PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motordan çığlık sesi

SieGeRRR
18/11/2011, 20:09
Merhaba arkadaşlar bugün arabayı park ederken farkettim ki gaza bastıktan sonra motordan bir çığlık sesi geliyor.

Emin olmak için müziği kapattım kapıyı açtım boşta gaz verdim canlandırmam gerekirse şöyle bir ses;

"vrınnnn iiiiiiğğğğğ" :D

çok tiz ve resmen çığlık atıyor gibi motor.

Bu normal mi, ben mi yeni farkettim yoksa anormal bir şey mi ? :(

takres
18/11/2011, 22:18
turbo ıslık çalıyor olmasın...

FoGGy
18/11/2011, 22:34
Merhaba arkadaşlar bugün arabayı park ederken farkettim ki gaza bastıktan sonra motordan bir çığlık sesi geliyor.

Emin olmak için müziği kapattım kapıyı açtım boşta gaz verdim canlandırmam gerekirse şöyle bir ses;

"vrınnnn iiiiiiğğğğğ" :D

çok tiz ve resmen çığlık atıyor gibi motor.

Bu normal mi, ben mi yeni farkettim yoksa anormal bir şey mi ? :(

İstanbula hiç geldiniz mi bilmiyorumda ankarada ikarus marka otobüste varmı onuda bilmiyorum :D Onlarda da vitese takınca bazen zırlıyor araba çığlık atıyomuş gibi ses geliyor, kayışlardan diye biliyorum onların ki. Teknik bilgim yok ama :D Acaba sizinkide aynı ses mi bilemedim.

GP COSKUN
18/11/2011, 23:09
doğus kayış gevşeklikten veya sıkılıktan yada kayıştan parça kopması olduğunda bu ses olur

halils2
19/11/2011, 00:07
coşkun abimize katılıyorum kayış sesi bencede

ZAK1980
19/11/2011, 01:39
İstanbula hiç geldiniz mi bilmiyorumda ankarada ikarus marka otobüste varmı onuda bilmiyorum :D Onlarda da vitese takınca bazen zırlıyor araba çığlık atıyomuş gibi ses geliyor, kayışlardan diye biliyorum onların ki. Teknik bilgim yok ama :D Acaba sizinkide aynı ses mi bilemedim.
İkarus demısken Macar markası otobuslerdır önce Ruslar cıddı alım yapmak ıstemısler Macarıstanlılardan bunun ıcın Rus muhendıslerı gondermısler muhendıslerın yazdıgı raporda asla para verılıp alınacak otobusler olmadıgı ve çok dandık otobusler oldugu ifade edılerek Alınmaması gerektıgı belırtılmıs olan bir fırma.
Sonra bızım Türkler gıtmıs muhendısler degıl ama beledıye baskanları anlasmayı imzalayıp otobuslerı almıslar ve Ankara-İstanbul-İzmır lı vatandasın hızmetıne sunmuslar .
Ben orta okulda ıken 1994 te falan bızım komsu Ank .Buyuk sehırde beledıye soforuydu adamı ne zaman gorsem (%80)otobusu bos ve sagda bırını beklıyordu sımdı nıye bekeldıgını anladım

Grande-rain
19/11/2011, 02:02
Hocam aynı ses bende mevcuttu benin punto 146000 de iken turboya baktırdım egzos mili durma asamasına gelmiştiki ben yagını ve bakımını 8000 km de bır yaptırırım .Usta bunların omru bu kadar demıstı .Bence turbo basınc olcumu bu sorunu cozebılır .

Ziyaretçi051
19/11/2011, 09:19
ıslık sesi şeklinde ise turbodur ama çığlık gibi diyorsan egzos manifold contasından kaçırabilir.genelde manifold saplamaları gevşeyerek contayı yakarak bu sesin çıkmasına sebeb oluyor.manifoldun planya yapılmasına gerek duyulabilir.manifold değişmesi gerekiyor felan derlerse planya yapılarak kullanılabilir.bilginize

cemal arslan
19/11/2011, 10:08
turbo yada kayış sesi...devridaim bilyasıda olabilir şarj dinamosu da....

SieGeRRR
20/11/2011, 09:48
Ustaya götürdüm, hiç açmadı bile zaten direk turbo hortumundan olduğunu söyledi.

"turbo ıslık çalıyor"

Chameleon
09/12/2011, 15:34
Ustaya götürdüm, hiç açmadı bile zaten direk turbo hortumundan olduğunu söyledi.

"turbo ıslık çalıyor"

Sonra ne oldu arkadaşım? Turbo mu değişti hortum mu değişti? Kaldırıp attın mı arabayı? En heyecanlı yerinde bırakmışsın :)

cihankardes
09/12/2011, 16:37
90 hp sahibi olarak ben de merak ettim