PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Açık hava filtresi

the_most_wanted_06
07/06/2007, 01:03
https://img123.imageshack.us/img123/806/052707115602ak4.jpg

Ziyaretçi047
07/06/2007, 01:16
hoş

--GNS--
07/06/2007, 01:34
emre hayirli olsun... ama yeri sanki yanlis gibi geldi bana (belikide resimdende kaynaklaniyor olabilir) ordan sicak hava cekebilir lastigin oraya dogru olsa daha iyi olabilirdi bence...

the_most_wanted_06
07/06/2007, 10:02
haklısın bende öyle istemiştim ama boruyu uyduramadık oraya göre kaput kapanmıyodu.

blackpunto35
07/06/2007, 10:35
bende uzun zamandır bunu düşünüyorum nasıl bir değişiklik varmı gerek yakıt tüketimi gerek ses neler değişti öğrenebilirmiyiz tabii birde kaç tyl tuttu :D

the_most_wanted_06
07/06/2007, 10:45
sesi 3500 devirden sonra çok hoş özelliklede yüksek süratlarda.
maliyeti ise filtre hariç 30 ytl filtreyi arkadaşımdan almıştım oda sanırım 30 civarı toplam 60ytl.
aslında hava filtresinde yakıtın artma sebebi ses gelsin diye sürekli yüksek devirde kullanmak.
açık hava filtersiyle normal kullanımda hiç bir fark yok. bende ara sıra yoklarım yani her zaman değil:P

Bülent A.
07/06/2007, 10:53
Maalesef yanlış uygulama.
Borunun uymadığından , kaputun kapanmadığından bahsetmişsin.
Ses almak için performansdan kaybetmek açıkçası pek mantıklı değil.
İyi günlerde kullan.

Linos
07/06/2007, 10:53
Hayırlı olsun Emre, güle güle kullan! Motor kapağı -doğal olarak- iptal sanırım?!.

ABNEW
07/06/2007, 14:09
Hayırlı olsun, görünüş güzel ama denildiği gibi biraz daha soğuk hava akışının olabileceği yerde olmalıydı...

the_most_wanted_06
07/06/2007, 14:34
Hayırlı olsun Emre, güle güle kullan! Motor kapağı -doğal olarak- iptal sanırım?!.

evet motor kapağını çıkardım

Hayırlı olsun, görünüş güzel ama denildiği gibi biraz daha soğuk hava akışının olabileceği yerde olmalıydı...

teşekkür ederim..
benzinli motorların sol kısmı boş olduğu için soğuk havada alır yani zaten çok yüksek performansta gözüm yok:D

ufuk61
07/06/2007, 14:45
İyi günlerde kullan.

pdr42
08/06/2007, 01:09
teknikçi arkadslar daha iyi bilir sıcak hava soguk hava arasında fark var anladıgım kadarıyla peki teknik olarak nasıl oluyo yani endne sıccak hava olumsuz etkiliyor birde denildiği gibi normalden hiçbir farkı yok
mu( performasn yakıt yadaa beli deviri geecince yakıtı artıyo onun dısındayokmu bişey

the_most_wanted_06
08/06/2007, 22:28
performansta katkısı oluyosa +2 veya +3 ben böyle biliyorum.
onuda hissedemezsin heralde.
taktırmamdaki sebep sessss.

mkaksoyer
12/06/2007, 15:15
bence sıkıntı belli sağdaki dirsek kapanmayı önlüyor. o dirsek köşeli olduğundan çok da ses yapar.

baycep
26/06/2007, 22:28
Arkadaşlar hava filtresi takınca yakıtın anlık değerinde sapma olmuyormu. sitede kitini satan bir arkadaş daha önce öyle yazmıştı...

dreamerdaddy
27/06/2007, 06:38
Bendede KN marka havafiltresi var taksammı acaba dizellerde iyi olmuyo diyolar..

