PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : alarm yardım?

uLTRa GP
06/11/2011, 19:40
alarm taktırmayı düşünüyorum ama biraz araştırdım cenmax ın puntoya uygun olanı taktır diyor herkes kullanan varmı orjinal anahtar ile uyumlu oluyormuş galiba.birde birmot takıyormuş galiba taktıran varmı işçilik filan toplam kaç tl tutar?

SpyHunter33
06/11/2011, 19:46
valla geçen sene ben bi alarm taktırdım arada bir bi acayiplik yapıyor ama :) bazen kapıları kitliyor bazen kitlemeyip düğmeye bastığımda bıyk bıyk diye bir ses çıkartıyor :)

uLTRa GP
06/11/2011, 19:58
markası ne acaba memnunmusunuz ?

SpyHunter33
06/11/2011, 20:05
markasını inan hatırlamıyorum benim sustalı anahtarım kayıp olduğu için taktırmıştım kapıları aç kapa yapmaısı için. Memnunmusunuz dersen arada bir çalışmasada fena değil :)

sedini
07/11/2011, 11:08
bende cenmax takılı.. aracın herhangi bir kapısı açıldığı anda 4 lü leri devreye sokuyor.. bagajı alarmı açmadan açıp kapatırsanız araç başlıyor bağırmaya.. otomatik olan camlar kapılar kapandığı anda kapanıyor.. ben genel olarak memnunum ama şu 4 lülerin devamlı yanması benim biraz canımı sıkıyor.. aslında güzel bi özellik ama ben çok beğenmedim.. sadece o iptal edilebiliyorsa iptal ettiricem.. tavsiye edermisin diye sorarsanız bence başarılı.. tavsiye ederim..

uLTRa GP
07/11/2011, 11:14
nerede taktırdınız acaba kaç tlye mâl oldu ? birde orjinal kumandadanmı kullanıyorsunuz?

sedini
07/11/2011, 11:22
Valla ben aracı ikinci el aldım.. şu sinyal mevzusundan rahatsız olduğumdan elektrikçiye gittim.. o bu alarm cenmax.. bayisine gidin onlarda şeması vardır şimdi gereksiz kurcalamayalım hemde garantisi bozulmaz dedi.. bende bayramdan sonra gidip sorucam bu 4lü çakar olayı iptal oluyormu diye..

Bu arada evet orjinal kumandasından kullanıyorum..

uLTRa GP
07/11/2011, 11:26
teşekkürler bende tuzlada oturuyorumda ya en yakın bayiiye gideceğim yada birmota :)

sedini
07/11/2011, 11:28
bende maltepedeyim.. şu an şehir dışındayım çarşamba günü geleceğim istanbul a.. geldiğimde taktırmadan önce gelip bakabilirsiniz isterseniz.. serviste takılmış benim alarmda..

uLTRa GP
07/11/2011, 11:36
çok teşekkürler ben şu günlerde biraz meşgulum öğrenciyimde çok fazla sınavım var teşekkürler ilgilendiğiniz için bir sorum filan olursa size ulaşırım tekrar, alarmıda zaten boş vaktimde taktıracağım bu sıralar arabayı bile görmüyor gözüm :) ama bir buluşma filan ayarlanırsa katılmak isterim :) puntocu arkadaşları tanımak isterim.

er5082
08/11/2011, 22:02
alarm taktırmayı düşünüyorum ama biraz araştırdım cenmax ın puntoya uygun olanı taktır diyor herkes kullanan varmı orjinal anahtar ile uyumlu oluyormuş galiba.birde birmot takıyormuş galiba taktıran varmı işçilik filan toplam kaç tl tutar?

istanbul aksaray da bir sürü aksesuarcı var
gittim 50 liraya kumandasız herhangi bir marka alrm aldım
40 liraya da cam kaldırma aldım
samatya da geçerken gördüğüm bir bosh servisine 100 liraya taktırdım
toplamda 190 tl
ancak kapı açıldığında 4lü flaşörler benim punto da da yanıyor
alarm tavan lambasından tetikleniyor
tahminim 4lü flaşörle tavan lambası birbirine bağlı

uLTRa GP
08/11/2011, 22:07
cam kaldırma gereklimi acaba? ben sadece alarm düşünüyorum ama piyasadaki ucuz alarmlar sorun çıkarıyordediler ben ondan cenmax arıyorum sorun çıktımı şimdiye kadar eğer sorunsuzsa bende öyle yaparım ama işçilik çok vermişsiniz.birde tavan lambası olayını anlamadım bir kez daha anlatabilirmisinz yani lambayı sönddürürsek flaşör yanmıyormu ?

