PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Böyle bir şey olamaz :(

akca37
31/10/2011, 13:20
Arkadaşlar geçtiğimiz hafta Ankaradan kuzenime 2012 model linea active plus stil paketli aldık, maşallah nazarım değmesin dört kapısı da cillop gibi tıkır tıkır açılıyor ve kapanıyor, maşallah benim 2011 full +full evom var ve işin garip tarafı benimki ithal onun ki yerli benim kapıların sağ ön hariç çoğu gönülsüz kapanıyor veya arka kapılar gönülsüz açılıyor , bu n e iştir anlamadım ,

Bir de en önemli sorun ve sorunum(yani kafama takılan) ; araçtan indikten sonra anahtar kontakta takılı değilken cebindeyken zaman tuttuk 30 saniye sonra kapılar kendiğilinden kilitleniyor, ben şimdiye kadar hiç denememiştim, daha sonra benim aracın yanına geldik neredeyse 2 dk bekledik hala kapancak, sizce bizim araçlarda var mı yoksa ben mi bilmiyorum ? Ve yine söylüyorum fiat tofaşla bağımsız çalışıyor bence nedeni ise, active plus lineanın ön yolcu kemerleri yükseklik ayarlı full dynamic araçta böle bişi yok :( Güle güle kullansın kuzenim, kapılara bayıldımmm... Sizce bu işe nediyorsunuz ?

egzo-evo
31/10/2011, 13:42
evet bende arabamı yıkattığım yerde bir linea ile karşılaşmıştım. ikinci el alınmış donanım olarak neydi bilemiyorum ama ön ve arka kapıları son derece rahat açılıp kapanıyordu. bunun söylendiği gibi alışmayla filan ilgisi yok bence. arka kapılar özellikle ağırlık olarak farklı daha tok duruyor ve açılıp kapanmaya etkisi oluyor. linea ya kuyruklu punto yakıştırması var bildiğim kadarıyla. bir çok parçasının ortak olduğu söyleniyor. ama arka kapıların ebatları ve ağırlığı farklı galiba. ama tüm bunlar punto tercihimi yinede değiştirmez :D

mix
31/10/2011, 13:43
bunda yadırganacak bi durum yok tofaş fabrikasının kalitesi daha öncede forumda vurgulanmıştı Türk işçiliği ital işçilikten daha iyi

fiery_hunter
31/10/2011, 14:03
Arkadaşlar geçtiğimiz hafta Ankaradan kuzenime 2012 model linea active plus stil paketli aldık, maşallah nazarım değmesin dört kapısı da cillop gibi tıkır tıkır açılıyor ve kapanıyor, maşallah benim 2011 full +full evom var ve işin garip tarafı benimki ithal onun ki yerli benim kapıların sağ ön hariç çoğu gönülsüz kapanıyor veya arka kapılar gönülsüz açılıyor , bu n e iştir anlamadım ,

Bir de en önemli sorun ve sorunum(yani kafama takılan) ; araçtan indikten sonra anahtar kontakta takılı değilken cebindeyken zaman tuttuk 30 saniye sonra kapılar kendiğilinden kilitleniyor, ben şimdiye kadar hiç denememiştim, daha sonra benim aracın yanına geldik neredeyse 2 dk bekledik hala kapancak, sizce bizim araçlarda var mı yoksa ben mi bilmiyorum ? Ve yine söylüyorum fiat tofaşla bağımsız çalışıyor bence nedeni ise, active plus lineanın ön yolcu kemerleri yükseklik ayarlı full dynamic araçta böle bişi yok :( Güle güle kullansın kuzenim, kapılara bayıldımmm... Sizce bu işe nediyorsunuz ?
geçen forumda görmüştüm kapı gergilerini ücretsiz değiştiriyodu fiat konuları bi araştır istersen

egzo-evo
31/10/2011, 15:37
geçen forumda görmüştüm kapı gergilerini ücretsiz değiştiriyodu fiat konuları bi araştır istersen

eray kapı gergilerinin değişimi kapı kilitlerinin rahat açılıp kapanması için değil kapıların açılıp kapanırken gıcırdamaması için bildiğim kadarıyla.

