PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tampon Boyası Sorunu

barisunye
16/11/2011, 14:32
ben aracımı ılk sahibinden aldım...hiç kazası boyası olmamış...alındıgından beri kaskolu hıc bır kaydı yok vs vs...şimdi aracıma kaportacı baktığında on ve arka tamponda boya oldugunu soyluyorlar....gozle bakınca zaten bızde fark edıyoruz aracın plastık aksamları tampon ayna kapı kolu boyası ile diğer sac olan yerlerın boyası arasında ton farkı var...bunu biz boyanın metal ve plastık uzerınde aynı tonda durmayacagına ya da plastık ve sac uzerınde farklı yıpranma olacagına bağlıyoruz....ama kaportacılar oyle olmayacagını boyalı dıyorlar....(kı boyanmış olsa kabulum sorun yok altı ustu plastık)ama adam boyatmamış....bu durum nasıl açıklanabılır....araç satılmadan işlem yapılmış olabılır mi...yoksa plastık sac farkından kaynaklı ton farkı mı var...

speedy_16
16/11/2011, 14:39
egzotik kırmızı renklerde zamanla güneş göre göre rengi açılıyo hafiften pembeye çalan bi renk oluyor plastik aksanlarda hatta serviste bu yüzden ücretsiz boyatanlar var güneş yanığı yani benimde egzotik kırmızı aracım vardı bende ilk aldığımda servis boya yok dedi sonralardan arka tampon rengi kaportadan ayırdığını fark ettim servis nedenini böle açıklamıştı bana

OzzY
16/11/2011, 14:40
dediğiniz gibi plastik aksamda böyle bir durum oluşabiliyor. özellikle kırmızı gplerde daha yaygın bildiğim kadarıyla.

sedini
16/11/2011, 14:44
egzotik kırmızı gplerde bu sorun olmuştu hatta servisler garanti kapsamında ücretsiz boyamıştı.. da tampon plastik aksamdr yani tampndaki boyanın sorun edilmemesi gerektiği kanaatindeyim..

eexelanss
16/11/2011, 14:45
arkadaşlar gerekeni söylemişler zaten. Bence plastik aksam boyalıda olsa sorun olmaz kafaya takmaya değmez..

barisunye
16/11/2011, 15:46
teşekkürler...
ya boyalı oldugunu bılsem sorun etmeyecem de.....bızım bıldıgımız arac boyasız kaportacılarda goz kararı boyalı deyınce ınsan da tereddut edıyor...ama dedıgınız konu mantıklı egzotık kırmızı renkten kaynaklı olması.....

kara kız
16/11/2011, 15:52
evet aynen öyle 2006 ve 2007 lerde bu sıkıntı yasanmakta aracın bulunduğu yerde çok önemli.. güneş ne yazıkkı plastık yuzeyde boyle bır solma meydana getiriyor..

takres
16/11/2011, 15:55
egzotiğin dezavantajı bu :(

CesSpOoL
16/11/2011, 20:06
benim eski kırmızının kapı kolları resmen pempeydi.. :)

servt
16/11/2011, 20:35
bu sadece bizim araçlarda yok geçen hafta amcam toyata corolla aldı metalik gri onda da ton farkı var . ayrıca dikkatli bakarsan bir çok araçta bunun olduğunu fark edersin hatta siyahlarda bile.

Ziyaretci046
17/11/2011, 00:01
benim arabanın tamponları kapı kolları ayna kapaklarını sırf solma yüzünden boyattım :) pembe olmuş