PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande punto oto vites'de yokuş kalkış desteği var mı (fire active)

funfzehn
19/11/2011, 20:48
Arkadaşlar aracın donanımı : Fire active 1.4

2009 model

yarı otomatik vites .

Bu araçta yokuş kalkış desteği var mı ?

Şimdiden teşekkürler

kmrn35
19/11/2011, 20:51
asr varsa vardır benim forumdan öğrendiğim bu :D

funfzehn
19/11/2011, 21:03
asr varsa vardır benim forumdan öğrendiğim bu :D

Hocam ben onun bile olup olmadığını bilmiyorum düşünün artık :dumbo:

yalnız yokuş kalkışın olup olmadığını acil bilmem gerekiyor çünkü yarın inş. araç bakmaya gideceğiz

funfzehn
19/11/2011, 21:15
Hocam ben onun bile olup olmadığını bilmiyorum düşünün artık :dumbo:

yalnız yokuş kalkışın olup olmadığını acil bilmem gerekiyor çünkü yarın inş. araç bakmaya gideceğiz

Arkadaşlar kimsenin mi bilgisi yok cidden acil ...

ahmet4646
19/11/2011, 21:23
Otomatik olanlarda ASR,ESP, Yokuş kalkış desteği standart :D

ahmet4646
19/11/2011, 21:27
Yalnız araç 2009 öncesiyse olmayabilir 2009 larda var hepsi paket olarak veriliyor. Dualogic vites olanlarda

funfzehn
19/11/2011, 21:30
Otomatik olanlarda ASR,ESP, Yokuş kalkış desteği standart :D

ama tam otomatik değil yarı otomatik , ayrıca hocam bu aracın yarı otomatik vitesini tavsiye ediyor musunuz ? 1.4 fire motor olduğunu öğrendim , nasıl güvenli mi sorunsuz mu ? active donanım nasıldır ? yeterli midir ? aracı bayan kullanacak , sizce uygun mudur ? sorun çıkartan model midir ? bakımları parça durumu vs. nasıldır ?

Lütfen yardımcı olun :(

kmrn35
19/11/2011, 21:41
Ön konsolda teybin üstünde ASR OFF tuşu varsa asr ve hillholder vardır ( forumdan öğrendiğim bilgi :D )

ahmet4646
19/11/2011, 21:45
ama tam otomatik değil yarı otomatik , ayrıca hocam bu aracın yarı otomatik vitesini tavsiye ediyor musunuz ? 1.4 fire motor olduğunu öğrendim , nasıl güvenli mi sorunsuz mu ? active donanım nasıldır ? yeterli midir ? aracı bayan kullanacak , sizce uygun mudur ? sorun çıkartan model midir ? bakımları parça durumu vs. nasıldır ?

Lütfen yardımcı olun :(

grandepuntoda zaten 2 adet şanzıman seçeneği var manuel dualogic buda otomatikleştirilmiş şanzıman oluyor yarı otomatik değil ama isterseniz öle kullanabilirsiniz 1.4 performans açısından düşük 8 v 77 hp bir motora sahip bayan kullanacaksa performans kaygısı yoktur sanırsam ama araçla ilgili biraz daha bilgi verebilirseniz daha çok yardımcı olabilirim mesela km si hasar durumu fiyatı söylerseniz fikir verebilirim

ahmet4646
19/11/2011, 21:47
active donanımda 2 hava yastığı abs,ebd,klima,elektirikli ön camlar,cd calar,elektrikli aynalar gibi donanımlar var

SteinGP
19/11/2011, 22:18
dualogic şanzımanlı araçların hepsinde donanım farketmeksizin esp paket(esp,asr,msr,hillholder) vardır.

funfzehn
19/11/2011, 22:48
Yalnız araç 2009 öncesiyse olmayabilir 2009 larda var hepsi paket olarak veriliyor. Dualogic vites olanlarda

Araç 10 bin km de yarı otomatik 2009 model kaza boya yok siyah renk 1.4 fire active fiyatı 23.500 sizce iyi mi ?

ahmet4646
19/11/2011, 22:53
Araç 10 bin km de yarı otomatik 2009 model kaza boya yok siyah renk 1.4 fire active fiyatı 23.500 sizce iyi mi ?
Valla araç söylendiği gibiyse çok iyi km side çok düşük ama dediğim gibi bu araçtan performans beklemeyin zaten bayan kullanacak demişsiniz bayan için çok uygun seçim olur.

funfzehn
19/11/2011, 22:59
Valla araç söylendiği gibiyse çok iyi km side çok düşük ama dediğim gibi bu araçtan performans beklemeyin zaten bayan kullanacak demişsiniz bayan için çok uygun seçim olur.