sarpines
28/06/2007, 15:36
merhaba most wanted 2006
emre bey filtreyi soğuk hava alabilecek bir yere koyarsan 206 gtia filtre sesini yakalarsın bu puntolarda potansiyel var bende kendi puntoma öyle taktırcam
şuan aracımda bi filtre var ama ses vermiyo pek sorun filtrenin direk dışarıdan gelen havayı alamaması çünkü bu puntolarda açık hava filtresini taktığın zaman araba hareket etmeden pek fazla ses çıkarmıyo ben çok denedim bunu bilgin olsun bende ses hastasıyım egzos devri bitti artık yakalanma riski yüksek çünkü filtre takılır bu devirde

sarpines
28/06/2007, 15:55
vallah motorun sağ kısmı baya boşluk oraya sis farının yanına diyorum fakat bu aralar havalar biraz sıcak soğuk hava mümkün değil alamayız ama basınçlı hava alabiliriz onu diyorum

the_most_wanted_06
29/06/2007, 18:24
arkadaşlar aslında en iyisi cold air intake almak set halinde ancak fiyatları çok yüksek. ben en kısa zamanda hava filtremin yerini değiştircem ayrıca filtreyi değiştirdim monza marka aldım küçük olan mükemmel ses veriyor..

sarpines
01/07/2007, 18:06
emre acaba aldığın filtrenin resmini gönderebilirmisin zahmet olmazsa bende de yed marka filtre var fazla ötmüyor olmazsa bende monza alırım sen onun fotosunu yada kodunu gönderirmisin bana

ArcA
02/07/2007, 00:19
K&N'in sitesinde gp için kit var.. ancak dizel motora göre değil sanırım..
Installation Instruction Sheet (https://www.kandn.com/instructions/57-0562.pdf)'e tıklarsanız nası takıldığınıda göstermişler.. ayrıca tamponun altından filtrenin ucuna kadar ek bir boru çekip ekstra hava almasını sağlamışlar..

BrK_20
02/07/2007, 12:12
Arkadaslar oncelıkle hepınıze merhaba yenı uyeyım :) sıte cok hosuma gıttı aranızdakı yardımlasmalar fılan hosuma gıttı en kısa zamanda sıze katılmak ıstıorum benım de bı sorunum olucak bende de 1.3 dızel punto var ve acık hava fıltresı takmak ıstıorum otermı otmez mı :)

yerliplaka34
12/07/2007, 14:22
arkadaşlar muhabbete uzak kalmak istemedim öncelikle filtern hayırlı olsun dedikleri gibi davlumbazın orda filtreye yetecek kadar bi boşlukvar ben oraya kadar uzatmayı düşünüyorum bu arada filtre ve son susudurucu yerine performans eksozu buldum hepsiburda.com u gezerken.. resmlerini ve özelliklerini yolluyorum universalmış dediklerine göre ne kadar etkili olur yada montajda sorun çıkarmı bilmiyorum bilirsiniz bütün araçlara uyan şeyler gp biras yabancı kalıyo :-D bu arada ikisnin maliyeti motaj hariç
386.45 ytl kdv dahil ve tüm kartlara vade farksız 12 ay taksidi var yani aylık
32.20 ytl oluyor...

EKSOZ
Performans tip egzoslar aracınıza ses desteği yanısıra güç desteğide vermektedir.İçerisindeki hava akışını kontrol eden sistem buna olanak verir.
Uygunluk : Tüm marka ve model araçların egzos çıkışlarına uygundur.
Paslanmaz Black+krom,içerisinde özel performans filtresi
Spor egzos sesi elde etme imkanı
Komple uzunluk : 51 cm
Susturucu ebatları : 30 cm x 21 cm
Çıkış uçlarının her birinin uzunluğu : 16 cm
Çıkış uçlarının her birinin çıkış çapı : 6 cm
Bağlantı kaynak yeri çapı : 5 cm çap

