercegi.html

3-https://forum.grandepuntotr.com/genel/11208-city-motor-arizasi-nedeniyle-tofasa-yollanan-mail.html

4-https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/31240-mahkeme-yolu-gorundu-acill-yardim.html

5-https://forum.grandepuntotr.com/servis/31117-arkadaslar-yine-P-sacmaligi.html

6-https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/30940-bi-city-arizasi-da-benden-senaryo-ayni-P-P-odenecekmis.html

7-https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/31094-city-arizasi-yasayanlar;-lutfen-birbirimize-yardim-icin-okuyunuz.html

8-https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/16284-city-magdurlarina-emsal-olur-umarim.html

kadir07
23/11/2011, 17:00
arkadaşlar bunların yerine daha elle tutulur bişeyler yapmak lazım.protesto imza kampanyası vs. yada en basitinden araçların arkasına "bu araçlarda kronik direksiyon mili arızası vardır fiat ürettiği araçların arkasında durmamaktadır" gibi mesela..
yani fiatı bizi uğraştırmadan değiştirmeye mecbur bırakmalıyız...

okahinoTR
23/11/2011, 17:22
2008 model gp var city kullanmıyorum zaten direksiyon fazla sert değil bazen park ederken kullanıyorum

ZAK1980
23/11/2011, 17:38
arkadaşlar bunların yerine daha elle tutulur bişeyler yapmak lazım.protesto imza kampanyası vs. yada en basitinden araçların arkasına "bu araçlarda kronik direksiyon mili arızası vardır fiat ürettiği araçların arkasında durmamaktadır" gibi mesela..
yani fiatı bizi uğraştırmadan değiştirmeye mecbur bırakmalıyız...

kadir07
23/11/2011, 18:24
:clapping:aynen demek istediğim gibi trafikte,servislerde hergün bu yazıyla dolaşan yüzlerce puntoyu düşünün fiat bunu görmezden gelemez en azından marka güvenilirliği açısından bu kadar kötü duruma düşmeyi göze alamaz...

ZAK1980
23/11/2011, 18:29
:clapping:aynen demek istediğim gibi trafikte,servislerde hergün bu yazıyla dolaşan yüzlerce puntoyu düşünün fiat bunu görmezden gelemez en azından marka güvenilirliği açısından bu kadar kötü duruma düşmeyi göze alamaz...
fACE BOOK TURKIYEDE PAYLASMAK YETERLI ARKADASIM FORUMDAN BIR ARKADAS HERGUN CITYLE ALAKALI SORUNU YAZA YAZA UCRETSIZ DEGISIM YAPMISLARDI VE SILINIZ MESAJINIZI DEMISLERDI

freezez
25/11/2011, 09:20
zeynel kardeşim aç istersen facebookta bi gör hergün yazıyorum dilimde tüy bitti ama devam edicem tabi bi dönen bile yok bakalım ne olacak aracın arkasınada yazayım yazıyı ben utanmıyacağım fiat utansın....

NHTTRTMZ
25/11/2011, 13:40
arkadaşlar benim aracımda da ilk çalıştırmada diresiyon ışığı yanıyor hareket edince sönüyordu bende bugün aracı servise gösterdim ve direksiyon mil grubu arızalı dediler 1600tl civarı parça fiyatı ve tofaş yarısını karşılıyormuş bende müşteri hizmetleriyle görüşmüştüm daha önceden ve yeniden arayıp durumu anlattım onlarda konunun incelenip en kısa zamanda geri dönüş yapılacağını söylediler bakalım ne olacak beklemedeyim

skystar37
25/11/2011, 14:03
Bende bugünden sonra sürekli olarak Fiat Türkiyenin facebook sayfasına yazacağım bişeyler belki birileri ne oluyoruz diyip kendilerine çeki düzen vermeye karar verirler. 3 tane servis sorulan tek soru alınan 3 farklı cevap birde bunlar yetkili servis sanayideki ustaların fiyatları bile birbirleriyle aynı iken yetkili servislerin herşeyi birbirinden farklı...

NHTTRTMZ
25/11/2011, 14:32
arkadaşlar birlik olup hepimiz aynı mesajı yazalım

skystar37
25/11/2011, 14:40
Ramazan Erdemir
Bir otomobil markasının periyodik bakımı servisten servise farkedermi? Adı üstünde periyodik bakım.!!! 3 tane servis 3de istanbul içinde tek hemfikir oldukları rakam 60.000bakım işçiliği onun dışındaki tüm kalemler farklı nasıl bir işleyiştir bu anlamak mümkün değil sanayideki Şakir ustaya oradan çıkıp Nurettin ustaya sormuyoruz ki fiyat Fiatın sitesinde adı geçen yetkili satıcı ve servislere soruyoruz ama onlarında sanayideki ustalar kadar birbiriyle tutarlı fiyatları ve parça listesi yok. Buradan sesleniyorum siz siz olun bakım öncesi en az 4-5 tane servisten fiyat ve parça listesi alıp karşılaştırarak işlem yaptırın hatta parça listesinde geçen parçanın araç üzerinde bulunup bulunmadığını da kontrol edin zira olmayan direksiyon kayışını bile değiştirebiliyorlar ama nereden neyi söküp takıyorlar bilemiyorum hatta yapıldı diye işaretlenip yazılanları yapıyorlarmı onu dahi acaba diye düşünmeden edemiyorum.

