PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cam suyu bidonu çatlak mı?

BLUEMAN
13/11/2011, 18:59
arkadaşlar aracıma geçtiğimiz günlerde antifirizli cam suyu koydum fakat aracın cam suyu bidon haznesinden damla damla su akıtıyor belli bir süre sonra akıtma duruyor bir ustaya sorduğumda suyu bidonun ağzına kadar doldurduğum için tahliye bölümünden akıttığını söyledi ama tatmin olmadım çünkü bir önceki su doldurmamda antifirizi koymuştum fakat fazla koymamıştım acaba diyorum bidon sabaha karşı donduda ve çatlakmı meydana geldi sizce bu konuda fikri olan varmı yada sizin araçlarda da böyle bir sıkıntı varmı şimdiden teşekkür ederim.

takres
13/11/2011, 19:02
benimde aklıma donmadan dolayı çatlak geldi açıkcası...eğer üst tarafı çatladıysa su seviyesi oraya gelene kadar damlıyor sonra duruyordur...

ktpunto
13/11/2011, 19:20
borular ve onları bağlayan kelepçelerde de problem olablir. ben de su haznesi çatladı dye gitmiştim meğerse borulardanmış sıktılar halloldu

tayfux
13/11/2011, 19:42
orada önceden çatlak vardır fakat kurum bağlamıştır antifiriz koyunca o kurum açılmış çatlaktan damlatmıştır..şimdi de tekrar kurum bağlamıştır diye düşünüyorum çünkü radyatörde geldi aynısı başıma...

BLUEMAN
13/11/2011, 20:46
peki şöyle bir şey olabilirmi çatlağı farketmeden önce su koyduğum gün kaputu kapatırken biraz yukarıdan kapadım yani biraz sert oldu malesef bundan ötürü olmuş olabilir mi ? çünki araç daha 5000 lerde bilmem serviste garantiden değişirler mi ?

Misafir047
13/11/2011, 20:54
bence 2 türlü ihtimal vardır arkadaşın dediği gibi boru ve kelepçelerde problem vardır yada dondan dolayı çatlamıştır

shellcininabisi
13/11/2011, 21:00
hocam benim de cam suyu bölümüne giren borunun tam girdiği yerden sızdırma yapıyor. ben de bekliyorum 10000 bakımını.

1ocak2011
13/11/2011, 21:03
Birmot Servis Müdürü Erdem bey'e giderseniz yardımcı olacaktır.

BLUEMAN
13/11/2011, 21:10
hocam benim de cam suyu bölümüne giren borunun tam girdiği yerden sızdırma yapıyor. ben de bekliyorum 10000 bakımını.

borularda olsa suyun tamamiyle boşalması gerekmez mi yani boru sonuç olarak bidonun en altında olması gerekiyor fakat aracın suyu belli bir yerden sonra damlama yapmıyor çünki üzerini tamamlamak istedğimde bir bardak kadar dolum mesafesi var oda zaten akan çatlak yada farklı bir yerden tekrar aynı konumuna geri geliyor.

BLUEMAN
13/11/2011, 21:12
Birmot Servis Müdürü Erdem bey'e giderseniz yardımcı olacaktır.

vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim Erdem bey hangi birmotta ostim tarafında mı gerçi sanırım sorun çıkarmazlar ama yinede vermiş olduğunuz bilgiden ötürü tşk ederim.

1ocak2011
14/11/2011, 09:00
vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim Erdem bey hangi birmotta ostim tarafında mı gerçi sanırım sorun çıkarmazlar ama yinede vermiş olduğunuz bilgiden ötürü tşk ederim.

Ankarada Birmot 1 tane var, Gimat'ta bulunan Servis Müdürü servise girince direk camlı bir odası var, oraya direk girin sorunu anlatın hemen yardımcı olacaktır...

lemreyildirim
14/11/2011, 22:14
borular ve onları bağlayan kelepçelerde de problem olablir. ben de su haznesi çatladı dye gitmiştim meğerse borulardanmış sıktılar halloldu

Bende de benzer sorun vardı, nedeni borunun kısa olmasıydı, serviste hallettiler..

BLUEMAN
14/11/2011, 23:44
bence 2 türlü ihtimal vardır arkadaşın dediği gibi boru ve kelepçelerde problem vardır yada dondan dolayı çatlamıştır

şafak kardeşim yorumların için tşk ederim.