HAVA FİLTRESİ

Aracınızın standart filtre sistemi yerine esnek katlanabilir ve gereken şekil verilebilen borudan üretilmiştir. Aracınız için en doğru konuma gelmesi için rahatça şekil verilebilir.
Esnek boru üzerinde gerçek karbon fiber malzemeden üretilmiş dayanıklı filtre kutusu bulunur.
Aracınızın standart hava emiş sistemi yerine daha hafif, dayanıklı ve en yüksek performans için tasarlanan boru ve filtre kutusundan oluşmaktadır.
Tasarımı ile motorunuza daha fazla soğuk hava girişi ve kesin performans artışı sağlar.
Motorunuza kattığı ekstra güç, aynı sürüş şartlarında standart filtrelere oranla yakıt ekonomisi sağlar.
Hava geçirgenliği %50 olan standart filtrelere karşılık %99.9 oranında hava geçirgenliğine sahip olan kit rahat ve bol hava geçişi ile motorunuzun gaz pedalına verdiği tepkileri hissedilir derecede iyileştirir.
Mikrofiber filtre süzgeci ile standart filtrelere oranla çok daha fazla süzme özelliğine sahiptir. Motorunuzu toz partiküllerinden maksimum seviyede korur.
Çok hafif malzemeden üretilen bu kitler aracınızı hafifletirken muhteşem bir motor sesi ile sürüş keyfinizi arttıracaktır.
Standart filtrelere oranla uzun vadede çok ekonomiktir.. Kit üzerinde bulunan Simota Urethane filtre periyodik bakımları yapılarak 500.000 km kullanım ömrü sunar. Ebatlar
Boru çapı: 70 mm
Boru uzunluğu: 70 cm
Filtre Kutusu (boy-çap): 200mm-130mm

grande06
12/07/2007, 15:12
bide fiyatlarını verseydin daha süper olucak bilgiler gercekten düzgün acıklayıcı ve bilgilendirici ama fiyatlarınıda yazarsan cok iyi olur cvp bekliyoruz...

yerliplaka34
12/07/2007, 15:40
bide fiyatlarını verseydin daha süper olucak bilgiler gercekten düzgün acıklayıcı ve bilgilendirici ama fiyatlarınıda yazarsan cok iyi olur cvp bekliyoruz...

Eksoz : 132 ytl kdv dahil
filtre : 253 ytl kdv dahil.
fiyatlar bu şekilde kuruşları yazmadım ama montajı hakkında bil almak istiyorum bunları satın alsak bişiler değişirmi?:rofl:

grande06
12/07/2007, 15:45
Eksoz : 132 ytl kdv dahil
filtre : 253 ytl kdv dahil.
fiyatlar bu şekilde kuruşları yazmadım ama montajı hakkında bil almak istiyorum bunları satın alsak bişiler değişirmi?:rofl:

1- hava filitres bence pahalı eksozun fiytıda normal gibi aslında acık hava filitresini eğer resimdekiyse tabi güzel tabiki işe yarar bu kesin ama eksoz sistemin de ölee aman aman bi perf alınmaz son susturucuyla ama kople değişir bi devil eksoz alınır ozaman fark görünür şekilde artar perf yani;) oda 1000euro zaten

yerliplaka34
12/07/2007, 15:52
daha ucuzlarıda var ama onlara yazılan yorumlar pek iç açıcı değil..
hava filtresi gerçekten benim çok hoşuma gitti valla ben almayı düşünüyorum inşalah pişman olmam herşey ses için :-)

grande06
12/07/2007, 16:01
daha ucuzlarıda var ama onlara yazılan yorumlar pek iç açıcı değil..
hava filtresi gerçekten benim çok hoşuma gitti valla ben almayı düşünüyorum inşalah pişman olmam herşey ses için :-)

ses istiyosan kat iptalide yaptır ben yaptırdım çok memnunum ama hava filitresini araştır tama güzel bişi demiyorummmmm gercekten hoş ama bi araştır pişman olmassın merak etme;)

yerliplaka34
12/07/2007, 16:06
anlıyorum zaten şuan eleme aşamasındayım tam karar vermedim kat iptalini nasıl yaptırdın yani nerde?

grande06
12/07/2007, 18:23
anlıyorum zaten şuan eleme aşamasındayım tam karar vermedim kat iptalini nasıl yaptırdın yani nerde?

ANKARDA FEMOLİNİN ARKADAŞINDA YAPTIRDIMMMMM...

