PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Zincir Seti

Puntojet07
27/10/2011, 23:29
Merhaba arkadaşlar, adım Emrah, Giresunda oturuyorum, forumu uzun zamandır takip ederim ancak daha önce bir sorunla karşılaşmadığım pek başlık açmadım.

Aracımın rutin olarak yağına suyuna bakarken motor sesini dinleyim dedim, motordan ancak çok dikkatle duyabileceğim bir sürtünme sesi geliyordu, sesten huylandığım için özel fiat servisine götürdüm. Zincirin değişim sinyalleri vermeye başladığını söyledi usta, bir süre sonra başka bir ustaya daha dinlettim sesi, o da zincir setinin değiştirilmesinin gerekebileceğini söyledi. Bunu sadece sesi dinleyerek söylüyorlar. Normalde sesin çok az olduğunu, artmaya başlayınca değişim gerekeceğini ancak işi sağlama almak için değiştirmek gerektiğini belirttiler. Yaklaşık 500 tl civarında da fiyat çıkardılar zincir seti için. Sesi ancak kulağımı iyice yaklaştırınca duyabiliyorum ancak her binişimde de huylanmıyor değilim. İşin bence garip olan tarafı da aracım henüz 64 binde Ustalara da söyledim 120 bin civarında giden bir parça 64 binde nasıl değişim sinyali veriyor. Periyodik bakımlarını kaçırmam, yalnızca bir kez değişik marka 5w 40 yağ (shell ) kullandım, usta ondan olabilir diyor. Yorumlarınızı bekliyorum.

ZAK1980
27/10/2011, 23:35
kullandıgın Motor yagın 5w40 ıse zaten bu numara yag kullanılıyor ,yanlıs yag degılkı 500 tlde bence fazla yetkılı servıs neredeyse bu rakamı verıyor bır servıse gosterın fıat alın sadece

SpyHunter33
28/10/2011, 08:56
120 liraya zincir setini aldım ben 130 lirada işçilik aldılar benden bu birde yağ parası :S