PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yalvaririm bana yardim edin aglicam hirsimdan arka farlarimin buhu olayi cozulmedi

dogus618
13/11/2011, 18:49
Abilerim ablalarim yasitlarim bana ne olur yardim edin
Sikintimi detayli yaziorum evomu eylul 15de teslim aldim dertler basladi
Arka stoplarim yagmurlu havada ve soguk havada buhu yapio topkapi firat otoya goturdum denilen ilk sey izalasyon 10gun parca bekledim 10 gun sonunda 1,5 gun arabam serviste kaldi teslim aldim neyse ayni gun geri dondum servise ve arka kapi lastikleri ve arka panzotun ordaki izalasyonlar acik ve servisin hataya cevabi test surusune ciktik baska bi aracla bunu unuttuk bole dandik bi iscilik yaziklar olsun neyse ogunu gectim 3 gun sonra stoplar yine buhar yapti bidaha goturdum duylar deisti 2gun sonra bir daha yapti bidaha gittim test surusundeki evonun stoplari takildi ve stop degisimi acildi ama test surusundeki evOnunda stoplari buhu yapti anladikki sifir stopda buhu yapicak ne olur yardim edin bana bunu nasil cozucez bu sorunu yasayip cozen varmi ve yasadiysaniz hangi serviste yaptirdiniz yardim edin bana yalvaririm artik biktimm:gunsmilie::tv_horro:

Scottie
13/11/2011, 19:02
medos otomotiv de deneyin şansınızı... ama bu problem çözülmez ise fiat müş. hizmetlerine sorununuzu iletin...

takres
13/11/2011, 19:03
servise baskı yapın değişsinler stopları...

dogus618
13/11/2011, 19:05
Musteri hizmetlerine az once bilgi verdim mesai baslayinca ilgilenirler insallah sifir araba 30kere servise girdi bunsldim ve uzuldum acikcasi

dogus618
13/11/2011, 19:09
Degisim acildi ama stoplarda dert yok anladigim kadariyla test suruşundeki evonun stoplarindada yapti ama bu farlar diger evoda buhu yapmio benim izalasyonumda dert var cozemiolar kafayi yedim lakayit bi servis burasi

berko
13/11/2011, 21:24
geçmiş olsun

dogus618
13/11/2011, 21:32
Tsk ederim

Mugen_punto
13/11/2011, 22:11
İnşallah çözerler doğukan bende üzüldüm senin adına..

dogus618
13/11/2011, 22:43
İnşallah çözerler doğukan bende üzüldüm senin adına..

walla canıma tak etti güzel abim ya ne kadar basıt bısı ama servısı bunu yapamıorsa yazıklar olsun zaten baska bısı demıorum sakın topkapı fırat otoya gitmeyin derim basınız ağrırrr

ZAK1980
13/11/2011, 23:02
Dogukan servıs ıle alakalı bence senın sorununun gıderılemeyesıyının
Senın yerınde olsam sunu yapardım yasadıgın sorun sureklı aynı galıba ve eger aynı sorun bır yıl ıcerısınde 3 defa tekrarlıyor ıse uretıcı/dıstrıbıtor fırma o urunu degıstırmek zorunda ben nu yasal guvenceden dolayı cep telefonumun ucretını gerı ıade aldım ve 2 yıl kullandıgım toshıba notboku fırmaya iade ettırerek bır aynnı fıyata bır ust modelını vermlerını sagladım.
Elinde servıs faturası veya belgesı var ıse İlçe Hakem kuruluna basvurarak yasadıgın sorunların bu sefer kesın olarak gıderılmesını ısteyebılırsın bu seferde gıderılmez ıse mahkeme kararı aracın ıade edılmesını veya para ıadesınde bulunulmasını talep edebılırsın .

bahadir77
14/11/2011, 00:17
Dogukan servıs ıle alakalı bence senın sorununun gıderılemeyesıyının
Senın yerınde olsam sunu yapardım yasadıgın sorun sureklı aynı galıba ve eger aynı sorun bır yıl ıcerısınde 3 defa tekrarlıyor ıse uretıcı/dıstrıbıtor fırma o urunu degıstırmek zorunda ben nu yasal guvenceden dolayı cep telefonumun ucretını gerı ıade aldım ve 2 yıl kullandıgım toshıba notboku fırmaya iade ettırerek bır aynnı fıyata bır ust modelını vermlerını sagladım.
Elinde servıs faturası veya belgesı var ıse İlçe Hakem kuruluna basvurarak yasadıgın sorunların bu sefer kesın olarak gıderılmesını ısteyebılırsın bu seferde gıderılmez ıse mahkeme kararı aracın ıade edılmesını veya para ıadesınde bulunulmasını talep edebılırsın .

