PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City motoru mu? Akü mü?

Ziyaretci035
21/11/2011, 19:12
Selamlar;

Bu sabah aracımı park ederken, direksiyon birden bire sertleşti motoru açıp kapattım düzeldi. Park işlemini tamamlarken tekrar sertleşti. Daha önceden hiç direksiyon ışığı yanmamıştı yani beni uyarmamıştı. Akşam dönerkende farkettim, direksiyonu çevirirken far ve tavan lambası hafifçe ışığı zayıflıyordu.

Aklıma akü geldi, aküye baktığımda optik göstergede yeşil ışık yanması gerekirken beyaz yanıyordu.

Bu aküm arızalı anlamına mı gelir? Yoksa alternatörüm arızalı anlamına mı gelir? Daha önceden yetkili serviste alternatörüm değişmişti...

Ziyaretci046
21/11/2011, 23:33
bunun için akünün sağlam olup olmadığı bosch cihazıyla ölçülür arabanın şarzıda ama direksiyon ışığı yanmışsa büyük ihitmal city arızalıdır bence arıza kodlarını kaydetmiştir.

Ziyaretci035
21/11/2011, 23:49
bunun için akünün sağlam olup olmadığı bosch cihazıyla ölçülür arabanın şarzıda ama direksiyon ışığı yanmışsa büyük ihitmal city arızalıdır bence arıza kodlarını kaydetmiştir.

Ustam cihaz var mı sende? Yoksa yetkili servise mi gideyim?

Ziyaretci035
21/11/2011, 23:53
Aküye baktım, gösterge yeşil olması gerekirken beyaz gözüküyor.

Ziyaretci046
21/11/2011, 23:53
akünün şarzın ölcüçek cihaz aracın şarz dinamosunda sorun olup olmadığını kontrol ederiz bosch makinası var ama cityinde arıza varsa servise gidiceksin ben kontrol ederim en azından city oldugundna emin olursun