PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amortisor körüğü boşta kalırsa ses yapar mı ?

CesSpOoL
05/11/2011, 21:53
Arkadaşlar denk gelenleriniz görmüştür, dün aracın orjinal yaylarını taktırmıştım, benden önceki sahibi sert bi çukura girmiş sol üst amorsior takozunu yıpratmıştı yenisini aldım taktım, resimde gördüğünüz sol amortisör (sorunsuz olan ) sağ amortisorun körüğünü tutan alttaki beyaz parça kırılmış ve resimdeki sünger parçanında orta kısmı çıkmış (makineden geçmiş ananas gibi olmuş : ) ) amortisorde patlama yağ kaçırma yok, normal çalışıyor, bastırınca sağlam olanıyla aynı hızda çıkıyor ve aynı güçte baskı uygulandığında içeri giriyor (el yordamıyla denenmiştir sadece )

kırık olan alttaki beyaz plastik parçayı ve kopan süngeri geri takmadım ama körük yerinde duruyor ama boşta ve sallanıyor...

arabanın rotu yapıldı yolda sağa sola kayma yok 120-130 a kadar denedim titreme de yok.. ama 70 i geçince tık tık ses geliyor sağdan (hani camı çok azıcık açınca, hıla giderken o aradan giden havanın yaptığı ses gibi.) ? boşa aldığımda daha rahat duyuyorum, bahsettiğim sebepler buna neden olabilir mi ? ses azıcık çıkıyordu, ben dayanamadım körüğü aşağı yukarı oynattım şimdi daha fazla çıkıyor : )
bayramın ikinci günü ustanın yanına gidicem.. üstte olması gereken sünger parça (ismi amortisör ara yatak takozu gibi birşey) 15 liraya satılıyor gördüm, ama plastik beyazı bulamadım ayrıca satılır mı ?

komple amortisörü değişmem gerekirse sadece sağı değişirsem yeterli mi yoksa ikisini birden mi değişmem gerekir ?

umarım alttaki beyaz olan tek satılıyordur : (

Ziyaretci046
06/11/2011, 17:05
ses yapmaz onu anca eski bir amortisörden söküp doblo palionun seninkine takarsın parçacdıa amortisörle bir

CesSpOoL
06/11/2011, 17:34
Sesin kaynagi bulundu, resmen canımiza kast edilmiş çok sinirliyim!! Beyin fakiri rot balansçı arka sol tekerin iki bijonubu takmamis. Ses artinca bakim dedim, kalan 2 de emanet tutuyordu, verilmis sadakamiz varmiş.. Takinca tum bijonlari ses seda kalmadi, bayramdan sonra haklicam o lastikciyi..

KaMiKaZe
06/11/2011, 18:52
muhtemelen inkar edecektir okan, onun için senin hayatının kıymeti onun hayatının kıymeti kadar.

CesSpOoL
06/11/2011, 21:01
istediği kadar inkar etsin ondan başka lastik söken kimse olmadı.

acayip bilendim.. çoluk çocuk biniyor arabaya.. Allah muhafaza.. bunun ihmali olacak şey değil.. zamanında fark etmesem çok büyük sorunlar doğabilirdi.

benim hayatımı kendi hayatı gibi düşünen adam işini özenli yapmalı Orhan.. yanlış mıyım..

KaMiKaZe
06/11/2011, 21:14
yok işte kendi hayatınında kıymeti yok. İlk jantımı taktırmaya gittiğim(500km civarında) aracı lifte kaldırırlarken altına koydukları takozlardan birisi düşünce aracı üzerimde hissettim allahtan daha henüz kaldırmıştık yoksa olabilecekleri sen tahmin et.

Aracıma 2 kere mazot yerine benzin koydular, aynı benzinlikte 2.ci kez benzin koyan arkadaş bunu yaptıktan sonra 1. sefer aracı kenara itekleyenler arasında olduğunu aracı hatırladığını itiraf etti.

Onlar için bu kadar rahat yani 2 tane bijon takması, takozu altına düzgün koymaması mazotlu araca benzin basması.

CesSpOoL
06/11/2011, 22:34
Allahtan bulsanlar abi belalarını gece gece beddua etmek istemiyorum..

Siz siz olsun benim dikkat etmediklerime dikkat edin arkadaşlar.. El elin eşşeğini türkü söyleyerek arar demiş büyüklerimiz, çok doğru demişler..

emrgnc
07/11/2011, 00:57
o bijon olayı benimde başıma geldi. istanbuldayken balans ayarı yaptırdık, haddini bilmez densiz herif daha yeni aldığım jant kapaklarını falan fırlatarak atıyodu bende bi kaç laf söyledim cevap veremedi. neyse az bi sinirlede olsa çıktık yola geldik ankaraya bide ne göreyim! ön sol tekerin bi bijonu yok biride emaneten duruyo, elimle bi oynadım geldi. arkasından az sövmedim yapan insan bozuntusunun.

ne var sanki biraz daha dikkatli iş yapıp hem yaşam kalitesini yükseltip hemde aldıkları paraları sonuna kadar helal etseler !!!

bu arada çok geçmiş olsun iyi ki bişey gelmemiş başınıza