PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor Muhaza Demiri

oxite
27/10/2011, 02:21
Resimdede görüldüğü üzere Punto evo my life aracımın altını sürttüm istanbulun harika yollarında..Sizce ne gibi bi zararı olabilir bu yamuk demirin bana.sanayi yada servirslerde düzeltirler sanırım öyle sert bi mukavemeti var mı bilmiyorum..Artık bununla baglantılı mı bilmiyorum ama yüksek devire gelince vibration dan zırıltı oluyor hafif aracın altında acaba vidasımı gevsedi darbeden..birde ani frenlerde araçtan esneme sesi gelio hani yaylanıyormus gibi bir cok sey bende saplantı haline geldi lütfen bana iyi şeyler soyleyin şimdiden teşekkürler...

https://imageshack.us/photo/my-images/80/dsc01853ia.jpg/
https://imageshack.us/photo/my-images/80/dsc01853ia.jpg/

SpyHunter33
27/10/2011, 09:01
merak etme arkadaşım herhangi bir sorun yok sanayiye gitmene bile gerek yok düzeltmek için krikoda kaldır altındaki o demiri levye ile aşağı çek göz kararı bir düzgünlükte olsun hiç bir şey kalmaz. Ben her hafta vuruyorum altını her haftada düzeltmeye gidiyorum :)

gemlikli_55
27/10/2011, 09:14
merak etme arkadaşım herhangi bir sorun yok sanayiye gitmene bile gerek yok düzeltmek için krikoda kaldır altındaki o demiri levye ile aşağı çek göz kararı bir düzgünlükte olsun hiç bir şey kalmaz. Ben her hafta vuruyorum altını her haftada düzeltmeye gidiyorum :)

Erkan alemsim ya sanki levye denilen şey her arabada ilkyardım cantasında bulunan aletmiş gibi söyledin :))))
arkadaşta levye sanırım yoktur o yuzden sanayiyeeeeee :)

SpyHunter33
27/10/2011, 09:27
:D valla aydın beya abicim bende de hiç bişi yoktu ne zaman puntoyu aldım anatar takımından levyeye alyan takımından balata spreyine. Bagaj tıka basa dolu sanayi arabası gibi oldu valla :D

gemlikli_55
27/10/2011, 09:42
bende puntoyu aldım bahceye ufak tamirhane actım yok yok kaporta boya bile yapıyorum saka saka tabi
ama levye hariç bende baya malzeme oldu baya :)

oxite
27/10/2011, 11:04
bakalım inş. dediğiniz gibi sorun olmaz başka..gelen sesler vs. inş onun vidasının gevsekliğidir..:S

hakguner
27/10/2011, 11:08
Ne tesadüf aynı demiri bende büktüm. Sarıyer ın güzide yolunda taşa çarptım. Taş bende önce fırladı. Aynı demir bükülmüş. Cumartesi günü servise gidip düzelttireceğim. Sevmiyorum öyle yamuklukları. :)

oxite
27/10/2011, 11:10
bükülmesinden zyade sanırım onun tutan vidada boşluk oluştu,arcı 3000 devire cıkartınca mesela oluşan titreşimden zırıltı yapıyor daha dogrusu ondan oldugunu tahmin ediyorum,bu hiç oldumu sizde vidada boşluk varmı yada 2 inci viteste bi 30000 4000 devire cıkartın zırıltı gibi yada filtre tıkanması gibi ses gelio...?

ZAK1980
27/10/2011, 11:15
Aynı demırı bende surttum okadar egılmıstıkı egzoza deyıyordu ertesı sabah arabayı calıstırırken garıp bır ses geldı aracın altına egıldım baktım demır yamulmus hemen Yetkılı servıse gıttım aracı calıstırdılar evet ses var dedıler arabanın altını surtmussunuz galıba deyıp aracı kaldırdılar demır egılmıs yukarı dogru egzoza degıyor ama egzoza zarar vermemıs demırı soldan ve saga tutarak anahtarla asagıya cektıler ses kalmadı herhangı bır sıkıntıda yok demırın fıyatı 30 tl dıye duymustum servıste ama sızde aracın altına gecerek yukarı cıkan demırı asagıya dogru cekebılırsınız

oxite
27/10/2011, 11:18
teşekkürler ben bi kanala sokayım şu veleti aksama bi arkadasımın dukkanında bakalım nesi varmıs dediğin gibi..inan daha rahatım şimdi..:D

clubber_style
27/10/2011, 11:22
ah su istanbul sokakları...

SeaMaN
27/10/2011, 11:39
Serviste bahsettiginiz Demir 55 TL. 5-6 gün önce değiştim. Yüksek hızlarda dengeyi bozabiliyor

oxite
27/10/2011, 13:57
Serviste bahsettiginiz Demir 55 TL. 5-6 gün önce değiştim. Yüksek hızlarda dengeyi bozabiliyor

ses yapıyormuydu yuksek devirde..

hakguner
27/10/2011, 15:43
bükülmesinden zyade sanırım onun tutan vidada boşluk oluştu,arcı 3000 devire cıkartınca mesela oluşan titreşimden zırıltı yapıyor daha dogrusu ondan oldugunu tahmin ediyorum,bu hiç oldumu sizde vidada boşluk varmı yada 2 inci viteste bi 30000 4000 devire cıkartın zırıltı gibi yada filtre tıkanması gibi ses gelio...?

Bende herhangi bir ses yok. Sende vida filan gevşemiştir. Ses ondandır.

gntc
28/10/2011, 09:37
arkadaşın başına gelenin aynısını yaşadım.daha puntomu alalı 10 gun olmuştu altını surttüm aracın.daha sonra servise gittim düzelttiler. moto bolumunden takırtı sesleri geliyodu, özellikle yüksek devirde ve eğimde. servisteki arkadaş, motor devirlendiğinde azda olsa kendini aşagı saldığını, buna eğiminde eklenmesiyle dahada salıp yamulan demire çarptıgını soyledi.benim bükük kısmı sağ tekere doğruydu

oxite
28/10/2011, 10:53
sonra ne oldu peki.?

gntc
28/10/2011, 11:17
serviste demiri söküp dezeltip tekrar taktılar (ücretsiz). çanakkale miller oto da yaptırdım ve çalışan usta herhangi bi zarar vermediğini soyledi. zaten 2-3 aydır bi etkisini gormediim