Er-NnN
12/07/2007, 22:51
1- hava filitres bence pahalı eksozun fiytıda normal gibi aslında acık hava filitresini eğer resimdekiyse tabi güzel tabiki işe yarar bu kesin ama eksoz sistemin de ölee aman aman bi perf alınmaz son susturucuyla ama kople değişir bi devil eksoz alınır ozaman fark görünür şekilde artar perf yani;) oda 1000euro zaten

hocam 1000 euro naaptın yaw o eksoz için usatsına gidip bi 65 lik boru kestirirsin olur biter zaten direk kat iptali de olmuş olur ses muazzam perf de aynısı demicem ama fazlasıyla yaklaşık 1000 euro lukk perf i alırsın 65 lik borunun maliyeti ve kesmesiyle... :)

femoli
13/07/2007, 09:39
çok büyük para kat iptali +arka egzost abart takacak sın keyfine bakacaksın

Er-NnN
13/07/2007, 14:51
abi bi de sanayinin içindesin yaw nie zor adamlar direk manifolda boru bağlayıp kat iptalini de jettaşla direk yapıolar... :D

grande06
13/07/2007, 14:54
abi bi de sanayinin içindesin yaw nie zor adamlar direk manifolda boru bağlayıp kat iptalini de jettaşla direk yapıolar... :D

SADECE SON SUSTURUCU TAKILIRSA AMAN AMAN PERF ALINMAZ ARKADAŞIM BEN 1000 EURO VERMEDİM AMA TAM PERF İDTİYOSAN DEVİL DİYE BİR EKSOZ WAR KOPLE TAKILIYO GENELDE 106 GTİ LER TAKTIRIR YANİ BEN GÖRDÜM ONU BAHSETTİM AMA SES İÇİN TABİKİ SON SUSTURUCU FİLİTRE VE KAT İPTALİ YETERLİ BEN DE 3 Ü DEVAR BEN COK MEMNUNUM ...

Er-NnN
13/07/2007, 15:39
SADECE SON SUSTURUCU TAKILIRSA AMAN AMAN PERF ALINMAZ ARKADAŞIM BEN 1000 EURO VERMEDİM AMA TAM PERF İDTİYOSAN DEVİL DİYE BİR EKSOZ WAR KOPLE TAKILIYO GENELDE 106 GTİ LER TAKTIRIR YANİ BEN GÖRDÜM ONU BAHSETTİM AMA SES İÇİN TABİKİ SON SUSTURUCU FİLİTRE VE KAT İPTALİ YETERLİ BEN DE 3 Ü DEVAR BEN COK MEMNUNUM ...

başta nie büük harf olarak nie yazdın anlamış deilim büyük harf forumlarda baırma anlamında kullanılır çok mu kızılcak bişi söledim onu da anlamış deilim zaten farklı birşey sölemiyorum sadece gidip 1000 $ vericeime giderim sanayide min 65 lik boru kestirir manifolda kaynattırır ardında da son susturucuya da o kadar para vermem onu da sanayi de remusdan daha yapan ustalar var onlara da eksoz yaptırır takarım gidip 1000 $ vermeden aynı sonucu alırım dedim...

ki eer sanayiyi gezersen bunun ne kadar kolay olduunu örenmiş olursun tabe ustasını bulursan...

the_most_wanted_06
13/07/2007, 20:33
arkadaşlar muhabbete uzak kalmak istemedim öncelikle filtern hayırlı olsun dedikleri gibi davlumbazın orda filtreye yetecek kadar bi boşlukvar ben oraya kadar uzatmayı düşünüyorum bu arada filtre ve son susudurucu yerine performans eksozu buldum hepsiburda.com u gezerken.. resmlerini ve özelliklerini yolluyorum universalmış dediklerine göre ne kadar etkili olur yada montajda sorun çıkarmı bilmiyorum bilirsiniz bütün araçlara uyan şeyler gp biras yabancı kalıyo :-D bu arada ikisnin maliyeti motaj hariç
386.45 ytl kdv dahil ve tüm kartlara vade farksız 12 ay taksidi var yani aylık
32.20 ytl oluyor...

resimdekide zaten son susturucudur performans egzozundan kasıt odur.
komple egzoz ise egzoz manifoldu dahil bütün egzoz sistemidir..

grande06
14/07/2007, 13:16
başta nie büük harf olarak nie yazdın anlamış deilim büyük harf forumlarda baırma anlamında kullanılır çok mu kızılcak bişi söledim onu da anlamış deilim zaten farklı birşey sölemiyorum sadece gidip 1000 $ vericeime giderim sanayide min 65 lik boru kestirir manifolda kaynattırır ardında da son susturucuya da o kadar para vermem onu da sanayi de remusdan daha yapan ustalar var onlara da eksoz yaptırır takarım gidip 1000 $ vermeden aynı sonucu alırım dedim...