Saygılarımla

Mağdur Fiat kullanıcısı...
Beğen · · 38 dakika önce ·

Ramazan Erdemir
Fiat müşterisine servis konusunda sadece kabarık ve birbiriyle tutarsız faturadan başka birşey veremiyor.
Beğen · · 43 dakika önce ·

orhflz
26/11/2011, 01:56
arkadaşlar benim aracımda da ilk çalıştırmada diresiyon ışığı yanıyor hareket edince sönüyordu bende bugün aracı servise gösterdim ve direksiyon mil grubu arızalı dediler 1600tl civarı parça fiyatı ve tofaş yarısını karşılıyormuş bende müşteri hizmetleriyle görüşmüştüm daha önceden ve yeniden arayıp durumu anlattım onlarda konunun incelenip en kısa zamanda geri dönüş yapılacağını söylediler bakalım ne olacak beklemedeyim

Hangi servis 1.600 TL fiyat verdi acaba? Şu aralar duyduğum tek rakam 2.000 TL ve üstü. Fiatın duruşu , 10 TL -20 TL -50 TL fark bile hepsinin yetkili servis olduğu düşünüldüğünde saçmalık iken 400 TL fark. Ancak Fiat ta olur.

ramazan yurttapan
29/11/2011, 17:35
Arkadaşlar 2 haftadır yoğun olarak uğraştığım city direksiyon arızasını bugün kısa bir sürede serviste hallettim.Serviste ki yetkili arkadaş yetkisini kullanarak %75 indirim oranını %80 yaptı ve toplamda city direksiyon arızasını 382.00 tl halettim.Yarın Tüketicler derneği hakem heyetine gidip dilekçe verip bu parayı iadesi için süreci başlatacağım...

ramazan yurttapan
29/11/2011, 17:40
Aydın Abi süreç ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.Bana sadece foruma eklediğin dilekçenin dolu hali lazım.

ZAK1980
29/11/2011, 18:03
Arkadaşlar 2 haftadır yoğun olarak uğraştığım city direksiyon arızasını bugün kısa bir sürede serviste hallettim.Serviste ki yetkili arkadaş yetkisini kullanarak %75 indirim oranını %80 yaptı ve toplamda city direksiyon arızasını 382.00 tl halettim.Yarın Tüketicler derneği hakem heyetine gidip dilekçe verip bu parayı iadesi için süreci başlatacağım...
Ramazan bey Thhk gıttıgınde verecegın dılekcede karsı tarafı gıttıgın yetkılı servısı yazıyorsun yanı parayı yetkılı servısten gerı ıstıyorsun oda tofas-fiat a bıldırıyor parayı tofas-fıattan gerı alıyor yada almıyor ama alıyordur kesın.
Sımdı senı uyarmak sıtedıgım konusu sen bırılerını devereye sokarak ındırmı bayagı yukseltmıssın veya servısle aran cok ııyı samımısın bu durumda servısten sıkayetcı oluyorsun ve paranı yasal olarak gerı almaya calısıyorsun bu durumda servıse ayıp edıyor gıbı bır durum soz konusu oluyor adamlar hem sana guzellık yapıp ındırım saglıyor hemde senın sıkayetınle ugrasıyor olacak.
Sen dırekt istanbul tofas-fıaytı sıkayet edemıye bılıyorsun cunkı kesılen faturada işletmeyı sıkayet edıyorsun faturan yoksa sıkayette edemzsın
Son olarak demek ıstedıgım su servısle gorus boyle boyle yapacam sızınle alakası yok gıbısınden bır gonul monul bırsey al

fotobelit
29/11/2011, 19:37
Bende geçenlerde Topkapı Fırat otaya gittim Ciyt den şüphelendiğim için(Durmaya yakın diraksiyon sertleşti kırmızı direksiyon uyarı işareti çıktı) stop edip çalıştırdım düzeldi..Araca usta bindi direksiyonla bişeyler yaptı sonra normal herhangi bir sorun yok dediler..Ben ısrar edince Bilgisayara sokalım bakalım hata varmı dediler.. bilgisayara bağladılar birşey çıkmamış..Akü dan falan dediler..Bende aküden oldugunu sanmıyorum akü yeni sayılır dedim..1-2 gün yattı araç dedim..ondandır dediler..Ama pek inanamadım..Sizce ARaç yatıtığı için aküden falan olabilirmi(Akünü rengi yeşil bu arada)Yoksa ben bunlara city arızası ücretsiz değiştiriliyormuş mahkeme kararı falanda var fiat müşteri hizmetlerinide aradım falan diyince salladılarmı?

ramazan yurttapan
30/11/2011, 09:14
Günaydın Arkadaşlar
Zeynel Bey orda ben yetkili serviste ki arkaşın gönlünü özellikle aldım hatta arkadaşa dedim ki ben bu paranın iadesini isteyecem Tük.Der.Hakem Heyetinde oda bana dedi ki bu sizin en doğal hakkınız para bizim cebimizden çıkmıyor sonuçta ve inanın o arkadaşın göstermiş olduğu ilgiden dolayı ben o servise gittim çok yardımcı oldu bana kendisine özellikle 2-3 defa teşekkür ettim.Bu arada foruma vermiş olduğunuz destekten dolayı size de ayrıca teşekkür ediyorum..

muratpunto16
30/11/2011, 10:13
2011 model kullanan arkadaşlar city sorun yaşayan varmı ? ayrıca servis dedigi şu city ya açıcaksın sürekli kullanıcaksın yada kapalı kalıcak aç kapa yaptıgın zaman sorun olduğunu söyledi garip bi iş

sebasti
30/11/2011, 14:49
Çağrınızı destekliyorum, City arizasi yasamadim ama her an supriz olabilir.

Merak ettigim sey ise; garantisi bitmis olsa da arac bakimlari surekli yetkili serviste yapildiysa yine ucret aliyorlar mi ?

muratpunto16
30/11/2011, 21:24
havada karada alıyorlar bildiğim Allah kimseyi onların eline düşürmesin :)