Hocam peki birkaç sorum olucak cevaplarsanız çok sevinirim .

Aracın bakımı , parça fiyatı nasıldır ?

Kalite yönünden iyi mi 5 sene dayanır mı ?

2. el durumu nasıldır ? Değer kaybı çok mudur ? veya elimizde patlar mı ?

En dikkat ettiğimiz özellik , güvenliği . Sizce yeterli mi ?

Son olarak asr tuşu varsa yokuş kalkışta oluyor değil mi ? yarın aracı bakmaya gittiğimde bakacağım (bu arada yeri teybin üstü değil mi ? bir resim , link varsa çok iyi olur aslında)

Şimdiden çok teşekkürler

ahmet4646
19/11/2011, 23:13
Aracın bakım fiyatlarını bilmiyorum kullanan arkadaşlar daha iyi bilir ben stilo kullanıyorum daha bakıma girmedi bilmiyorum o açıdan kalite yönündende bence sınıfına göre çok iyi dayanmasıda kullanıma bağlı bakımları düzenli yapıldığı sürece sorun çıkarmıyacağını düşünüyorum 2. el durumuda iyi internette biraz fiyatlara bakarsan senin aldığın fiyatında iyi olduğunu görürsün güvenlik açısındanda zaten araç euroncap tan 5 yıldız almış bir araç buda sağlam olduğunu gösteriyor. Sizin bahsettiğiniz araçta 2 hava yastığı var.
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (https://imageshack.us/photo/my-images/402/img0097u.jpg/)
ASR off tuşunuda fotoda görebilirsiniz

funfzehn
19/11/2011, 23:18
Aracın bakım fiyatlarını bilmiyorum kullanan arkadaşlar daha iyi bilir ben stilo kullanıyorum daha bakıma girmedi bilmiyorum o açıdan kalite yönündende bence sınıfına göre çok iyi dayanmasıda kullanıma bağlı bakımları düzenli yapıldığı sürece sorun çıkarmıyacağını düşünüyorum 2. el durumuda iyi internette biraz fiyatlara bakarsan senin aldığın fiyatında iyi olduğunu görürsün güvenlik açısındanda zaten araç euroncap tan 5 yıldız almış bir araç buda sağlam olduğunu gösteriyor. Sizin bahsettiğiniz araçta 2 hava yastığı var.
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (https://imageshack.us/photo/my-images/402/img0097u.jpg/)
ASR off tuşunuda fotoda görebilirsiniz

Çok sağolun hocam , hadi hayırlısı :)

Moosty
20/11/2011, 03:34
Merhaba,

Bakmak istediğiniz araç benim aracın aynısı. Eşimin de rahat kullanabilmesi için dualogic vites tercih etmiştim memnunum.

Yarı-otomatik vites dediğiniz dualogic kesinlikle tam otomatik vitesten daha kullanışlı.

Antipatinaj sistemi, yokuşta kalkış desteği, elektronik stabilite desteği var, Antipatinajın iyi tarafını lastiklerimin çok az aşınmış olmasından anlayabiliyorum.

Sürücü ve yolcu hava yastığı var.

Eğer sakin kullanırsanız şehiriçi 100 km de 6 - 7 litre yakıyor, şehirlerarası da ortalama kullanımı aynı şekilde.

Basarsanız çok yakıyor, basmazsanız sabırlıysanız az yakıyor.

Elektrikli ayna var. Bagajda 12V çakmaklı priz var.

Benim memnun olduğum özellikleri memnun olmadığım özelliklerinden daha fazla.