ki eer sanayiyi gezersen bunun ne kadar kolay olduunu örenmiş olursun tabe ustasını bulursan...

sana neden bağırcamki ben harf takılmış büyük gelmiş bağırmaya gerek yok bu konuda. sadece yanlışlık ayrıca 65 ytly 1000 euoluk bir sistem yaptıramassın dünyada istediğin sanayıye git olmaz diye bişi war 1000euro nerde 65 ytl nerde mantık varmı bu konuda allah aşkına yaaaa dediğin şeyin mantığını bi araştır ayrıca teypte ses sisteminde jantta lastikte 1 ede war 1000 ede war bunlarda tartışmalar oluyo hafif olsun yok bu olsun yok şu wat olsun diye buda dünyaca ünlü bir marka ve fiyatıda bu 65 git yaptır aynısı olsun da valla ozaman alnın dan öpiyim dedikllerimide yutayım yani arkadaşım

velespit1988
14/07/2007, 16:40
sana neden bağırcamki ben harf takılmış büyük gelmiş bağırmaya gerek yok bu konuda. sadece yanlışlık ayrıca 65 ytly 1000 euoluk bir sistem yaptıramassın dünyada istediğin sanayıye git olmaz diye bişi war 1000euro nerde 65 ytl nerde mantık varmı bu konuda allah aşkına yaaaa dediğin şeyin mantığını bi araştır ayrıca teypte ses sisteminde jantta lastikte 1 ede war 1000 ede war bunlarda tartışmalar oluyo hafif olsun yok bu olsun yok şu wat olsun diye buda dünyaca ünlü bir marka ve fiyatıda bu 65 git yaptır aynısı olsun da valla ozaman alnın dan öpiyim dedikllerimide yutayım yani arkadaşım

eren arkadasımız 65 ytl dememiş zaten 65lik boru demiş bi yanlıs anlasılma var sanırım.

grande06
14/07/2007, 16:47
ewet sanırım ama ok orda özür dilerim anlaşılma yanlış ama tutupta 1000 euroluk devil eksozla 65 li kboruyuu yanyana koymak mantığa aykırı yaani

Er-NnN
14/07/2007, 17:51
hocam denemeden bilemessin ben bunu denedim tipo da ikisi de aynı motor (1.6 i.e.) birinde remus komple performans eksoz birinde sanayi yapımı özel eksoz (bu eksozun maliyetini bilmiyorum) remus un komple setteki borusu 50 lik sanayi yapımı 60lık kalkışta da rollingte de sanayi yapımı remus u yedi...

grande06
14/07/2007, 17:55
len :D kardeş tamam haklı olabilirsinde devil eksoza 1000euro veren asdamlar kek yada salak değil sadece zengin ve gidip sanayide yaptırmak yerrine para verip garantili motora zararı olmayan şeyler yaptırıolar nebiliyim yani yoksa sanayide woswosa transporter motoru takıyo ama wolswogen napıyo ona trans motoru takmıyo yenisini çıkarıyo kapiş:);)

Er-NnN
14/07/2007, 18:37
msn den anlatabildim derdimi sanırım açıklayıcı olabildiysem ne mutlu bana... :)

sxvtsgp
16/07/2007, 20:18
güzel bi ses modifikasyonu muhabbeti walla...
1000 euro remus...katilirim ama onu takacagin araba biraz onu haketmeli diye düsünüyorum arkadaslar... bilmem anlatabildim mi?

hava filtresine gelince... kacak orjnal garantili ikinci el ne olursa olsun K&N tavsiyemdir.... hava filtresi herzaman her arabada ufakta olsa performans yapar... motor hacmi arttikça o oranda güzel ses verir... ayni filtreyi 2000 cc ve 1200 cc de denedikte sonuc tam bi felaketti. kullananlar temizligine ve yipranmasina dikkat etsin... temiz kullanimla kesinlikle motora zarari degil yarari olur... ve kesinlikle yakit tüketimi temiz ve soguk hava ile düser...

the_most_wanted_06
25/07/2007, 23:30
https://img519.imageshack.us/img519/2625/072507230417ws2.jpg

https://img519.imageshack.us/img519/8434/072507230429at5.jpg

arkadaşalar filtrenin yerini değiştirdim sol taraftaki boşluğa koyduk çok daha iyi oldu filtrenin sesi bile değişti taktıran arkadaşlara tavsiyemdir. ayrıca filtreyide değiştirdim monza marka taktım sünger..

