PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol ön cam açılmıyor?

sunas
20/11/2011, 00:15
Benim sol ön cam (Şoför camı) tutukluk yaptı açamıyorum. Önceleri tutukluk yapardı önemsemezdim, sonra kendiliğinden düzelirdi, yağmurlu havalardan kaynaklandığını düşünüyorum acaba su veya nem mi alıyor? Başına gelen arkadaş var mı acaba ?

okanakintr
19/12/2011, 17:56
Soner hocamın probleminin aynısını bende yaşıyorum.Daha önce hiç başıma gelmemişti ama cuma akşamki sağnak yağmurdan sonra açılmamaya başladı cam.Yokmu arkadaşlar daha önceden başına gelmişte çözmüş olan kimse?

tab
20/12/2011, 13:20
Bende aynı sorun oluşmuştu. Benim sorun AÇ-KAPATMA düğmesinin bağlantısında çıkmıştı. Önce iyi bir oto elektrikçi bulunulacak önce sigortaları(cam) kontrol edilecek , kapı bağlantıların arasında bulunur ve kumandasının bağlantısı ve düğmesi kontrol edilecek.

ozoz83
20/12/2011, 22:59
Merhaba,

Eğer düğmeye bastığınızda tık tık ses geliyorsa yüksek ihtimal lastikler soğukta cama yapışmıştır. Benim aracıma her kış olur. Akşam aracı hep aynı yönde park ediyorsanız birkaç gün ters park edin. Düzelecektir. Tabi bu sefer de yolcu tarafı takılıyor:) Kesin çözüm kışın camı tam kapattıktan sonra bir tık aşağıya indirin. Böylece lastiklerin yönü değişecek ve yapışma olmayacaktır.

Genelde problem basit ancak açılmayan cam için uzun süre düğmeye basarsanız motoru yakma ihtimali var.

Saygılarımla

kd158
20/12/2011, 23:05
cam krikolarına takılan plastik aksamla alakalı bence kontrol ettirin bence...

siromar
21/12/2011, 02:10
Eger motorun calisma sesini duyuyorsan cam makarasi kirilmis yada cami kaldiran gergin tel kopmus olabilir. Ses yoksa elektrik aksaminda bir sikinti vardir. İlk olaysa cikma bir parcayla 60-70 liraya hallolur servis min. 250-300 lira ister

car_audio96
24/12/2011, 08:42
aynı olay bende oldu sonunda ön camlarım yalan oldu bir ustaya götürdüm zar zor yaptı

clubber_style
24/12/2011, 11:15
bugun aynı sorunu bende yasadım hatta neden olur diye foruma konu bile acacaktım.sunu anladımkı kesinlıkle yagmurdan kaynaklanıyor.kapalı garaja park ettim ama dun isyerinin onunde butun gun yagmur yedi.

okanakintr
16/01/2012, 15:59
Sanayideki ustaya götürdüm.Kapı kartonları filan söküldü sonra cam motorunu tutan vidaları gevşetti.Sonra motoru sökmek için biraz uğraş verdikten sonra motoru yerinden sökmeyi başardı.motoru dışarıda aküye bağlayıp 15 dk test etti.Motorda bir problem olmadığını görünce geri yerine taktık.2 hafta hiç bir problem yoktu.3,4 gün önce yine problem çıktı.Çıldıracam yaaa.

imdesign
16/01/2012, 16:55
Ses vs. gelmiyorsa kapı arasındaki kablo tesisatını kontrol ettirin.

fehmibjk
26/04/2013, 11:05
ah bide u konuların sonuçlarını yazsanız halolunca

sdemir26
11/05/2016, 00:19
arkadaşlar öncelikle takılmaya başladı ve sonra hiç açılmadı şoför tarafı hemen açma kapama düğmelerinin olduğu bölümü söktüm cam açma düğmesine giren jakın zamanla temas etmediğini gördüm. Biraz yağsız kontak sprey sıkıp yerine taktım daha sonra soketin kenarına girebilecek bir parça ayarladım soketi sıkılaştırdım sorun düzeldi.
Sıkıntı yaşarsam paylaşırım iyi günler.

Burgazko
19/01/2017, 23:16
Bende bu sorunu yaşıyorum. Cam açma düğmelerinin olduğu grubu söküp elektronikçiye kontrol ettirdim, lehimleri yeniledi, ölçtü, entegre bozuk dedi. Cam motoru sağlam. Manuel dışarıdan bağlantı ile denedik, çalışıyor. Düğme grubunu çıkma arıyorum. Bursa Beşyolda bütün çıkma parçacılara sordum bulamadım. Arıyorum hala :(

ahmetyld
07/02/2017, 15:27
Cam anahtarını söktüm ve içine sağ camın kontaklarından kabloyla sol anahtarın kontaklarına lehim yaptım. Şu an çalışıyor. (solu sola sağı sağa direk bağladı. Elektronikçiler de yapabilir)

erdem7506
07/02/2017, 15:44
cam düğmesinin üzerindeki ışık yanmıyorsa elektriksel bir şeydir düğme üzerindeki ışığı kontrol edin benimde şuan sağ cam düğmesi çalışmıyor düğmenin değişmesi gerek

eliniz biraz yatkınsa düğmelerin olduğu plastiği çıkartın sağ-sol iki düğmenin soketlerinin yerini değiştirin bu sefer sağ cam çalışmıyorsa bilin ki düğme bozulmuştur.

aeozenc
07/02/2017, 19:34
Ses vs. gelmiyorsa kapı arasındaki kablo tesisatını kontrol ettirin.

+1
Banada oldu aynı şey, açma kapama tuşuna basarken kapı arası bağlantıyı oynatın çalışırsa kablo kopmuş olabilir, ufak bir eklemeyle hallolur. Parçayı değiştirmeden birde o bölgeyi kontrol edin.