Fire motor - Active donanım için memnun olmadığım özellikler:
- Teyibi MP3 çalmıyor, dışarıdan kablo ile MP3 çalar takarak çözdüm. Ses sistemi idare eder, bas ve tiz ayarlarını yapınca iyi oluyor.
- Performansı zayıf, birazcık performanslı kullanayım, gaza yükleneyim ağır yük taşıyayım yokuş çıkayım derseniz yakıt tüketimi aşırı derecede artıyor. Yazın klima açtığınızda iyice bayılıyor.

GP ile ilgili memnun olmadığım özellikler:
- Park etmesi alışana kadar zor, aracın önü de arkası da görünmüyor ama alışılıyor.

Gelelim memnun olduğum özelliklere, bir çok özelliği var en beğendiklerimi yazayım:
- Tamamen elektrikli direksiyon var (hidrolik yok) çok yumuşak, City mode açık ise serçe parmağı ile bile direksiyon dönüyor.
- Fiyatına göre donanımı çok iyi (otomatik vites, ASP, ASR, ESP, HillHolder, elektrik kumandalı aynalar, klima, direksiyondan kumandalı müzik / ses sistemi)
- Tasarımı çok şık, arabanın tarzı var
- Sürüş keyfi yüksek, bisiklete binmek gibi tatlı bir kullanımı var
- Hillholder (yokuşta kalkış) özellikle yokuşların olduğu şehirlerde çok iyi. Eğer yokuşun eğimi %5 ten fazla ise frene bastığınızda fren takılı kalıyor, ayağınızı gazdan çekseniz de araba geri kaçmıyor. Gaza basıp uygun devire geldiğinde fren kendini bırakıyor ve araba santim bile geri kaçmadan yokuşta kalkıyor. Anti patinaj sistemi de olduğu için yokuşta kalkarken gereğinden fazla bile gaza bassanız patinaj çekip aracın kontrolünü de kaybetmiyorsunuz.

Alacağınız aracın kilometresine bakılırsa fiyatı uygun görünüyor, Active donanımlı Dualogic Fire 1.4, bir bayanın kullanımı için çok uygun.

uurgzl
14/10/2014, 21:33
konuyu hortlattım ama yeni konu açmak istemedim çünkü soru aynı.
akrabama 2009 1.4 fire active yarı otomatik vites punto baktım internetten bir tane buldum.
sahibine yokuşta kalkış yardımı var mı yokuşlarda geri kaçırıyor mu diye sordum o da kaydırıyor dedi kafam iyice karıştı.bu araçlarda hill holder standart değil mi?ilanın linkini de koyuyorum yardımlarınızı bekliyorum

Fiat Punto Grande 1.4 Fire Active 2009 Model 27.800 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 179540545 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2009-model-33.900-km-de-ilk-sahibinden-1.4-g.punto-triptonik-179540545/detay/)

cdogu
14/10/2014, 21:42
akrabama 2009 1.4 fire active yarı otomatik vites punto baktım internetten bir tane buldum.
sahibine yokuşta kalkış yardımı var mı yokuşlarda geri kaçırıyor mu diye sordum o da kaydırıyor dedi kafam iyice karıştı.bu araçlarda hill holder standart değil mi?ilanın linkini de koyuyorum yardımlarınızı bekliyorum

Fiat Punto Grande 1.4 Fire Active 2009 Model 27.800 TL Sahibinden satılık ikinci el Beyaz renk - 179540545 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2009-model-33.900-km-de-ilk-sahibinden-1.4-g.punto-triptonik-179540545/detay/)

Hayır,değil. Hill Holder sanıyorum güvenlik pakedi ile birlikte alınabilen bir opsiyon.

byadrenalin
14/10/2014, 21:45
Hayır,değil. Hill Holder sanıyorum güvenlik pakedi ile birlikte alınabilen bir opsiyon.

