PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atatürk'ten bihaber KKTC'li gençler

levan34
14/11/2011, 01:04
ibretlik,izle: ATATÜRK'ün Gençleri - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=eAM3yuKzsMo)

Scottie
14/11/2011, 07:05
Yaziklar olsun....

krm1983
14/11/2011, 10:31
Eğitim sistemini bu hale getirip.Sürüler yetiştirenler sağolsun...

takres
14/11/2011, 11:36
yazıklar olsun..

ZAK1980
14/11/2011, 19:58
Eğitim sistemini bu hale getirip.Sürüler yetiştirenler sağolsun...
koyun surulerı...........

krm1983
14/11/2011, 20:16
koyun surulerı...........

maalesef :S

Ayberk0616
14/11/2011, 20:22
Ben kameramanın yerinde olsam hepsini bi güzel sopalardım Atatürk'ü soruyo taze gelin gibi gülüyor beyin yoksunları !!!

chuehii662
05/05/2012, 16:41
şehir için küçük bir oyuncakhttps://www.keyforex.info/iPad.gif

tonymontana
05/05/2012, 17:15
bi de salak salak gülmüyorlar mı ağzına yüzüne vurasım geldi.

ZAK1980
05/05/2012, 19:14
Gereksız ınsancıklar .............

effect1903
05/05/2012, 19:37
Yazık, çok yazık...

CEMDUMAN
05/05/2012, 20:14
dahaa neler gorucezzz

Misafir046
15/01/2013, 17:32
Öğrenciliğin cılkı cıkmış.

Sana ATANIN bıraktıgı MİRASLA ilgili bir SORU SORULUYOR.

Bilmesende saygıdan susulur.

Kah kah kah gülmeler...Cıvıklıklar yazık ya...Valla yazık...

DOĞRU CEVAP VERENLERDE HALLERİNE BAKILINCA EFENDİCE ve KİBARCA YAKLASIYOR...

shellcininabisi
15/01/2013, 17:52
malesef bu haldeyiz işte. bir öğretmen olarak bunlar ne ki... daha bir sürü var bunlardan...

lektonstar17
15/01/2013, 18:01
Yemin ederim sinirden ağladım. Atatürk eğer bi şekilde hayata döndürülebilseydi , ülkenin ve gençliğin bu halini görünce bir an bile düşünmeden intihar ederdi. Olmaz olsun böyle gençlik. Birde utanmadan gülüyor pişkin pişkin. Ne yaptığının ne hale düştüğünün farkında bile değil. Şu an gözümde tek hücreli canlıdan farkları kalmadı.O gülen kız benim kızım olsa saçlarını yolar inkılap kitabını ona yedirirdim. Orta okulda lisede öğrencilerin dersleriyle ilgilendiğini mi sanıyorsunuz. Bir çoğu eğlence , oynaşma , fingirdeşme derdinde. Öğretmenle nasıl dalga geçeriz , nasıl kafa buluruz , zayıf not verirse nasıl bıçaklarız , nasıl öldürürüz planlarının derdinde.
Yazıklar olsun bu çocukları yetiştirme zahmetinde bulunmayan ana babalara. Yazıklar olsun böyle gençliğe. Ben böyle bir gençlikle aynı ülkede yaşamak istemiyorum. Ben İstanbul surları önünde , Çanakkale de , Sakarya da , Erzurumda , İzmir de devleti için canını veren daha 18 ini görememiş gençlik ruhuyla bir düşünen insanlarla yaşamak istiyorum.Lanet olsun hepsine.
Atam senden özür dileriz . Yapamadık yetiştiremedik.Hakkını helal et.

bora.sen
15/01/2013, 18:12
yazik,cok yazik..

mesutkarael
15/01/2013, 19:20
arkadaşlar düzeltme geriği duyduğum için yazıyorum. ilgili video daki gençler yavru vatan KKTC deki öğrencilerdir. yani bu röportaj türkiyede değil kıbrısta yapılmıştır.ilginize.. konu sahibi arkadaş kısa süre içinde başlıkta gerekli düzeltmeyi yaparsa sevinirim.

sinbar
15/01/2013, 19:20
yazık yazık...!!!

onur1986
15/01/2013, 19:42
Umarım 'eğitimi bu hale getiren,sürüler yetiştirenler sağolsun...' serzenişleri biz işini severek yapan eğitimcilere yapılan bi genelleme değildir.

lektonstar17
15/01/2013, 20:04
arkadaşlar düzeltme geriği duyduğum için yazıyorum. ilgili video daki gençler yavru vatan KKTC deki öğrencilerdir. yani bu röportaj türkiyede değil kıbrısta yapılmıştır.ilginize.. konu sahibi arkadaş kısa süre içinde başlıkta gerekli düzeltmeyi yaparsa sevinirim.