BERKAY
25/07/2007, 23:57
hayırlı olsun bende düşünüyorum bıgun yolumun ustuyken bıyere ugradım aracımda uygun yer yok taksaktı ıyı olmıcak belkı zarar verebılır dedıler ama bakıyorumkı sız olayı çözmussunuz tşk ler

Er-NnN
26/07/2007, 00:05
taktırmak için en uygunu mantar başlı filtreler ama cidden ılgın ın arabada pek uygun bi yer bulamadık bulduumuz en uygun yer alt hava girişinin yanı oldu... :)

Bur@k55
28/08/2007, 01:10
arkadşlar eğer hem ses hemde performans işstiyorsanız filtreden: intake sistemlere bskmalısınız..... Yed (https://www.yed.com.tr)

Backer
28/08/2007, 02:38
ewett benmde önerim yed den yanaaa çünküü şimdiye kadr kendi taktığımız yada abilermizin taktığı herzaman yed olduu buyrun sesin videosuda burda performace egzosu ile birlikte YouTube - Fethiye 48 H 7797 Grande Punto Egzos ve Filtre sesi (https://www.youtube.com/watch?v=ZJAUsWx5pVI)

yerliplaka34
30/08/2007, 18:21
ewett benmde önerim yed den yanaaa çünküü şimdiye kadr kendi taktığımız yada abilermizin taktığı herzaman yed olduu buyrun sesin videosuda burda performace egzosu ile birlikte YouTube - Fethiye 48 H 7797 Grande Punto Egzos ve Filtre sesi (https://www.youtube.com/watch?v=ZJAUsWx5pVI)

valla ses harika hele gazı kesince son çıkan borrr diye bi ses varya o na bitiyorum ben yaww:toot0000:

karademir
30/12/2007, 18:51
Arkadaslar bıra daha fazla para verıp bunu deneyın.
eBay Motors: Fiat Supercharger Turbo Bravo Punto Coupe Seicento ! (item 230206273557 end time Dec-30-07 19:59:45 PST) (https://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=33741&viewitem=&item=230206273557&_trksid=p3907.m29#ebayphotohosting)
Acık hava fıltresınde amac sadece ses olmamalı. Normal olarak acık hava fıltresı taktıgınızda sılındıre gıren havanın debısını artırmıs oluyorsunuzkı beyın karısımı ayarlarken hava-yakıt oranını belırlı bır degerde tutmaya calısıp daha fazla yakıt enjekte edecegınden performans yanı yanma sıddetı artacak. Bu sıze aslında dusuk devırlerde guc kaybı olarak yansıyacak bır ıslem. Madem yuksek devırde yuksek guc ıstıyorsunuz, o halde lınktekı malzemeden denemenızde fayda var. Arkadasların dedıgı gıbı bunu yaparken de soguk hava gırısı saglamanız gerekıyor cunku soguk havada sıcak havaya oranla daha yuksek mıktarda oksıjen bulunacagından yanma daha guclu ve kolay olacaktır.
Lınktekı malzemede acık fıltreden sonra 1-3 psı basınclı hava uretebılen bır elektrık motoru vasıtasıyla sılındıre tazyıklı ve -dogru yere taktıgınız zaman- soguk hava gondererek bıraz daha fazla verım alabılırsınız. Bır de bulabılırsenız performans amaclı amerıkan malı super sonıc bujılerden kullanabılırsınız; ama cok dıkkatlı olun takacagınız bujının aracın orjınal bujılerıyle aynı degerde olmalı. Aksı takdırde bujı fızıklsel olarak (erıome seklınde) hasar gorup motorunuzun cok degerlı parcalarına hasar verıyormus. Yetkılı servıstekı bır teknısyen arkadasımın basına boyle bır olay gelmıs. Benım 316 bmw'de kullanıp cok memnun kaldıgım ve mukemmel sonuc aldıgım bujının aynısı onun motorunda erıyerek yanma odası ve subaplarda hasara sebep olmus. Performans ısteyen yakıta ve paraya acımayacak. Unutmayın ;)