Pop kit ile beraber geliyor. Örneğin bendeki Asist kit. Yağmur sensörü hız sabitleme park sensörü paketi. Pop kit te esp asr hill holder falan diye gidiyor. Arabayı aldığım da araştırıp okumuştum. Yani yine senin dediğinle aynı şey. Güvenlik paketi :)

cdogu
14/10/2014, 21:46
Pop kit ile beraber geliyor. Örneğin bendeki Asist kit. Yağmur sensörü hız sabitleme park sensörü paketi. Pop kit te esp asr hill holder falan diye gidiyor. Arabayı aldığım da araştırıp okumuştum. Yani yine senin dediğinle aynı şey. Güvenlik paketi :)
Pop kit GP'de yok. O daha yeni abi senin Evo'da var. Gp'de direk güvenlik pakedi ismi

somurgen
14/10/2014, 21:51

benim aracın aynısın beyaz rengi =)

otomatık vites paket halınde alınan bi donanım. arkadaşlar bahsettiler mi okumadım fakat dualogic pakette vitese ek olarak esp hillholder asr geliyor. bildiğim kadarıyla abs de tüm modellerde standart. ondan dolayı araçta bi bozukluk yoksa kesinlikle yokuşta kaçmaycaktır.
fiyata gelince birazcık pahalı gibi geldi bana.

darktiger
14/10/2014, 22:13
Almisken dinamik almanizi tavsiye ederim.

celenlee
14/10/2014, 22:35
Dualogic araçlarda Kit Vs yok diye biliyorum arkadaşlar....

Bir döneme kadar çıkan ESPsiz tüm Dualogicler Kaydırıyor.
Bir dönemden sonra çıkan tüm Dualogic araçlarda ESP var ve ESP ile Hill Holder çalışyor.

ASR off Tuşu varsa ESP,Hill Holder VAR.
ASR off Tuşu yoksa ESP,Hill Holder YOK.

Bakılması gereken tek şey bu ;)

----------------
Ayrıca:
Krom Çerçeve İle gelen 2009 ve sonrasında Dualogic ESP ile standart.
Sonraki tüm versiyonlarda standart
Punto
Punto EVO
GP 2010-2011 Active

tayfux
14/10/2014, 22:41
yarı otomatik araçlarda geri kaçırma oluyor ve benim bildiğim kadarıyla grande puntolarda hild holder otomatik vitesin yanında gelen bir opsiyon değil..

uurgzl
14/10/2014, 23:42
önceki entrylerde yarı otomatik viteslerde standart olarak hill holder vs. geliyor dedikleri için sordum teşekkürler.

celenlee
15/10/2014, 01:45
önceki entrylerde yarı otomatik viteslerde standart olarak hill holder vs. geliyor dedikleri için sordum teşekkürler.

DUALOGIC ARAÇLARDA:
Staandart olarak 2009 modellerde başladı. Öncesinde yok.
Hatta her 2009'da da yok. Ama 2010 ve sonrası tüm dualogiclerde standart Asr+ESP+Hill Holder.

uurgzl
15/10/2014, 18:31
ya arkadaşlar bu sefer 2011 model yarı otomatik punto baktım yine 1.4 fire active ilan sahibine sordum hill holder yok diyor resimlerde asr olduğu gözüküyor ama adam yokuş kalkış desteği yok diyor ben bu işten bir şey anlamadım doğrusu. ilan linki

Fiat Punto Grande 1.4 Fire Active 2011 Model 29.450 TL Galeriden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 183068536 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2011-model-fiat-grande-punto-1.4-dualogic-otomatik-30.000-kmde-183068536/detay/)

celenlee
15/10/2014, 21:47
ya arkadaşlar bu sefer 2011 model yarı otomatik punto baktım yine 1.4 fire active ilan sahibine sordum hill holder yok diyor resimlerde asr olduğu gözüküyor ama adam yokuş kalkış desteği yok diyor ben bu işten bir şey anlamadım doğrusu. ilan linki

Fiat Punto Grande 1.4 Fire Active 2011 Model 29.450 TL Galeriden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 183068536 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2011-model-fiat-grande-punto-1.4-dualogic-otomatik-30.000-kmde-183068536/detay/)

Benimkinde var gel sen arayıp durma en iyisi :)

Fiat Punto Grande 1.4 Fire Dynamic 2009 Model 28.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 180882973 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-1.4-otomatik-lpgli-dualogic-agir-bakimlari-yapilmis-full-punto-180882973/detay/)

darktiger
15/10/2014, 21:53

Tekrar yaziyorum ama 2yil yasli olsun ama dinamik al derim. Benim arac dinamik 2010 dualogic yan aynalar bile isitmali. Bir de ilanda dinamik yazip active satanlar var. Dinamiklerde 4cam otomatik klima dijital vs vs. Kilometreye de cok takilma derim bakimlari duzgun yapilmissa hicbi sorun olmaz

darktiger
15/10/2014, 21:58
Birsey daha diyeyim o arabaya 30000 lira ben olsam vermem.

