PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 viteste kalkarken gelen tıkırtı...

cemyk
07/11/2011, 22:50
herkese kolay gelsin. son zamanlarla aracımla 1 viteste kalkarken debriyajdan ayağımı çekerken tıkırtı sesi gelmeye başları. yani ses metal sesi değilde sanki bir plastıkten gelen tıkırtı sesi. ama bir türlü yerini bulamıyorum.
böyle bir sorunla karşılaşan oldumu. ses motorun ordan biyerden geliyor ama bulamadım ????

halils2
07/11/2011, 23:56
aynı durum bende de var ama bulamadım arkadasın arabada motorun altındaki demir egzoza değiyordu biraz arayı actık düzeldi ama benimkini bulamadım :) bulursan paylaşırsan sevinirim benimki triger kayışını değiştikten sonra başaldı

oxite
08/11/2011, 14:45
aracın altını sürttü iseniz bunun olması olağan ancak sürtmedi iseniz devir yükselirken olusan vibration'dan ötürü egzos bir yerlere deyiyor yada titriyor bunu serviste iken sorsanız size tam yanıtını verebilirler..

ozmenomer
08/11/2011, 20:13
buyuk ihtimal hava filtresi kutusundan cıkıp radyatörün üstüne uzanan plastik hortumun ön taraftaki çerçevesine çarpmasından o boruyu kontrol et calısırken elinle tut sesi kesicektir. ufak bir vidayla tutturmuslar eger ondansa ön kısımdaki vidayı sök daha uzun bi vidayla sık arka kısmınada etrafına elektrik bantıyla sarıp tekrar içine sokup sıkıstır. bende bulana kadar cok ugrasmıstım

cemyk
09/11/2011, 12:04
ömer kardeşim gerçekten senin dediğin gibi ses ordan geliyor. teşekkür ederim bilgi için. sen söylemesen hayatta bulamazdım. tekrar teşekkürler...

ozmenomer
09/11/2011, 13:11
nedemek burda toplanmamızın sebebide bu ama bende onu bulmak için iki kez servise gidip karter muhafazaya baktırdım onlarda bulamadı. bide çözümde kalıcı oldugunu düşünmüyorum ileride tekrar cıkabilir. ama çözdüğüne sevindim.

kara kız
09/11/2011, 21:11
aklıma gelen 2 yer var..
1. motor altında eksoz cıkısının altında ince bir demir var onu bir yere surtmuş olabılırsınız..kalkış esnasında sarsıntıdan eksoz çıkısı demire vurup ses yapabilir.
2. hava filtresi kazanını kontrol edin.vida bağlantılarını ve hava alış borusunun kelepçelerine bir göz atın..