PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ön konsol ısınma sorunu

kelevra
16/11/2011, 20:57
Arkadaşlar merhaba. 2011 model bir punto evo araç satın aldım. 18000 kilometredeydi. iki haftada 2000 km uzun yok yaptım ve şimdi de şehir içinde kullanıyorum. Son iki kullanışımda ön konsolun çok fazla ısındığını fark ettim.

Isınma problemi konsolun gaz pedalının yanındaki kısmında oluyor. Ön yolcu tarafında bir ısınma söz konusu değil. Normaldir bir miktar ısınması derdim ama sağ tarafta ısınma yok sol tarafta ısınma var ve ayağımı yakacak kadar ısınıyor.

Böyle bir sorun neden olabilir? Daha önce yaşayan arkadaşlar var mı? Varsa bilgi verirseniz çok sevinirim.

utku952
16/11/2011, 21:43
Oraya bakarsanız havalandırma var klima acıkmıydı motorun sıcaklıgı ıceri girmiştir. Yazın daha iyi anlarsınız :)

emrgnc
16/11/2011, 21:51
aynı durumu geçen gün bende farkettim. sol taraf çok iyi ısınıyor ama sağda bi taraftan sıcak başka bi taraftan da soğuk esiyor. havalandırma tuşunu içeriye verdiğimde kesiyor bu durumu. dışarıya verdiğimde araba harekete geçince tekrar soğuk hava kaçırmaya başlıyor. şirketimizdeki doblo emotionda da aynı sorun var o yüzden bu fiat ların kaloriferlerinden hiç memnun değilim. sabahları 25 km yol gidiyorum ilk 10-12 km dişler tıkırdayarak gidiyorum sonra eh işte denilecek gibi ısınıyor.

kelevra
16/11/2011, 22:21
Oraya bakarsanız havalandırma var klima acıkmıydı motorun sıcaklıgı ıceri girmiştir. Yazın daha iyi anlarsınız :)

Ama havalandırma sağ tarafta da var ve orada hiç ısınma yok. Auto konumundaydı havalandırma. Yazın daha iyi anlarsınız derken bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi karar veremedim:)

ZV 007
16/11/2011, 22:32
97 model unom vardı ilk arabam.Kalorifer kalorifer değil odun sobası gibiydi hiç unutmam.puntom biraz daha geç ısınıyor ona göre

halils2
17/11/2011, 00:14
sol taraftan kalorifer boruları geçiyor motor tam ısısına ulaşınca da ısıyı ayaklara veriyor çok rahatsız oluyorsanız soldaki paneli söküp izolasyon malzemesi ile kaplayın büyük ölçüde ısıyı kesecektir ama kışın uzun yolda rahat edersiniz

utku952
17/11/2011, 09:10
Ama havalandırma sağ tarafta da var ve orada hiç ısınma yok. Auto konumundaydı havalandırma. Yazın daha iyi anlarsınız derken bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi karar veremedim:)

Demek istediğim yazın daha çok hissediliyor. Ayağa soğuk verirsiniz geçer yani... sıkıntı yaratacak bir durum değil bence.