PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antifiriz, yardım....

ceb_58
14/11/2011, 17:13
Arkadaşlar, benim grande puntoyu aldığım kişi antifirizi dolu dedi.Antifirizin rengi turuncu-kırmızı karışımı bir renk.Ben Sivas ta yaşıyorum.Kışları burda çetin geçiyor.acaba donma ihtimali var mı? Birde yakınımın birisi kırmızı renkteki antifirizin yazlık olduğunu söyledi.Değiştirmeme gerek varmı ? Antifiriz olayınca %50 su %50 antifiriz koymak gerekirmiş.Şuan nasıl olduğunu bilmiyorum. Yani arabada tamamen antifiriz mi var yoksa su karışımlı mı bilmiyorum. Kısaca değiştirmeme gerek var mı ? Donarsa ne olur?

GP COSKUN
14/11/2011, 18:08
öyle araca ezbere antifiriz konulmaz arkadaşım
bir oto elektirkçiye yada motorcuya git antifiriz bomesiyle aracında ne kadar antifiriz olduğuna baksınlar kaç dereceye kadar soğutma suyunun donmayacağını sana söyler bome ona göre hareket edersin
ayrıca yazlık kışlık antifiriz diye bir şey yok arkadaşın harika sallamış
sivas gibi yerde ben senin yerinde olsam komple antifiriz koyarım arabama

krm1983
14/11/2011, 18:17
Kırmızı antifiriz daha sağlıklı.Donma noktası daha düşük,kaynama noktası daha yüksek.Daha uzun süre dayanıklı bir antifiriz tipi.

ZAK1980
14/11/2011, 23:57
öyle araca ezbere antifiriz konulmaz arkadaşım
bir oto elektirkçiye yada motorcuya git antifiriz bomesiyle aracında ne kadar antifiriz olduğuna baksınlar kaç dereceye kadar soğutma suyunun donmayacağını sana söyler bome ona göre hareket edersin
ayrıca yazlık kışlık antifiriz diye bir şey yok arkadaşın harika sallamış
sivas gibi yerde ben senin yerinde olsam komple antifiriz koyarım arabama
Coskun abı yıne abılıgını yapmıs gerekenı yazmıs artık laf yok onun sozu ustune :)
Yazın mavı ve kırmızı antırıfız ne ıstır dıye merak etmıstım soyle bır arastımıstım aklımda kalanlar
Aracınızda fabrıka hangısını koymus ıse degıstırmemeye ozen gosterın kırmızı ıse kırmızı koyun,
Kırmızı korozyonu,paslanmayı mavıden daha ıyı koruyormus
Kırmızının yogunlugu ve bırlesımı mavıye gore daha fazla özellık ıcerıyor ve daha ıyıymmıs dıye aklımda kalmıs.

fotobelit
15/11/2011, 14:30
Castrol Yağ Efsaneleri 34 - 8. ETAP - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=mwo9ZClmWjc&feature=player_embedded)
Belki bu videonun antifiriz konusunda yardımı dokunur..

Du Hast
15/11/2011, 19:23
geçen ölçtüm ne olur ne olmaz diye -50 derece çıktı.
sanayide ölçen aletler mevcut. çoşkun abininde dediği gibi sivasta en az -50 derece antifiriz olması gerekir

GP COSKUN
15/11/2011, 20:02
geçen ölçtüm ne olur ne olmaz diye -50 derece çıktı.
sanayide ölçen aletler mevcut. çoşkun abininde dediği gibi sivasta en az -50 derece antifiriz olması gerekir

can işte o ölçümü yapan aletin adı bome :book0000:

ZAK1980
15/11/2011, 21:00
Peki sogutma suyunu tamamıyle bosalttık radyotorden haznedede bırsey kalmadı kac LT sıvı alıyor toplamda bılen varmı

IVAA
15/11/2011, 23:21
hadi bir güzellik yapim bende resimini koyim. işerisine suyu çekiyorsunuz ve suyun üstünde kalan kısmındaki rakama bakıyorsunuz.

Du Hast
16/11/2011, 01:21
Zeynel hocam

1.4 fire 8v için = 5.7 lt
1.4 starjet 16v için = 5.7 lt
1.3 multijet 75 hp için = 7.3 lt
1.3 multijet 90 hp için = 7.4 lt