PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arabamdaki elekrik kaçağı?

kmrn35
16/11/2011, 01:39
Selam arkadaşlar bu akşam öndeki gösterge ikaz panelinde sarı üçgenin yandığını gördüm ekrandada check running light gibi bir yazı yazıyodu... Çıktım baktım lambalara ön farda bi ampülün yanmadığını gördüm hafiften vurdum ampül yandı ve ikaz üçgeni kayboldu..

Sonra 2 kere kapıya dokundum hafiften elektrik çarptı... Acaba sorun nedir ?

Du Hast
16/11/2011, 01:51
Selam arkadaşlar bu akşam öndeki gösterge ikaz panelinde sarı üçgenin yandığını gördüm ekrandada check running light gibi bir yazı yazıyodu... Çıktım baktım lambalara ön farda bi ampülün yanmadığını gördüm hafiften vurdum ampül yandı ve ikaz üçgeni kayboldu..

Sonra 2 kere kapıya dokundum hafiften elektrik çarptı... Acaba sorun nedir ?
problem yok. elektirik çarpması statik elektiriklenmeden dolayı normal durum. sarı uyarı lambası ise yanmayan ampülün uyarısı. vurunca düzeldiğine göre hafif temazsızlık var.

kmrn35
16/11/2011, 02:00
Gidip sıktırmam gerekiyomu biryere yoksa böyle kullanımda sorun olmazmı? yani yarın öbürgün elektrik kaçağı olup lambaları yakmasın yada sigortaları ? :D

Du Hast
16/11/2011, 04:08
Gidip sıktırmam gerekiyomu biryere yoksa böyle kullanımda sorun olmazmı? yani yarın öbürgün elektrik kaçağı olup lambaları yakmasın yada sigortaları ? :D
birşey olmaz hocam kafanı takma :)

tayfux
16/11/2011, 14:52
özellikle araçlar yıkamadan çıkınca plaka lambalarında falan olur far da gevşeme yapmıştır sen bile sıkabilirsin onu..bişey olmaz tam gaz yola devam :)