PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yağ sızdırma problemi

destan
06/06/2007, 15:59
slm arkadaşlar,
15 gün önce yeni gp aldım. şanzuman keçesinden yağ kaçırıyor. İmalat hatası olduğu söylendi. Bu tür sorun yaşayan arkadaşların ve buna benzer fabrikasyon hatası yaşayan arkadaşların tecrübelerine ve tavsiyelerine ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Kazasız günler temennisiyle :)

akin78
06/06/2007, 16:36
Hoşgeldin diyelim öncelikle.Hemen serviste hallettir sorunu zaten garantide araç.

ABNEW
06/06/2007, 18:40
Çağrı geçmiş olsun, keçe değişimiyle hallolur sanırım sorun...

batuhan
06/06/2007, 18:58
hosgeldin foruma yetkili servisten baska yere goturme ankaralı arkadaslar sana servis tavsiyesinde bulunacaktır zira kara listede olan servisler var

dagored
06/06/2007, 19:34
Geçmiş olsun...

hosgeldin foruma yetkili servisten baska yere goturme ankaralı arkadaslar sana servis tavsiyesinde bulunacaktır

Tabiki de Kavaklıdere... ;)

ufuk61
06/06/2007, 21:14
cağrı aramıza hoşgeldin öncelikle birde gp rampada duruyorsa ondanda yapa bilir

Qubee
06/06/2007, 22:58
ufuk o olayı biraz açar mısın? yokuşta durunca neden şanzuman yağ akıtır?

microab
06/06/2007, 23:02
Çağrı hoşgeldin,geçmiş olsun.

En kısa zamanda düzeltilmesi ümidi ile...

ufuk61
07/06/2007, 08:30
ufuk o olayı biraz açar mısın? yokuşta durunca neden şanzuman yağ akıtır?
kubilay daha önce babamın arabasında bir akma olmuştu ustaya götürdük baktı birşey yok sonra tam cıkarken babama araçını rampadamı bırakıyorsun dedi babamda gercekten o hatfa hem rampaya bırakmıştı.neyse aracı düze cektik 1-2 gün bekledi altına baktık yağ falan yoktu demek doguru imiş
neden akıtır diye sormuştum ustaya usta yağı yeni değiştiğimiz için yağ fazla gelmiş olabileceğini söyledi ve rampada durması arabanın aktarma organlarının bir kısmınıda yağsız bıraka bileceğini söylemişti belki senin gp de yeni olduğu için fazla yağ konmuş olabilir

ghostpunto
07/06/2007, 15:10
slm arkadaşlar,
15 gün önce yeni gp aldım. şanzuman keçesinden yağ kaçırıyor. İmalat hatası olduğu söylendi. Bu tür sorun yaşayan arkadaşların ve buna benzer fabrikasyon hatası yaşayan arkadaşların tecrübelerine ve tavsiyelerine ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Kazasız günler temennisiyle :)
Merhaba Çağrı sabah serviste tanıştık.Tam bende cevap olarak Kavaklıdereye Müslüme git diye yazıyordum ki fotoğrafına dikkatli bakınca sabah tanıştığmız aklıma geldi.Neyse şu an sorun yok araba serviste bakımda ben çıkarken arkadaşlar çalışıyordu hala.Senide arabasız bırakmadılar,Palioyu aldın gittin. :)

Qubee
07/06/2007, 17:14
kubilay daha önce babamın arabasında bir akma olmuştu ustaya götürdük baktı birşey yok sonra tam cıkarken babama araçını rampadamı bırakıyorsun dedi babamda gercekten o hatfa hem rampaya bırakmıştı.neyse aracı düze cektik 1-2 gün bekledi altına baktık yağ falan yoktu demek doguru imiş
neden akıtır diye sormuştum ustaya usta yağı yeni değiştiğimiz için yağ fazla gelmiş olabileceğini söyledi ve rampada durması arabanın aktarma organlarının bir kısmınıda yağsız bıraka bileceğini söylemişti belki senin gp de yeni olduğu için fazla yağ konmuş olabilir

sağol bunu öğrendiğimiz iyi oldu :)

destan
08/06/2007, 11:46
slm arkadaşlar,
yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyorum. Aracımı, Kavaklıdere servisine götürdüm. Fabrikada şanzıman keçesi takılırken sıyırma yapmış. Sıyırma olan yerdende yağ akıtmaya başlamış. Benim araçın yağ akıtmasında rampa bi etken olmadı. :) Bu arada, Müslüm beye ve Kavaklıdere servis çalışanlarına gösterdikleri yakından ilgi ve dostluklarından dolayı teşekkür ediyorum. Özellikle araç servisde iken, başka bir araçı bana tahsis etmeleri çok zarif ve şık bi davranıştı.
Güzel günlerde buluşmak temennisiyle...

ABNEW
08/06/2007, 23:36
Çağrı geçmiş olsun, keçeden kaynaklandığı belliydi, gözün aydın...