PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima ayak bölümüne hava vermiyor!

lektonstar17
17/11/2011, 11:38
Arkadaşlar evomun klimasının soğutmasından ve ısıtmasından gayet memnunum ancak digital klimanın alt okuna bastığımda ayak bölümüne en ufak esinti bile gelmiyor.Ayaklarım buz gibi kalıyor,ısıtamıyorum.Tabi bu durum yazında geçerli.Elimi uzattığımda hiç bişey hissetmiyorum.Bu durum genel bi problemmi yoksa benim aracımdamı bi sorun var.Yardım ederseniz çok sevinirim.

IVAA
17/11/2011, 11:54
sadece aşağı verme tuşuna basıp denedinmi çünkü iki yere birden verdiğinde hava akışı çok az oluyor. eğer sadece aşağı verdiğin halde ısıtmıyor yada soğutmuyorsa kesin bir problem vardır,

lektonstar17
17/11/2011, 13:44
her türlü denedim ama en ufak esinti yok.

takres
17/11/2011, 14:09
bir sorun var o zaman...aracın garantisi vardır servise götürün...

lektonstar17
17/11/2011, 14:55
tabi aracım çokyeni daha 7 binde.en kısa zamanda götürücem.

Mugen_punto
17/11/2011, 21:07
Hayret birşey arkadaş... bugüne kadar hiç kullanmamıştım ayaklara yönlendirmeyi... hava soğuk birazda dışarda kalmıştım. klimayı açıp ayak bölümüne verdim fıss bile demiyor :****( aksine yüzüne veriyor sıcaklığı.. servis yolu gözüktü banada galiba :****(

peloton
03/12/2011, 20:05
Aynı sorun malesef bendede var, ayaklara bazen hiç üflemiyor bazen de orta bölme ile beraber üflüyor, servise giden arkadaşlar durum nedir çözüm bulabildiniz mi bilgilendirirseniz sevinirim..

Serbay
03/12/2011, 20:39
Valla evomun klima anlamında hiç bişeyinde memnun değilim ısıtmayıda soğutmayıda en son değerlerde yapınca bir işe yarıyor ancak siyah ise aracınız güneş altında biraz kavrulduysa hiç birşey fayda etmiyor kışında eğer güneş görmüyor ise.

lektonstar17
05/12/2011, 09:29
Hayret birşey arkadaş... bugüne kadar hiç kullanmamıştım ayaklara yönlendirmeyi... hava soğuk birazda dışarda kalmıştım. klimayı açıp ayak bölümüne verdim fıss bile demiyor :****( aksine yüzüne veriyor sıcaklığı.. servis yolu gözüktü banada galiba :****(

Benimki ne ayak bölümünden ne koltuk altından üflüyo.sende son durum ne gidebildinmi servise.ben bi aksilik olmassa yarın sabah göstermeyi düşünüyorum.anadolu yakasında hengi servise gitmemi öneririsiniz?

lektonstar17
05/12/2011, 09:30
Aynı sorun malesef bendede var, ayaklara bazen hiç üflemiyor bazen de orta bölme ile beraber üflüyor, servise giden arkadaşlar durum nedir çözüm bulabildiniz mi bilgilendirirseniz sevinirim..

valla çözüm servis başka çare yok sanırım.kısmetse yarın sabah gidicem.

Mugen_punto
05/12/2011, 09:46
Benimki ne ayak bölümünden ne koltuk altından üflüyo.sende son durum ne gidebildinmi servise.ben bi aksilik olmassa yarın sabah göstermeyi düşünüyorum.anadolu yakasında hengi servise gitmemi öneririsiniz?

Servise yarın gidicem hem 10bin bakımı için hemde bu sorun için. halen devam ediyor kalorifer açıkken yukarı camlara orta bölüme ve aşşağı konumda oynamalar yapıyorum arada hafif üfler gibi oluyor.. ben anadolu yakasında arma oto ya götürcem aracıda ordan almıştım.. ilk bakımdan memnun kalırsam devam ederim..

lektonstar17
05/12/2011, 12:14
Servise yarın gidicem hem 10bin bakımı için hemde bu sorun için. halen devam ediyor kalorifer açıkken yukarı camlara orta bölüme ve aşşağı konumda oynamalar yapıyorum arada hafif üfler gibi oluyor.. ben anadolu yakasında arma oto ya götürcem aracıda ordan almıştım.. ilk bakımdan memnun kalırsam devam ederim..

bende aracımı ordan aldım.ama oraya pek gitmek istemiyorum göztepeye gitmeyi düşünüyorum.siz yarın kaç gibi gidiceksiniz?

Mugen_punto
05/12/2011, 16:34
bende aracımı ordan aldım.ama oraya pek gitmek istemiyorum göztepeye gitmeyi düşünüyorum.siz yarın kaç gibi gidiceksiniz?

Ben yarın 8:30 - 9:00 gibi randevu aldım o saatlerde götürüp bırakıcam aracı..

kadir1982
05/12/2011, 23:27
meraba arkadaşlar benimde küçük bir sıkıntım var konu açılmışken buraya devam etmek istedim ayaklara alınca ısıyı sol taraf gayet iyi ısıtıyor fakat sağ taraf ılık hava üflüyor.

lektonstar17
06/12/2011, 00:58
meraba arkadaşlar benimde küçük bir sıkıntım var konu açılmışken buraya devam etmek istedim ayaklara alınca ısıyı sol taraf gayet iyi ısıtıyor fakat sağ taraf ılık hava üflüyor.

yönlendirme valflerinde bi sorun olabilir.

lektonstar17
06/12/2011, 01:02
Arkadaşlar bu havalandırma sorunlarında sanırım konsolu tamamen söküyolarmış.ve eğer sökülürse asla orjinali gibi oturmaz yerine.banada sökülmesi gerek derlerse napıcam bilemiyorum açıkcası

lektonstar17
06/12/2011, 12:31
Arkadaşlar bu sabah Göztepe servise gittim baya uğraştılar,bilgisayara bağladılar.klima sistemini resetlediler hava gelmeye başladı.Ayak bölümüne verildiği zaman havanın bir kısmı ön camın ordan geliyo,valfler tam randımanlı çalışmıyo ama eskisinden daha iyi.Neyse,iş bitiminde durumu anlattılar ve tam olarak düzelmesi için tüm konsolun sökülmesi gerek dediler.Ben istemedim.Ustada eğer başka bi çözüm varsa araştıralm size haber veririz dedi.

blackhawk
06/12/2011, 13:46
Geçmiş olsun kısmen dahi olsa çözmüşsün.