o kadar kolaymı arabayı degıstırmelerı.. bana pek degıstırecekler gıbı gelmedı.

benım de arka stoplardan gıcırtı sıkayetı ıle arma oto ya gıttım. 1-2 saatlıgıne sorunu cozduler. sonra yıne yapmaya baslayınca bırmot zıncırlııkuyuda safak ozbek ıle gorustum. 15 dk bekledım. 2 aydır cıt yok. ellerıne saglık. ustanın ıyısı ısını yapandır. bende bunu zıncırlıkuyu servısınde buldum. hem guleruzluler hemde ıslerını ıyı yapıyorlar.
dıger servısler hakkında bılgım yok. bırde 2010 da aracım arka sokaklarında kaldıgı ıcın gıtmek zorunda kaldıgım gursoy otoda da ıyı nıyetlı ve guleryuzlu ınsanlar ve ustalar oldugunu bılıyorum. dıger servıslerı tanımadıgım ıcın yorum yapmamayım.

bı zıncırlıkuyu bırmota ugrayın derım.

IVAA
14/11/2011, 08:45
Doğukan hiç düşünmeden servisini değiştir. bencede Zincirlikuyu Birmot'a uğra sorununu hallederler.

dogus618
14/11/2011, 09:18
az önce haliç oto ile görüştüm bakıköy haliç oto önerebilirmisiniz giden warmı yada evime en yakın zincirlikuyu ikiisinden birine gidicem büyük bi ihtimal sizce hangisine gitmeliiyimdir

abellan denton
14/11/2011, 09:36
Öncelikle geçmiş olsun. Umarın en kısa zamanda çözersiniz. Ama sanırım siz de benim gibi araçtan soğumaya doğru gidiyorsunuz. Sıfır olmasaydı deiştirin kurtulun derdim. Ben de çok çektim fiattan ve şimdi gece gündüz deiştirmek için çalışıyorum.

dogus618
14/11/2011, 09:58
öncelikle geçmiş olsun. Umarın en kısa zamanda çözersiniz. Ama sanırım siz de benim gibi araçtan soğumaya doğru gidiyorsunuz. Sıfır olmasaydı deiştirin kurtulun derdim. Ben de çok çektim fiattan ve şimdi gece gündüz deiştirmek için çalışıyorum.

merhaba walla aynı sekılde bende soğdum aarabadan butun tadım kactı ne yapacağıımı sasırdım sıfır arabanın farları buhu ıcınde kalıyor bı yağmurda olucak sey var olmayaca ksey bazen ben cok kılmıyım dıye dusunuorum kendım ıcın ama bunun kıllıkla alakası yok ınsan sınırlenıo sıfır araba al sürekli arıza sürekli problem ve bunu kendi servisi çözemior dha doğrusu aracı aldığım yer çözemior gelde sinirlenme benim bu kadar dert yanma sebebim zar zor eski arabamı sattım ve 2.el bakarken allah yardım ettı kredım onaylandı ve bu aracı aldım ne şartlar altında aldım arabamı ne şartlar altın da borç ödüproum ve 34 ay daha ödicem ve sıkıntı yaratmasın dıe sıfır araba aldım servisten cıkamadım daha nedim arabamı sevdim ama bu servis yüzünden arabada sogdum ufacık bı ızalasyon yüzünden yasadıgım dert cıldırddttı bu kadar zaman servis deişmeme amacım ise madem bu işe topkapı servisi basladı ozaman o bitiricek bu onların hatası onların hatasını baska bi servise götürmek istemiorum cünki ama artık bunaldım 6 7 kezdir serviseyim sadece buhu olayı ıcın of of sızede allah yardım etsın diorum insallah sizde sorun yasamassınız hiç bi zaman aracınızdan

sedini
14/11/2011, 10:03
sizin sıkıntılarınızı zincirlikuyu birmot - kartal medos ikilisinden birinin gidereceği kanaatindeyim.. acilen servis değiştirin.. aracı oradan aldınız diye oraya gitmek zorunda değilsiniz.. gidin z.kuyu ya servis müdürüne önce derdinizi anlatın daha iyi yardımcı olacaklarına eminim..