Ne olursa olsun. Orası başka bi ülkeye ait değil. Çok bişey istenmiyor zaten. K.K.T.C nde olması atamızın doğum yılını bilmemek için bahane olamaz. Embesil sürüleri.

ibrahim06
15/01/2013, 20:30

Ha Kıbrıs ha Türkiye gençler şuan aynı. Arkadaşlar şuan öyle bir nesil yetişiyor ki ne Atatürk'ü ne dini ne imanı. Soysuz sopsuz ot gibi bir nesil geliyor. bakmayın siz baş bakanın dindar nesil falan dediğine. Okullar yangın yeri. Öğrencilerin büyük çoğunluğu ahmak ve ahlaksız. Sadece yiyip içen küfür eden ve mutfakla tuvalet arasında boru görevi yapan güruh haline getirildiler.biz malesef artık bişey yapamıyoruz. Bişey diyecek olsan bakanından velisine kadar duymadığımız laf yemediğimiz söz kalmıyor.

Söylenecek çok şey var ama susacağım...

Ziyaretci040
15/01/2013, 20:33
Valla onu bunu bilmemde önümüzdeki 2023 senesindeki hedeflerin arasında ; Sanki M. Kemal Atatürk ' ü sadece tarih kitaplarında okuyucak evlatlarımız gibi bir hedefte var diye düşünmeye başladım !

CoachK
15/01/2013, 20:53
Kktc deki eğitim nasıl bilinmez ama şu gerçekki ezbercilikle de bu iş olmaz. Bu insanlar bugün atatürk ün ilkelerini bilseler ne olucak ? Bu gün Atatürk ü değerli kılan o değerli ve güzel fikirlerini uygulamaya konulmuş şeklidir. Bir düşüncenin doğruluğu pratik uygulamayla kanıtlanır. Ben o çocuklara kızmıyorum, bu çocukların ve daha birçoklarının nasıl bu hale geldiğini halen algılayamış ve çözememiş olmamıza üzülüyorum. Bizler o yaşlard bu ilkeleri adımız gibi biliyorduk.

Kıraç ın cnn türkde anlattığı güzel bir şey vardı; ben 18 yaşındayken türkiyeyi değiştirebileceğimi düşüşnüyordum. Benden önceki kuşak dünyayı değiştirebileceğimi düşünüyordu. Bu günkü gençlik neyi değiştirebileceğini düşünüyor ?

mesutkarael
15/01/2013, 21:15
Ne olursa olsun. Orası başka bi ülkeye ait değil. Çok bişey istenmiyor zaten. K.K.T.C nde olması atamızın doğum yılını bilmemek için bahane olamaz. Embesil sürüleri.

ben zaten KKTC li olmalarını bahane olarak sunmadım ortaya. ben sadece o videodaki gençlerin KKTC li olduklarını ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olmadıklarını belirttim. Ki aslında genelleme yapmayı sevmem ama ne yazıkki oradaki öğrencilerin çoğu bu halde ve çalışmakla,eğitimle pek bir ilgileri yok..ya da benim yedek subaylık yaptığım dönemde bana öyle olanlar denk geldi.

BaranSelo
15/01/2013, 21:20

Kuzey Kıbrıs TÜRK CUMHURİYETİ.

Ayrıca ben adım gibi eminim ki Türkiye'de de bir çok kendiniz bilmez, nankör vatandaşımız vardır öğrenme imkanı olup da öğrenmeyen, bilip de saygı duymayan...

Bu arada, saldırgan davrandığımı düşünme hocam, KKTC'de hiç bulunmadım, nedir nasıldır senin kadar bilmem ama o bayrağın altında yaşıyorlarsa hak ederek yaşamalılar.

mesutkarael
15/01/2013, 21:38
Kuzey Kıbrıs TÜRK CUMHURİYETİ.

Ayrıca ben adım gibi eminim ki Türkiye'de de bir çok kendiniz bilmez, nankör vatandaşımız vardır öğrenme imkanı olup da öğrenmeyen, bilip de saygı duymayan...

Bu arada, saldırgan davrandığımı düşünme hocam, KKTC'de hiç bulunmadım, nedir nasıldır senin kadar bilmem ama o bayrağın altında yaşıyorlarsa hak ederek yaşamalılar.

evet bende senin yazdığını söylüyorum zaten. orası dünyadaki diğer ülkeler tanımasada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yani ayrı bir devlet. Tamam millet olarak aynıyız ama devlet başka devlet...Nasıl Azarbaycan,Kırgısiztan,Türkmenistan vb. Türk milletindendir ama Devletleri Türkiye Cumhuriyeti değildir. Devlet ve millet kavramları her ne kadar iç içe geçmiş gibi olsada tek milletten kurulmuş bir çok devlet olabilir. her ne kadarda yavru vatan desekte aslında orası kendi anayasası olan ayrı bir devlettir...Yavru vatan lık kavramı 80ler ve en son 90 lar itibari ile bitmiştir.hatta kıbrıstaki yeni jenerasyonun Türkiye Cumhuriyeti ile pekte sıkı bağları olduğu ve bizlere sevgi bağları ile bağlandıkları SÖYLENEMEZ...Ki en son ada birleşmesi için yapılan referandumda çıkan evet oyu bizim yavru vatandan çıkmıştır ve rumlar hayır demiştir...hatırlatmak istedim..

askin
15/01/2013, 21:51
kimseye tanıtamazsan, bütün kumarhaneleri oraya tıkarsan, tatil şirketleri kara para aklama yeri olarak orayı görürse ve en önemlisi var ama yok olan bir ülkeyi kendi başına ayakları üzerinde durmasını sağlayamazsan böyle olur. zaten belli seviyede olanı yurt dışında yaşıyor...