PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sorun mu bilmiyorum ?

EAGLE SAİM
04/06/2007, 21:48
arkadaşlar şu sıralar yolda tümsek yerlerden geçerken veya hafif çukurlarda bile sanki küt küt diye ses geliyor.(veya bana öyle geliyor):ssss:.yaklaşık iki hafta önce servise gittiğimde ön amortisörleri değiştirdiler.fakat hala bu seslerden devam edişyormuş gibi geliyor.aynı sorunu yaşayan varmı.yardım lütfen

OzzY
04/06/2007, 23:22
tıkırtı burcu olmasın?

mkaksoyer
05/06/2007, 07:49
güvendiğin bir öndüzenci varsa ona göstermeni öneririm. servis danışmanlarımız pek tanımıyor aracı.

ufuk61
05/06/2007, 08:06
bencede tıkırtı burcudur cünki aynı anlattığın sorun bendede vardı hemen tıkırtı burcunu değiştiler ve sorun ortadan kalktı

Lewent
05/06/2007, 10:09
Tırkırtı burcu olabilir ama tümsek deyince aklıma bi şey geldi, şöyle ki:

Bazı tümseklerden biraz hızlı geçince ön tekerlekler sanki boşta kalıyor bir an we küt diye bi ses geliyor!
Şimdiye kadar önemsemedim ama amortisörlerde problem olabilirmi acaba, bununla karşılaşan warmı peki?

barraquda
05/06/2007, 11:44
Tırkırtı burcu olabilir ama tümsek deyince aklıma bi şey geldi, şöyle ki:

Bazı tümseklerden biraz hızlı geçince ön tekerlekler sanki boşta kalıyor bir an we küt diye bi ses geliyor!
Şimdiye kadar önemsemedim ama amortisörlerde problem olabilirmi acaba, bununla karşılaşan warmı peki?

gerçekten hiç aklıma gelmemişti..bendede oluyor..bazen görmeden tümseklerden hızlı geçiyorum...ön tekerler havada imiş hissi veriyor..servise görünmem gerekli galiba..

gülsüm
05/06/2007, 13:32
ona benzer bi ses bizdede var ama bozuk yolda duyuluyo, serviste nerden geldiği bulunamadı

dagored
05/06/2007, 13:38
Aynı şekilde çukur ya da tümseklerden geçerken bende de böyle bir ses var. ama "küt" diye değil de sanki "lık" gibi bir ses ve arkadan geliyor. Ve bence bu ses bir sorun....

ufukbzk84
05/06/2007, 14:26
arkazdaşlar bendede şöle bi sorun var gerçi tam olarak çözemedim ama ön tarafta hafif bozuk bi yoldan geçerken çok hafif pat pat diye bi ses geliyo acaba neden olabilir...????

ABNEW
05/06/2007, 15:05
GP lerin sert ve dolayısıyla sesli çalışan süspansiyonları var.Bence kasislerden geçerken duyulan ses normal tabi eğer aşırı değilse...

Qubee
05/06/2007, 19:22
en sevmediğim yanı puntonun süspansiyonları. hem çok sallıyo hem de ses yapıyo paso :(

OzzY
05/06/2007, 19:42
arkazdaşlar bendede şöle bi sorun var gerçi tam olarak çözemedim ama ön tarafta hafif bozuk bi yoldan geçerken çok hafif pat pat diye bi ses geliyo acaba neden olabilir...????
muhtemelen tıkırtı burcu...

h k
05/06/2007, 19:56
tümseklere hızlı giripte aracı yerden keserseniz amotisörler yukarı kalkıyor. arac tekrar yere sertce basıncada sesli bir şekilde yerine oturur. hani aracı lifte cikartirsinizda yere inince yüksekte kalır ve biraz yürüyünce düşer aşağı , onun gibi. gazlı amortisörlerin normal çalışmasıdır bu esasında.

ufukbzk84
06/06/2007, 12:51
muhtemelen tıkırtı burcu...
yardımın için teşekkür ederim....