dogus618
14/11/2011, 10:06
walla yarın servis servis gezicem artık ama evime en yakın zincirlikuyu ve orya gideceğim sabah ilk iş çünki üzücü bi durum gerçekten ilginiz için tsk ederim tekrar yarın kı durumu haber vereceğim buraya

abellan denton
14/11/2011, 12:44
Bu kadar uğraşıyoruz bari performans tatmin edici olsa da aracı tekrar sevebilsek. Kuzenimin 90 küsür model eskortu ile kapışıyoruz adam resmen dalga geçiyor bizimle.üstelik lpg li araç.Hele crdi motorlu bi hyundai veya kia ile kapışmayı tavsiye etmem.direkt olarak oto pazarına çekersiniz gp yi Hadi gp ekonomik desek o da deil. 5.5 6.5 arası ortalama tüketim yapıyoruz. 1.6 110 hp focusla millet 4.8 leri görüyor. hemde her anlamda bizim arabaları çarpar çırpar. İlk fırsatta alacam ford olacam lord :)Biz de lambadaki buğuyla uğraşıyoruz. Tekrar geçmiş olsun.

dogus618
14/11/2011, 13:19
Nedesen haklisin bu araba 20 bin olsun bakalim daha neler cikar basimiza

IVAA
14/11/2011, 15:47
benim araç 26000km oldu aracımda değişen sadece bagaj kilidi oldu (bagaj aydınlatması yanmadığı için) kapılar bende de gıcırdadı mayıs ayında serviste değişik bir yağ sürdüler (sprey) şu anda sorun yok. yani işin özü ben aracımdan memnunum motor ve yürüyen aksam sağlam bir sefer bile sorun çıkartmadı, servisim çok bilgili ve ilgli daha ne isterimki gerisi ufak şeyler kafayı takmamak lazım.bu arada benim stoplar hiç buğu yapmadı. :)

bahadir77
14/11/2011, 17:09
zincirlikuyu bırmota gıt.hızmetı gor derım baska da bısey demem... arabadanda soguma. hyundaı ve kıa crdı lar da az yakmıyor merak etme. ayrıca senın araban enazından frene basınca durur. hyundaıde bu yok. araba durmuyor. kaza yapmamak ıcın cambaz olmak lazım...

mm_isik
14/11/2011, 17:16
Dogukan merhaba. Test aracının stoplarinin degisim kararı alındığında bende senin yanindaydim hatırlarsan. Sorunun çözülememiş olması benide üzdü gercekten. Bence o bu servis degil senin aracının sorununu çözecek olan kisi Fiat genel merkez. Zincirlikuyuya da gitsen Pendik e de gitsen işlenecek prosedür aynı olacaktı tahminimce. Stoplarin yerlerine oturtulduktan sonra kasadan kaynaklanan bir problemden dolayı Stop duylarının yerinden oynayabileceği ve içeriye giren havanın bugu yapabilme ihtimali aklıma geldi. Başka bir evo ile kontrol edilmesi sağlıklı olabilir. Fiat Merkez'den bı exper talebinde bulunup sorunun kesin çözümünü talep et bence. Eğer sorunun çözümü ile ilgili servisin kusuru bulunursa burada herseyi açık açık ilan et. Şahsen ben 2.5 seneden beri Firat otoyu kullanıyorum en ufak kusurlu bir işlemim olmAdi.

umit
14/11/2011, 17:21
az önce haliç oto ile görüştüm bakıköy haliç oto önerebilirmisiniz giden warmı yada evime en yakın zincirlikuyu ikiisinden birine gidicem büyük bi ihtimal sizce hangisine gitmeliiyimdir

evine yakıın olduğu için zincirlikuyu ya git, ama haliç oto yuda şiddetle tavsiye ederim, Avrupa yakasındaki en iyi servislerden birisi bence...

