PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : önlere 2 petlas

jakabo_ank
03/11/2011, 16:07
arkadaşlar malum kış geldi. kar lastiği taktırmak şart oldu. lastikçim hankook marshal kumho gibi markaları önerdi. ama ben inatla petlas taktırdım (bildiğimden anladığımdan değil sadece ödediğim trafik cezalarından lastik parası kalmamasından) 2 adet önlere taktırdım lastiği. gerçektende fren mesafesinde farkedilir bir kısalma sağladı. forumda petlas için yumuşak bir lastik demişlerdi. fakat çokta yumuşak bir lastik değil. lastik vakumlu olunca tabi yakıt ortalamasıda 8,5 litrenin üstüne çıktı.

omer06
03/11/2011, 17:01
hayırlı olsun

eskibur
03/11/2011, 18:00
Hayırı olsun ne kadara taktırdınız acaba.Sadece önlere tavsiye etmiyorlar. Bu konuya gelecek yorumlara göre ben de taktırabilirim :)

jakabo_ank
04/11/2011, 11:20
185-60-15 ebatlarında vakumlu 2 adet petlası 230 a aldım 6 taksit. 4 herzaman 2 den iyidir. o ayrı mevzu. bende para kalmadı yoksa bende 4 tane taktırırdım.

blackhawk
04/11/2011, 18:00
185-60-15 ebatlarında vakumlu 2 adet petlası 230 a aldım 6 taksit. 4 herzaman 2 den iyidir. o ayrı mevzu. bende para kalmadı yoksa bende 4 tane taktırırdım.

Marka lastikle petlas arasındaki kalite farkı yakıt olarak geri dönecek. Bu da uzun vade de daha çok zarar demek. Keşke vadeli ama kaliteli lastik alsaydın.

takres
04/11/2011, 19:14
hayırlı olsun...

Perdiril
04/11/2011, 23:01
4 senedir kar lastiği olarak petlas kullanan biri olarak hem megane arabama hemde puntoma petlas taktırdım ve çok memnunum.Dikmenin o tepelerinde zincir bile takmadan rahatlıkla o dik rampaları inip çıktım.Tavsiye ederim.Geçen sene puntoya 400TL tuttu tabi param çok marka takar havam olsun diyorsan sen bilirsin:)

uLTRa GP
06/11/2011, 19:25
bende taktırdım 2 hafta oluyor o da petlas ama ben 195 60 r 15 taktım yakıt arttı ama yol tutuşuda arttı bakalım karda nasıl olacak

pilotender
19/11/2011, 03:58
Marka lastikle petlas arasındaki kalite farkı yakıt olarak geri dönecek. Bu da uzun vade de daha çok zarar demek. Keşke vadeli ama kaliteli lastik alsaydın.

Size kesinlikle katılmıyorum. Kış lastiklerinin (petlas, michelin, pirelli vs.) yakıt tüketimini bir miktar arttırdığı yadsınamaz bir gerçek ama Petlas lastik kullandığı için arkadaşın arabası daha fazla yakacak cümlesinin kesinlikle araştırılmadan, denemeden söylenmiş bir söz olduğunu düşünüyorum. Emin olun petlas alan hep tasarruf yapmış olacak.

4 senedir kar lastiği olarak petlas kullanan biri olarak hem megane arabama hemde puntoma petlas taktırdım ve çok memnunum.Dikmenin o tepelerinde zincir bile takmadan rahatlıkla o dik rampaları inip çıktım.Tavsiye ederim.Geçen sene puntoya 400TL tuttu tabi param çok marka takar havam olsun diyorsan sen bilirsin:)

Geçen sene ben de Fiorino aracıma 4 adet 205*55*16 ebatında Petlas Snowmaster kar tipi lastik almıştım. Tanesi 150 liraydı. Geçen kış her türlü ortamda denedim. Kayseride sabaha karşı -18 derecelerde de kullandım. Neredeyse 20 cm karlı ortamda da kullandım. Asla zincir takmadım; zaten zincirim yok :) Petlas gerçekten mükemmel lastik. Şunu da söylemek istiyorum, arabanın orjinalinde gelen Bridgestone Turanza ER300 lastiklerden kat kat daha konforlu bir lastik. Kesinlikle ben de herkese tavsiye ediyorum.

bende taktırdım 2 hafta oluyor o da petlas ama ben 195 60 r 15 taktım yakıt arttı ama yol tutuşuda arttı bakalım karda nasıl olacak

Emin ol karda ve buzda şaşıracaksın...Yola resmen yapışıyor, tabi sen de kullanmana dikkat edeceksin biraz. Kış lastiği var diye yaz günü gibi kullanmıyoruz:)

cemal arslan
19/11/2011, 10:11
arkadşalar...

siz siz olun...imkanları zorlayın taksit borç harç kredi...alın ama...4 lastik takın...

bir gün kavşakta araba spin atarsa...neden attı diye sorgulamayın...

SKELETER
19/11/2011, 10:59
arkadşalar...

siz siz olun...imkanları zorlayın taksit borç harç kredi...alın ama...4 lastik takın...

bir gün kavşakta araba spin atarsa...neden attı diye sorgulamayın...

O kadar etkiliyor muydu ya. Aklımda bulunsun teşekkürler

cemal arslan
19/11/2011, 12:01
6-7 sene öncesine kadar bende sürekli 2 tekere alırdım....

bir gün kavşakta yavaşca dönerken araba bir sağa bir sola gitmeye başladı....

o günden beri 4 lastiğe kışlık takarım...

Genius
20/11/2011, 17:48
Linkteki videoda ilk önce arkalara kış lastiği takılıyor, sonra dört lastikte kış lastiği ile test yapılyor. Sonra 4 tekerlek kış lastiği ile slalom testi ve arkasından sadece önlerde kış lastiği ile test yapılıyor. Bu testte arabanın arkasının kontrol edilemediği açıkça görülüyor.

CANADA: TWO WINTER TIRES IN FRONT OR BACK? - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=8cBSWEhimdA)

cihankardes
20/11/2011, 18:30
Süper seçim yapmışsınız gerçekten. Forumda lastik ile ilgili bir konu açıldığında, herkese petlas'ı tavsiye ediyorum ben de.