1ocak2011
08/11/2011, 22:51
Aracımı alır almaz, Cenmax bayisinde Cenmax 942B sustalı alarmıma tanıtılan alarmdan taktırdım. Diğer arkadaşlar gibi Dörtlü vs yanmıyor, ben taktırırken açıp kapatmadaki bip bip sesinide iptal ettirdim, çok memnunum eğer alarm siz yokken çalarsa açılırken birkaç kere bip edip alarmın siz yokken çaldığı belli oluypr, Sustalı anahtardanda çok güzel çalışıyor. Ben herşey dahil 200 TL ücretle taktırmıştım. Nisan ayında montajını yaptırdım. Araçta alarm olduğu bile belli olmuyor, çok kuvvetlide mavi ışık saçan bir gözü var.

Saygılarımla,

Tuncay Aydemir

er5082
08/11/2011, 22:54
cam kaldırma da merkezi kilitten tetikleniyor
keyfe keder taktırdım henüz sorun çıkmadı
fakat yaklaşık 2 aydır binmiyordum kapalı garajda yatıyordu
akü bitmiş takviye yaparak çalıştırdım
alarm takılalı 8 ay felan oldu
işçilik ise yaklaşık 3 saat sürdü valla ben 100 liraya uğraşmam
sigorta kutusu , tavan lambası , merkezi kilit felan çok kablo var
ben az buçuk işim gereği elektronikle uğraşıyorum
hak ettiğini düşündüm.

er5082
08/11/2011, 23:02
Aracımı alır almaz, Cenmax bayisinde Cenmax 942B sustalı alarmıma tanıtılan alarmdan taktırdım. Diğer arkadaşlar gibi Dörtlü vs yanmıyor, ben taktırırken açıp kapatmadaki bip bip sesinide iptal ettirdim, çok memnunum eğer alarm siz yokken çalarsa açılırken birkaç kere bip edip alarmın siz yokken çaldığı belli oluypr, Sustalı anahtardanda çok güzel çalışıyor. Ben herşey dahil 200 TL ücretle taktırmıştım. Nisan ayında montajını yaptırdım. Araçta alarm olduğu bile belli olmuyor, çok kuvvetlide mavi ışık saçan bir gözü var.

Tuncay Aydemir

anahtar tanıtma diye bişey yok
aracın kendi merkezi kilidi tetikliyor alarmı
yani senin anahtarına bir işlem yapmıyor
bende ayrı kumanda kullanmıyorum

cnc
08/11/2011, 23:26
arkadaslar ben de eski aracımdan cenmax var acaba onu taktırsam nasıl olur cam kaldırma modülüde var acaba skydome ma baglanırmı biliyorsunu bizim arabalarda kumandadan tavan kapama yok bu çok kötü yada onun için çalışma yapan bi arkadaş varmı paylaşımlar için herkese şimdiden teşekkürler

er5082
08/11/2011, 23:30
tavan kapama için cam kaldırma modülünün 4 lü ve 2 li si var
aracımda sadece 2 cam otomatik o sebspten 2 li kullandım
aynı modül tavanı da kapatır

pilotender
19/11/2011, 03:49
Elimde çıkma, yurtdışından getirilmiş olan orjinal Fiat aksesuarı alarm sistemi mevcut. Punto'nun kendi anahtarı ile aktifleşiyor. Ayrıca bir kumandası olmuyor yani. Ancak alarmın darbe sensörü kaybolmuş demonte sırasında.. Eğer, ben darbe sensörü bulabilirim diyen arkadaş varsa, makul bir fiyata verebilirim. Ben o parçası bulunur mu diye hiç araştırmadım.. Fiorino ya monte edilmiyor. O yuzden evde yatıyor cihaz. İlgilenen arkadaş olursa bana özelden mesaj atabilir.

berko
19/11/2011, 08:38
benim arabada orjinal fiat alarmı var çokta memnunum