dogus618
14/11/2011, 19:10
dogukan merhaba. Test aracının stoplarinin degisim kararı alındığında bende senin yanindaydim hatırlarsan. Sorunun çözülememiş olması benide üzdü gercekten. Bence o bu servis degil senin aracının sorununu çözecek olan kisi fiat genel merkez. Zincirlikuyuya da gitsen pendik e de gitsen işlenecek prosedür aynı olacaktı tahminimce. Stoplarin yerlerine oturtulduktan sonra kasadan kaynaklanan bir problemden dolayı stop duylarının yerinden oynayabileceği ve içeriye giren havanın bugu yapabilme ihtimali aklıma geldi. Başka bir evo ile kontrol edilmesi sağlıklı olabilir. Fiat merkez'den bı exper talebinde bulunup sorunun kesin çözümünü talep et bence. Eğer sorunun çözümü ile ilgili servisin kusuru bulunursa burada herseyi açık açık ilan et. şahsen ben 2.5 seneden beri firat otoyu kullanıyorum en ufak kusurlu bir işlemim olmadi.

ogunde gordun benı haklısın abim carsamba gunu yeni stoplar takılıcak yine denicem sıfır stop takılıcak olmadı senin dediğin yöntemi uygulicam cünki çarem kalmadı ve tadım çok kaçtı şöle bir durum sözkonusu ben bu sorunu bildiğim gün aynı şekilde bir evo daha wardı orada ve ondada aynı dert oldu izalasyon ve duy değişimi yapıldı oaracada sorun cözüldü ama bende sorun düzelmedi sende o gün gördün abi biraz yağmur soğuk görsün hemen buhar yapıo ve az buz yapmıo genel müdürlüğe ulaşabilmem için çğr merkezi numarasınımı aramam lazım peki kusuruma bakma abim arrtık cok sııkıldım bu durumdan cnki seninde basını sisirdim ogünde bugunde ama kardeşin çözdüremedi bu sorunu kaldımm böle

mm_isik
14/11/2011, 22:13
Estafurullah ne demek sadece sorunlarımızı bılgılerımızı paylastık , bızler severız arabalarımızın eksılerını artılarını konusmayı :) sen ilk önce mail gönder fiat a.sonrada telefonla ulaş kardeşim derdini anlat bakalım onlar ne dicek. olmassa fırat oto dayken baglansınlar merkeze onlar konussunlar fıat ile.Onlar anlatsınlar durumu birbirilerini daha iyi anlarlar die düşünüyorum.
Belkide arkadaşlarımın dediği gibi medos veya birmot işi çözebilir ama onlar çözebiliyorsa bunu fırat oto da yapmalı.(eğer bilmiyorlar ise öğrenip becerebilmeliler)Fırat oto bu soruna çözüm bulamıyor onlardan yaptırmıyım diyerek onlara kolaylık sağlamayalım bu işi çözeceklerini bilsinler ne yapmaları gerekiyorsa yapsınlar.
inşallah yakın zaman da çözülecek işin mutlu mutlu bineceksin arabana olumlu düşüncelerinide bizimle paylaşıcaksın doğukan.

seastar1905
14/11/2011, 23:38
mecidiyeköy antikacılar carşısını gecince solda fiat gürsoy otomotiv var orayada derdini anlata bilirisin doğukan..

takeover
15/11/2011, 00:14
Benim bi arkadaşın arabasının ön farları buğu yapmıştı , sanayide usta söktü içini temizledi kenarlarına hava almaması için silikon sıktı ve geri taktı sorun kalmadı.En son çare denersin kardeş umarım problemın kısa sürede çözülür

dogus618
15/11/2011, 16:09
hepinize ayrı ayrı tsk edeirm yarın yeni stoplar takılıcak bakalım tekrar buhar olursa ya zincirlikuyu birmot yada kartal medos a gidicem buralardada cozulmes ıse sanayiye gidip yaptırcam en güzeli bu çok dert etmicem artık kendi kendime karar aldım allah büyük elbet bi şekilde kesilicek insan ister istemez üzlüor sıkılıor ama allah daha büyük sıkıntılar vermesin fikirleriniz için yardımlarınız için hepinize cok tsk ederim özelikle murat abm sanada tsk ederim o günde kafanı çok şişirmiştim güler yüzün can a yakınlılığın için ayrıca tsk ederim tüm form arkadaşlarıma tek tek tsk ederim arabamın durumunu buraya yazıp bilgi vereceğim yine hepinize hersey iiçin saoolun