PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : direksiyonun kontrolsüz hareket etme problemi

sezer21
16/11/2011, 23:09
arabada ilk alındığından beri sola çekme vardı . ama bi haftadır direksiyon artık kendi kendine harket etmeye başladı direksiyon normalde kendini sabitken bile misal lambalarda beklerken yavaş yavaş sola sarıo kendini sebebi nedir arkadaşlar?

SteinGP
16/11/2011, 23:11
city motoru arızalı hocam.10larca başlık var.bayağı uğraşacaksın o işle.kolay gelsin.

sezer21
16/11/2011, 23:13
hocam araç cityde değilken yapıyor bunları birde tahminen bize kaça patlar bu olay

halils2
17/11/2011, 00:19
city arıza olayı bildiğim kadarıyla 2000 tl civarı ama aracın ekranında arıza ışığı yanması gerek ki aynı durum bende de var aracı ışıklarda dururken freni bıraktığımda arac yavaş yavaş ilerlerse direksiyon sağa ya da sola oynaya biliyor bu da yoldan kaynaklı bir durum. eski tip araclarda bile aynı durum söz konusu yollarımızın durumu malum dümdüz ve pürüzsüz olduğundan bu tip durumlarla karşılaşabilirsiniz. 95 reno 97 tipom vardı onlarda city özellikli direksiyon olmadığı halde böyle durumlarla karşılaştım. herşeyi city e bağlamayın neticede sorun varsa direksiyon sertleşir ve arıza lambası yanar...

blackhawk
17/11/2011, 10:11
direksiyon sola doğru dönüyor dediğine göre yoldan kaynaklı değil.Servise gidip city kontrol ettirmenizde fayda var.%60-%40 olarak bazı arkadaşlarda bedelsiz olarak değiştirebildiler.City hemen ışık yakmayabilir o yüzden kontrol ettirin belki de hidrolik te sorun vardır.

gulsever
21/11/2011, 21:09
arkadaşlar bendede 1 ay önce başladı arac çalışır durumda hareket etmeden direksiyonun içinde sanki bir motor cevirmeye calışıyor gibiydi servise gittim sorun direksiyon kutusu dediler cıty arızalanmaya başlamış komple değişcek dediler ne kadar dedim yaklaşık olarak 2000 tl dediler yuksek dedim fabrika ile görüştüler ve iyi niyet cercevesi içerisinde yaklaşık 1800 civarı cıkan faturanın 860 tl sini ben geri kalanını onlar ödediler...

USTA
21/11/2011, 21:21
Bu konuda alınmış mahkeme kararı varken boşun para ödemeyin derim...

ZAK1980
21/11/2011, 21:40
arkadaşlar bendede 1 ay önce başladı arac çalışır durumda hareket etmeden direksiyonun içinde sanki bir motor cevirmeye calışıyor gibiydi servise gittim sorun direksiyon kutusu dediler cıty arızalanmaya başlamış komple değişcek dediler ne kadar dedim yaklaşık olarak 2000 tl dediler yuksek dedim fabrika ile görüştüler ve iyi niyet cercevesi içerisinde yaklaşık 1800 civarı cıkan faturanın 860 tl sini ben geri kalanını onlar ödediler...
Mustafa bey asagıdakı lınkı bır ınceleyınız ve odedıgınız parayaı gerı almaya bakınız konu numarası 82

lınk:
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/30583-city-direksiyon-hatasi-mahkeme-evragi.html