PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ASR Hakkında yardım :(

CeNaZe666
26/10/2011, 13:11
Arkadaşlar merhaba;
Ortalama bir aydır ASR modu aracı çalıştırdığım zaman devreden cıkıyor önceden otomatik açık duran ASR'yi şimdi manuel olarak kullanmak zorunda kalıyorum bunun sebebini bilen varmı? birde bugün ani kalkış yaptım araç ile motor kabininin içerisinden tak diye bir ses geldi birşey kopmuş olabilir mi şimdiden teşekürler...

araç : 2007 G.punto 90 bg.6 ileri.

bludrems
26/10/2011, 15:23
asr normalde araba çalıştırıldığı anda devreye girer ve sarı bir ışık yanar,daha sonra bu ışık söner yani asr yi kapatmak için her araçı çalıştırdığınmda asr düğmesine basman lazım.

CeNaZe666
26/10/2011, 15:38
ama ilk zamanlarda öyle olmuyordu aracı çalıştırdığım zaman aktif durumda duruyordu yanı (sarı ışık yanıyordu ) ama şuanda aracı calıştırıyorum ışığı yanarken birden sönüyor ve bilgi ekranında ( dissconet ) yazıyor bir türlü çözemedim neden olduğunu...

swimmer_tr
26/10/2011, 22:55
sarı ışık yandığında asr kapalı demek yalnız :)

ya da ben öyle biliyorum :)

CeNaZe666
27/10/2011, 12:31
bende tam tersini biliyorum Sarı ışık yanınca aktif yanmayınca pasif :) ışık kapandığında bilgi ekrarnında ( dis ) yazıyor bu da kapalı kesik anlamına geliyor ışık yandığında ise ( ed ) yazıyor bu da bağlı veya acık anlamına geliyor... sonunda alıcam bi hacı muro :)) beyinli araba kullanmak ne zor yaa.. :)))

GP COSKUN
27/10/2011, 12:37
Gösterge panelinde sarı asr uyarı ışığı devamlı yanıyorsa kapalı konumda demek
ama araç patenaja başladığında yanıp sönerek fasılalı şekilde yanıyorsa devrede demek

CeNaZe666
27/10/2011, 12:55
ümit bak bu dediğine hiç dikkat etmemiştim. ona bir bakıp denicem bugün patinaja yüklendiğinde dediğin gibi yanıp sönecekmi Sarı ışık yanık vaziyette de denicem kapalı vaziyette de bakalım hangisi doğru cıkacak :) önerin için ayrıca teşekkür ederim...

asukasan
27/10/2011, 13:32
araç çalıştırıldığı zaman ASR otomatik devreye giriyor, sarı ışık yanıyorsa ASR devre dışı demektir zaten gösterge panelindede yazıyor bu bilgiler, Coşkunun dediği gibi açık dudumda iken patinaj olduğunda fasılalı olarak yanıp sönüyor.

CeNaZe666
27/10/2011, 13:55
bu dediklerinizi denicem ben hep sarı ışık yandığı zaman aktif durumda sanıyordum demekki yanlış bilgilendirilmişim.. yardımcı olan herkeze cok teşekkürler...