uurgzl
15/10/2014, 22:27
valla hocam ben de vermem piyasa bu malesef

celenlee
15/10/2014, 22:56
valla hocam ben de vermem piyasa bu malesef

Punto POP ve 2010-2011 model Punto Active lere o kadar para verilmez.
Farklarını yazdım ilanımda bir bak istersen ;)

Donanımları çala çala sattılar son çıkan G.Punto'ları.
Bunlar yetmedi.
Bir de son kasada Punto POP çıkarttılar :p G.P Active e devam..aynı göğüs vs.

Gel bir göz at, bir tur at ;)

Ya da önce 2011 model GP'lere binip bir tur at, sonra bana gel :) Bu daha iyi olur. Fiyatı konuşuruz. Önce bir incele ama..

uurgzl
15/10/2014, 23:28
Punto POP ve 2010-2011 model Punto Active lere o kadar para verilmez.
Farklarını yazdım ilanımda bir bak istersen ;)

Donanımları çala çala sattılar son çıkan G.Punto'ları.
Bunlar yetmedi.
Bir de son kasada Punto POP çıkarttılar :p G.P Active e devam..aynı göğüs vs.

Gel bir göz at, bir tur at ;)

Ya da önce 2011 model GP'lere binip bir tur at, sonra bana gel :) Bu daha iyi olur. Fiyatı konuşuruz. Önce bir incele ama..

aracınız kaç binde ve kaporta durumu nasıl ilan aktif değilde ondan sordum

celenlee
16/10/2014, 00:01
İlanda tüüüüm detayları var işlemlerden ücretlerine hangi tarihte hangi bakımının yapıldığına kadar.

2009 1.4 Dynamic Dualogic Stil Pack (Kolçak+4cam otomatik+Karbon Kaplama göğüs)
Araç 80000km, 60000km'de LPG takıldı garantisi devam ediyor LPG'nin.
Ağır bakımları Haziran 2013'te yapıldı kayışlar ve gergiler
Ön takım yenilendi
Akü Ağuston 2014 yenilendi
Şanzıman yağı,takozu
İlan açılınca bakın bence.

Araç noktasına biraz takıntılıyım, bazı şeyleri önceden aldım.
Sonraki bakımı için filtreler, yağ ve fren balatası var
Ayrıca bod perde,3D Paspas vs var ama ayrı ayrı ilana çıktım.
İsterseniz hepsi için de pazarlık yapılabilir.

İlan yenilenir kısa sürede inşallah..

Sol ön çamurluk boyalı.
Arka tampon değişti+Bagaj kapağı boyandı (Ama fotoları ilan açılınca mutlaka görün)
34YL6659
isterseniz şasi vs de yollayabilirim.

Bahsettiğim diğer ürünlerin de ilana verdim, mod onaylayınca gözükür forumda...

puntolama
20/11/2014, 01:17
Merhaba arkadaşlar bu yokuş kalkış desteğiyle ilgili olarak araştırma yaparken bu forumu buldum ve soruma cevap alabilirim ümidiyle üye oldum hayırlı olsun:) Benzer konu olmasın diye yeni konu açmadan sorumu burda sormak istedim..Dizel otomatik punto almayı düşünüyorum ve ilgilendiğim 2 tane araç var.Bir tanesi easy modeli,ki bu araba galeride,galerici arabada yokuş kalkış desteği olmadığını ama kalkarken 2-3 saniye arabanın durduğunu sonra kaymaya başladığını söylüyor ki burda okuduğum kadarıyla yokuş kalkış desteği olmuyor mu yoksa başka bir şey mi anlayamadım.Bir de forumda 2010 sonrası tüm modellerde yokuş kalkış desteği var diye yazılmış ama doğru mu değil mi ondan da emin olamadım.Ben muhtemelen 2012 model araba alacağım için hangisinde var yok söyleyebilirseniz çok memnun olurum.Bu arabanın linki:

Fiat Punto 1.3 Multijet Easy 2012 Model 38.250 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 188129310 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-aldatmaz-otoport-dan-fiat-punto-1.3-m.jet-hatasiz-otm-vites-188129310/detay/)

