PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 fire active aracımda yığılma problemi

caner_ege
23/11/2011, 05:15
merhabalar arkadaşlar birisi beni bilgilendirirse çok memnun olcam 1.4 fire active aracım lpg li sorunumu lpg de de benzinde de yaşıyorum 1.,2. viteste giderken 3000-4000 devirlerde fln ayağımı gazdan çektiğimde araç aniden yığılma yapıyor ve ani bi vuruntuyla öne doğru yani yanımdaki oturanlar bile 2-3 kere sarsılıyor tek bir kere de vuruntu yapmıyo bazen 3-4 kere sallıyo aracı ileri geri iğrenç bir durum bu... bunun sebebi ne olabilir?

ecosi26
23/11/2011, 06:59
Lpg yi yeni taktırdıysananız bunun ayarı yoktur ondan yapar 3-4 bin devir 1. ve 2. vitesler için çok gibi geldi bana bu kadar abanmayın bu şekilde olursa bunu her araç yapar

meltdown
23/11/2011, 08:40
1. Bana kalırsa bu durum normal. 4000 devir zaten normal bir devir değil. Ayağını aniden gazdan çekiyorsun, araç viteste... 1. veya 2. viteste sağladığı yüksek torku sen gazı keserek ani olarak düşürüyosun. Birden yığılması normal olur gibi geliyor. Çünkü zaman zaman bende de oluyor bu... Bundan kurtulmak için yapacağın şey, ayağını gazdan birden çekmemek, çekeceksen bile debriyaja basmak...

krm1983
23/11/2011, 09:51
1. Bana kalırsa bu durum normal. 4000 devir zaten normal bir devir değil. Ayağını aniden gazdan çekiyorsun, araç viteste... 1. Veya 2. Viteste sağladığı yüksek torku sen gazı keserek ani olarak düşürüyosun. Birden yığılması normal olur gibi geliyor. çünkü zaman zaman bende de oluyor bu... Bundan kurtulmak için yapacağın şey, ayağını gazdan birden çekmemek, çekeceksen bile debriyaja basmak...

+1111

eskibur
23/11/2011, 20:22
1. Bana kalırsa bu durum normal. 4000 devir zaten normal bir devir değil. Ayağını aniden gazdan çekiyorsun, araç viteste... 1. veya 2. viteste sağladığı yüksek torku sen gazı keserek ani olarak düşürüyosun. Birden yığılması normal olur gibi geliyor. Çünkü zaman zaman bende de oluyor bu... Bundan kurtulmak için yapacağın şey, ayağını gazdan birden çekmemek, çekeceksen bile debriyaja basmak...

Ben de katılıyorum.

oki48
23/11/2011, 21:21
Sorunun lpg ile alakası yok daha çok hafif rampa aşağı olduğu zaman çok yağar. özellikle 2. vitesteyken. Sebebi de motor takozu yada motor kulağı denen takoz. eskimiş yada yırtılmıştır. Servise götür test sürüşünde anlarlar zaten.

caner_ege
23/11/2011, 21:24
Sorunun lpg ile alakası yok daha çok hafif rampa aşağı olduğu zaman çok yağar. özellikle 2. vitesteyken. Sebebi de motor takozu yada motor kulağı denen takoz. eskimiş yada yırtılmıştır. Servise götür test sürüşünde anlarlar zaten.

tşk ediyorum okan abim... servise gider gitmez göstercem...