PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soğukken Göğüsten Gelen Tıkırtı

Engin_T
02/11/2011, 08:59
Arkadaşlar merhaba, aracım soğukken ilk kalkışta ve durmaya yakın göğüsten tıkırtılar gelmeye başladı ama ısınınca ses gelmiyor genelde sabah çalıştırdıktan sonra ısınına kadar göğüste tıkırtı sesi mevcut acaba neden olabilir ? Kalorifer borularından geliyor olabilir mi ses? Daha önceden böyle bir sorunla karşılaşan war mı?

1ocak2011
02/11/2011, 09:21
Engin torpidodan gelebilirmi?

Engin_T
02/11/2011, 09:23
Abi zannetmiyorum sanki bu uzaktan kumandanın gözü varya en uçta camın önünde sanki oralardan geliyor

Mugen_punto
02/11/2011, 10:12
Benimde bazen 2. viteste 3bin devire çıkardığımda zırıltılı bir ses geliyor.. bendeki büyük bi ihtimal sonradan taktırdığım sd kart mp3 çalardan yapıyor. vitesin ön tarafında boşlukta titreşimden kaynaklanıyor herhalde.. kapı kollarında herhangi bir sert cisimde o sesi çıkarabilir..

Engin_T
02/11/2011, 14:22
Yok mu kimse fikri olan?

salihcanbaz
02/11/2011, 14:29
Ben bi dikiz aynasını kontrol et derim. Benimde arada ön konsoldan geldiğini sandığın sesin kaynağı dikiz aynası çıktı.

OzzY
02/11/2011, 18:15
bendede var benzer bir ses. geçenlerde kasisi görmeyip hızlı girince başladı sanırım :S

Engin_T
02/11/2011, 18:23
bendede var benzer bir ses. geçenlerde kasisi görmeyip hızlı girince başladı sanırım :S

Nerden gelio kü acaba ses?:unsure00:

Bolu_Beyi
02/11/2011, 18:33
Plastiğin soğukken kasılmasından olabilir.

sfkbrtn
02/11/2011, 18:35
Plastiğin soğukken kasılmasından olabilir.

+soğuk motorda titreşim daha fazla olur bu da etken olabilir benim arabada da sabahları arabanın tıkırtısı gıcırtısı fazla oluyor...

ykaya1983
02/11/2011, 18:54
Bnim araçta da hareket halindeyken geliyor.Ses gelen yer aracın göğüsünün ön camla birleşim yerlerinden geliyor.

Engin_T
02/11/2011, 19:07
Benimkiyle aynı yerden :(

burhankutlu
02/11/2011, 20:22
ön cam daki siyah aparat kalorifer cıkısı olan ondan yapıyor sanırım sesi elinizle tutun oyle bakın el vurunca geçiyorsa ondandır genel olarak ordan geliyor bi sprey sıkıyor servis geçici olarak geçiyor ayrıyeten Tahsin abi zırıltı klima hortumlarından geliyor elinle sıkarak birbirine doğru sesi kesebilirsin motor kaputunu actıgında yolcu oturma yerinin onunde hemen 2 3 tane boru var onları sıkıyorsun .

Mugen_punto
02/11/2011, 22:27
ön cam daki siyah aparat kalorifer cıkısı olan ondan yapıyor sanırım sesi elinizle tutun oyle bakın el vurunca geçiyorsa ondandır genel olarak ordan geliyor bi sprey sıkıyor servis geçici olarak geçiyor ayrıyeten Tahsin abi zırıltı klima hortumlarından geliyor elinle sıkarak birbirine doğru sesi kesebilirsin motor kaputunu actıgında yolcu oturma yerinin onunde hemen 2 3 tane boru var onları sıkıyorsun .

Eyvallah sağolasın yarın bir bakayım o dediğin yere inşallah ses kesilir..

xarsi
02/11/2011, 22:34
Yok mu kimse fikri olan?
ben radyatörü açtığımda 3-5 defa ve standart tıkırtılar geliyor. o olmasın?

Engin_T
03/11/2011, 16:27

Ön kalorifer çıkışının içine wd-40 sıksak ne olur? bu seferde kaloriferi açınca wd-40 kokusu duymayalım ?

demirçekirdek
03/11/2011, 16:44
bendeki araçda da oluyor. sesin çıktığı yeri buldum göstergelerin üstünde şapka gibi bir çıkıntı mevcut. bu yer iki ayrı plastikten oluşuyor ve iki vida ile birbirine bağlanmış. elimi alttaki plastiğe değdirdiğimde ses kesiliyor.

Engin_T
03/11/2011, 17:05
Ama bana sanki ön camın ordan bi yerden geliyor gibi geldi ama göstergeyede bi bakarım oraya yapılabilecek işlem nedir ki?

burhankutlu
04/11/2011, 01:03
sanırım tam anlatamadım ses gelen yerler tüm arabalarda aynı yerlerde camın ordan gelen ses hemen alttaki buğu çözümü için yapılan kalorifer cıkıntısından o siyah şey ordan geldiğini anlamak için ses gelirken elinizle tutun köşelerden anlarsınız ayrıyeten göğüsten gelen ses hemen kulağınızın dibinde oluyor bide ön köşe camların içlerinden gelir elinizle dokununca gidiyorsa onuda ordan anlarsınız serviste sprey filan sıkıyorlar geçici geçiyor.Ve belirli devirde gelen zırıltı sağ köşeden geliyorsa klima hortumu orta taraftan geliyorsa motor kapağının borusunun yerinden çıkmış olmasındandır.kapagın hemen arkasında gorursunuz zaten.