Diğer araç sahibi ise aracında yokuş kalkış desteği olduğunu çünkü lounge modeli olduğu için full donanım olduğunu söylüyor. Bu arada fotoğraflarda burda bahsedilen asr tuşunu göremedim maalesef. Bu arabanın linki:

Fiat Punto 1.3 Multijet Lounge 2012 Model 41.900 TL Sahibinden satılık ikinci el Yeşil renk - 188170055 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-memurdan-otomatik-ve-dizel-27-binde-boyasiz-188170055/detay/)

Son olarak bu araçların fiyatı sizce nasıl ve kaça kadar alınabilir?

dicaser
20/11/2014, 17:47
otomatik vites arabada yokus kalkıs destegi olsa neolur anlamazsınki var olup olmadıgını :S adı ustunde otomatik vites bayırdada kaydırmaz duzdede kaydırmaz 4 farklı modelin otomatiğine bindim yıllarca yokus kalkıs destegi varmı yokmu bilmem ama arac bayırda hic kaymıyordu :)

darktiger
20/11/2014, 18:00
Merhaba arkadaşlar bu yokuş kalkış desteğiyle ilgili olarak araştırma yaparken bu forumu buldum ve soruma cevap alabilirim ümidiyle üye oldum hayırlı olsun:) Benzer konu olmasın diye yeni konu açmadan sorumu burda sormak istedim..Dizel otomatik punto almayı düşünüyorum ve ilgilendiğim 2 tane araç var.Bir tanesi easy modeli,ki bu araba galeride,galerici arabada yokuş kalkış desteği olmadığını ama kalkarken 2-3 saniye arabanın durduğunu sonra kaymaya başladığını söylüyor ki burda okuduğum kadarıyla yokuş kalkış desteği olmuyor mu yoksa başka bir şey mi anlayamadım.Bir de forumda 2010 sonrası tüm modellerde yokuş kalkış desteği var diye yazılmış ama doğru mu değil mi ondan da emin olamadım.Ben muhtemelen 2012 model araba alacağım için hangisinde var yok söyleyebilirseniz çok memnun olurum.Bu arabanın linki:

Fiat Punto 1.3 Multijet Easy 2012 Model 38.250 TL Galeriden satılık ikinci el Beyaz renk - 188129310 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-aldatmaz-otoport-dan-fiat-punto-1.3-m.jet-hatasiz-otm-vites-188129310/detay/)

Diğer araç sahibi ise aracında yokuş kalkış desteği olduğunu çünkü lounge modeli olduğu için full donanım olduğunu söylüyor. Bu arada fotoğraflarda burda bahsedilen asr tuşunu göremedim maalesef. Bu arabanın linki:

Fiat Punto 1.3 Multijet Lounge 2012 Model 41.900 TL Sahibinden satılık ikinci el Yeşil renk - 188170055 (https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-memurdan-otomatik-ve-dizel-27-binde-boyasiz-188170055/detay/)

Son olarak bu araçların fiyatı sizce nasıl ve kaça kadar alınabilir?

puntolar bildiğiniz üzere duologic vites ama her modelinde yokuş kalkış desteği yok maalesef. yarı otomatik olduğu için tam otomatikler gibi sürekli gaz vermediğinden araca yokuş kalkış desteği yoksa araç yokuşta kaydırır. bendeki araçta var ama alırken 2 sene önce bir sürü olmayan duologic vites araba gördüm 2.el ararken. ayrıca da 41900 vericekseniz azcık daha koyup sıfır alabilirsiniz.

cdogu
20/11/2014, 18:10
otomatik vites arabada yokus kalkıs destegi olsa neolur anlamazsınki var olup olmadıgını :S adı ustunde otomatik vites bayırdada kaydırmaz duzdede kaydırmaz 4 farklı modelin otomatiğine bindim yıllarca yokus kalkıs destegi varmı yokmu bilmem ama arac bayırda hic kaymıyordu :)

Abi kaydırıyor. Tam otomatik olmayan bazı modeller kaydırıyor HillHolder yok ise. Mesela benim aracımın otomatik benzinli versiyonu bildiğin boşta gibi iniyor geri geri.