PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bravo ön park lambası beyaz led taktım lamba yaktı?

dikmentr
22/11/2011, 14:41
bravo ön park lambası beyaz led taktım lamba yaktı?
xenonları takan arkadaş 15 tl güzel cok aydınlık yapan led taktı sorun cıkarttı sonradan 15 tl beyaz dipsiz ampül taktı oda cok az ışıgı var. led takınca park lambası hatası alıyorum aracın icinde led istiyorum ama olmadı bu sorunu nasıl cözerim?

mert35
22/11/2011, 14:58
bizim araclarda parklara led takınca arıza lambası yakıor cozum dırenc baglama olabılır

dikmentr
22/11/2011, 15:04
direnc nerden bulurum nasıl bağlarım varmı bilgisi olan?

dikmentr
22/11/2011, 17:11
+++++++++

OzzY
22/11/2011, 23:02
elektronik malzeme satan yerlerde bulabilirsiniz direnç. ledler çok güçlüyse 33ohm11 watt yeterli olacaktır(tek tarafa)

olmazsa 30ohm 15 watt deneyebilirsiniz.(watt değerleri minimumdur aynı ohmda daha yüksek wattlı alabilirsiniz)

Mugen_punto
22/11/2011, 23:11
Yada lede paralel normal park lambası bağlayıp normal ampülü elektrik bantı ile bantlayıp uygun bir yere salmak... olabilirmi??

OzzY
23/11/2011, 02:31
Yada lede paralel normal park lambası bağlayıp normal ampülü elektrik bantı ile bantlayıp uygun bir yere salmak... olabilirmi??

daha pratik bir çözüm olacaktır ancak benim içime sinen bir çözüm değil. öncelikle dirence göre çok daha fazla ısnıyor. ben o ısıya dayanacak bant bulamadım, normal elektrik bandı ve tesanın benz bandını denedim 2side eridi gitti.

söylediğim dirençlerin bir avantajıda en azından kontak kapalıyken ledlere birşey olursa yine arıza lambasını yakmasıdır ki aracın bu özelliğini iptal etmemiş oluyoruz.

birde yazmayı unutmuşum GP ve evoda denedim ama bravoyu bilmiyorum; eğer sağ sol ayrı ayrı uyarı veriyorsa patlak diye yazdığım dirençlerin 2 katını bu sefer her iki tarafada uygulayın.

dikmentr
23/11/2011, 10:35
Z tech Canbus Lens Aydnlatmal Beyaz Renk Park Ampul 14052 - eliftuning (https://www.eliftuning.com/Z-tech-Canbus-Lens-Aydinlatmali-Beyaz-Renk-Park-Ampulu-14052_33877.html#0)

mesela hocam bu ampüle mağzeme olarak ne alıcam kaçlık direnc?

OzzY
23/11/2011, 13:28
hocam canbus yazanların arıza lambası yakmaması lazım yani kendinden dirençli olması lazım. o yüzden ölçmek veya denemek lazım. yazdıklarım fazla veya az gelebilir. tek tarafı led tek tarafı normal ampul takıp denerseniz birşey çıkartabilirim sanırım.