SRDR KRKC
31/10/2011, 15:52
Uyuz Kapılar Onun İçin Puntomdan Çok Bravoma Biniyorum :) Kızlar Arabadan İniyor Lütfen Bir Daha Kapatırmısın Demekten Bıktım :)

fiery_hunter
31/10/2011, 15:54
eray kapı gergilerinin değişimi kapı kilitlerinin rahat açılıp kapanması için değil kapıların açılıp kapanırken gıcırdamaması için bildiğim kadarıyla.

abi arkadasım gecen gün gitti bununla ilgili servise gıcırdama yoktu aracta ama acılıp kapanma konusunda bı problemı vardı yardımcı olmuslar :)

egeevo
31/10/2011, 16:30
arkadaşlar full donanımlı linea bizim evo lardan bence daha iyi (bu tamamen benim fikrim, aracımdan memnun olmadığım ile felan alakası yok)...geçen aylarda otomatik olsun diye dizel full donanımlı linea incelemiştim, kapıları felan harika kapanması açılması, koltukları ve o kadife kaplamalar güzel..ama içnde hiç gitmedim, veya sürmedim bu konularda yorumum yok

serkankucuk
31/10/2011, 16:30
Ben Punto'dan sonra Linea'ya geçen biri olarak, bu konuyu okuyunca hatırladım kapıların sıkıntılı olduğunu Linea'da Punto'daki gibi çok büyük sorun değil kapılar.
Yine süper yumuşak değiller birazcık sert bırakmak gerekebiliyor bazen ama Punto'ya nazaran açılıp kapanmaları daha kolay...

egzo-evo
31/10/2011, 17:13
abi arkadasım gecen gün gitti bununla ilgili servise gıcırdama yoktu aracta ama acılıp kapanma konusunda bı problemı vardı yardımcı olmuslar :)

banada çoğu kişi gibi şöyle yardımcı oldular: kilitleri yağladılar, kapı fitillerinin alışması gerektiğini , bütün camlar kapalı iken son kapanan kapının içerideki oluşan basınçtan daha zor kapanacağını ve arka kapıların ön kapılardan daha hafif olduğu için ön kapılar kadar rahat açılıp kapnmayacağını söylediler ::) arkadaşın açılıp kapanma konusunda yardım almış ama sorununu gerçekten çözebilmişler mi merak ettim doğrusu :uhm00000:

fiery_hunter
31/10/2011, 17:16
banada çoğu kişi gibi şöyle yardımcı oldular: kilitleri yağladılar, kapı fitillerinin alışması gerektiğini , bütün camlar kapalı iken son kapanan kapının içerideki oluşan basınçtan daha zor kapanacağını ve arka kapıların ön kapılardan daha hafif olduğu için ön kapılar kadar rahat açılıp kapnmayacağını söylediler ::) arkadaşın açılıp kapanma konusunda yardım almış ama sorununu gerçekten çözebilmişler mi merak ettim doğrusu :uhm00000:

bu akşam konusucam kendisiyle ayrıntılı olarak yazarım abi ne yapıldıqını

Hodbin
01/11/2011, 18:25
Arkadaşlar Linea'lar ve Fiat'ın sedan diğer araçları tasarımdan üretime kadar TOFAŞ fabrikası ve türk mühendisleri tarafından üretiliyor ve avrupa ve amerika dışında dünyaya yollanıyor..Memleketin kıymetini bilmek lazım.Gavur herzaman bizden daha iyi değil...

tensinorone
01/11/2011, 19:40
punto evo güzel.. beğenerek aldım... araçtan şikayet ettiğim iki şey var ve çözüm bulamadım kapıları çok sert kapatmak gerekiyor birde o meşhur gıcırtı sesi. serviste ustaya sordum aldığım cevap çok ilginç oldu.
punto evoların kapılarının sert kapanmasının nedeni içerde oluşan basınçtan kaynaklanıyormuş. bir hava tahliye deliği varmış ancak bunun küçük olduğunu bu nedenlede zor kapandığını söylediler. denedim hakikaten doğru camın birini açıp kapıyı kapatıyorsun cillop gibi..
malesef bu basit sorunlar sürüş keyfimi bozuyor.

FoGGy
01/11/2011, 19:49
Punto EVO'nun iç dizaynı Linea'da olsa alınırda. O dandikötesi konsol yüzünden Linea alınmaz yani :D