PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracıma Çimento Yapıştı, Yardım!

BB
07/06/2007, 20:44
Arkadaşlar arabayı park ettiğim yerin yanındaki inşaattan rüzgarla birlikte arabanın üstüne tamamen çimonto yapışmış! Piyasada bunları çıkarabileceğim herhangi bir ürün mevcut mu?

kara kız
07/06/2007, 21:53
çimento derken sıva falan yaparkenmi sıçramış.yani içinde kireç v.s varmı.yoksa toz olarakmı dökülmüş.ikisinin arasında çok büyük fark var o yuzden sordum.eğer çimento aracın üzerine ışlak döklür orada kuruduysa içinde bulunan kireçtan arta beyaz bir leke kalır ve hiç bir zamanda çıkaramassın.ama aracın kırmızı oldugu için fazla belli olmaz ufak bi çiladan sonra görünceğni zannetmiyorum.ama siysh olsaydı durum farklı olurdu.unutmadan bol şampuanlı sıcak suyla yıkarsan kolayca çırabilirsin.

BB
08/06/2007, 13:10
Teşekkürler! Binaya beton dökülürken sıçramış ve arabanın üstünde kurumuş malesef :-(

ufuk61
08/06/2007, 13:13
berkant gecmiş olsun bence hemen servise git derim ne olur ne olmaz cünki bu yeni çimontoların içinde ilaçlanmış madde koyuyorlar hem sağlam hemde erken donsun diye servis bir şekilde yardımcı olur

BB
08/06/2007, 13:17
Doğru çimonto kazık gibi olmuş! Suyla ovala ovala çıkmıyo! En azından araba depreme dayanıklı oldu esprisiyle avutuyom kendimi hani güleriz ağlancak halimize derler ya!

ufuk61
08/06/2007, 13:23
Doğru çimonto kazık gibi olmuş! Suyla ovala ovala çıkmıyo! En azından araba depreme dayanıklı oldu esprisiyle avutuyom kendimi hani güleriz ağlancak halimize derler ya!
bence fala ovalayıpta gp nin boyasını incetme ve cizme artı senin gp nin boyası daha taze dediğm gibi servise git

utku952
08/06/2007, 14:11
güzel türkiyem geçm,iş olsun kardeş :)

bilgin32
08/06/2007, 14:12
geçmiş olsun sirke denedinmi?

BB
08/06/2007, 22:21
Bugün bir taksiciden daha aldım bu sirke tavsiyesini! Yarın ilk iş deniyecem!

Qubee
08/06/2007, 22:33
çimento işi sakat ya :( onu çöezecek çok fazla da bişi de yok. geçmiş olsun..

tigis
08/06/2007, 22:36
evet yaaa sirkeyi üstüne dök hafif hafif dairesel şekilde çok bastırmadan
sil lekeyi sonra biraz daha dök aynen devam bastırmadan dairesel şekilde kardeşim
geçmiş olsun...

BB
09/06/2007, 00:19
Ya leke olsa moralim bozulmayacak ama bunlar parça şeklinde ve yüzlercesi var zavallı puntomun üstünde:-(

BB
10/06/2007, 00:22
3. günün sonunda bütün çimentolardan kurtuldum! İşin sırrı çimentoyu iyice ıslattıktan ve yumuşattıktan sonra yumuşak bir bezle hafifçe temizlemek boyaya zarar gelmemesi için. Bir de suya sirke kattım sanki daha kolay siliniyormuş gibi geldi bana ancak 3 gündür uğraştığım için belkide hislerim beni yanıltmıştır. Son olarak siz siz olun puntolarınızı inşaatlardan uzak yerlere park edin!

ufuk61
11/06/2007, 10:10
3. günün sonunda bütün çimentolardan kurtuldum! İşin sırrı çimentoyu iyice ıslattıktan ve yumuşattıktan sonra yumuşak bir bezle hafifçe temizlemek boyaya zarar gelmemesi için. Bir de suya sirke kattım sanki daha kolay siliniyormuş gibi geldi bana ancak 3 gündür uğraştığım için belkide hislerim beni yanıltmıştır. Son olarak siz siz olun puntolarınızı inşaatlardan uzak yerlere park edin!
birde cimonto kamyonlarını arkasında yol boyunca seyir etmemeye

Qubee
11/06/2007, 13:53
haftaya pazartesinden itibaren 1.5 ay boyunca şantiyeye gidecem ben de inş kazaya kurban gitmeyiz :)

mkaksoyer
12/06/2007, 21:53
sirkeli su boya üstündeki su lekelerine de birebirdir arkadaşlar.

gurik
09/09/2007, 14:30
Arkadaşlar tatil dönüşünde yola dökülen bir çimentolu sudan geçmişim. Gp nin alt etekleri sıçrama arka tarafı da sprey şeklinde leke yapmış. Tırnakla yokladım etekteki lekeler baya zorlayacak gibi. Önerisi olan var mı acaba?

Linos
09/09/2007, 17:23
Arkadaşlar tatil dönüşünde yola dökülen bir çimentolu sudan geçmişim. Gp nin alt etekleri sıçrama arka tarafı da sprey şeklinde leke yapmış. Tırnakla yokladım etekteki lekeler baya zorlayacak gibi. Önerisi olan var mı acaba?

Sorunu bu başlığa taşıdım Serhat! ;)

h k
09/09/2007, 19:52
geçmiş olsun. arabayı o halde görünce insanın içi sızlıyor.

benim arabanın üstünede dış cephe boya kalntıları dökülmüştü. binlerce minik nokta vardı. gebzede bir boya korumacıda çıkarttırdım. aynı olay 4 sene önce paliomunda başına gelmişti:(

gurik
09/09/2007, 23:19
Sağol Murat'cığım. Bu başlığı okumuştum ama unutmuşum. Teşekkürler.
Sirkenin cinsi ne olacaktı acep? Elma mı, üzüm mü, balzamik sirkemi? :rudolph0::laugh000:

tempesty
09/09/2007, 23:27
Sağol Murat'cığım. Bu başlığı okumuştum ama unutmuşum. Teşekkürler.
Sirkenin cinsi ne olacaktı acep? Elma mı, üzüm mü, balzamik sirkemi? :rudolph0::laugh000:

Balzamik sirke nasıl oluyo ya merak ettim ben çok severimde :dribble0:
hiç duymadım ama...8C

gurik
09/09/2007, 23:53
normal üzüm sirkesinin karamellisi işte Bora. Adamlar balzamik demiş.

thedetailing
26/01/2015, 17:11
eski bir konu ama, benim aracımdaki çimento kalıntılarına WD 40 sıkıp bekledim, sonra çizmeden bezle hepsi kolayca temizlendi. Boyaya da zarar vermedi.

cdogu
26/01/2015, 18:39
eski bir konu ama, benim aracımdaki çimento kalıntılarına WD 40 sıkıp bekledim, sonra çizmeden bezle hepsi kolayca temizlendi. Boyaya da zarar vermedi.

WD-40 içerdiği silikonlu yapıyla aracınızın boya yüzeyinde ince bir katman oluşturur. Ancak çözücü olduğu için vernik katmanında izler bırakabilir. Bildiğiniz üzere Wd-40 esasında pas sökücüdür.

Nickinizden yola çıkarak Atas Resinol ve Decabit ürünlerini bildiğinizi varsayıyorum ve denemenizi tavsiye ediyorum.

Bu arada 12 mesajınızın tamamı eski konulara yönelik. Biraz daha dikkat etmenizi ve forumun güncelliğini koruması adına ''hort'' yapmamanızı rica edeceğim.