PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP de Teyp açılma problemi.

fotobelit
25/10/2011, 11:27
Selam arkadaşlar.Aranıza yeni katıldııgm için mutluyum..Benim 2006 1,3 grande punto active aracımın orjinal teyp i sabahları çoğu zaman açılmıyor..Aracımı herzaman kullanmıyorum işyerim eve yakın olduğu için..Bazen 2-3 gün yatıyor araç..Teyp in on-off tuşuna basılı tuttugum halde açılmıyor..marş ta veya araç çalışıyorkenden açılmıyor..yarım saat kadar dolaştıktan sonra açılıyor.sanki motor ısındıktan sonra.Acaba soğuktan ve araç yattığından olabilirmi?Sebebini veya çözümünü bilen varmı acaba..?(Not:Akü sağlam)

Konu daha önce açıldımı bilmiyorum..Şimdiden teşekkür ediyorum..

fotobelit
25/10/2011, 11:29
teyp açıldıktan sonra hiçbir problemi olmuyor..

SKELETER
26/10/2011, 16:22
Benim 2010 Evo' nun teybi benzer bir problemden İstanbul'a gitti. Hala aramadılar bakalım neyi varmış.

fotobelit
26/10/2011, 18:47
Eğer problemin ne oldugu belli olursa,benide bilgilendirirseniz sevinirim..

farcry5789
26/10/2011, 19:11
on-off tuşu tam anlamıyla basmaya bilir toz olmuştur geçirmiyodur

fotobelit
27/10/2011, 12:26
on-off tuşu tam anlamıyla basmaya bilir toz olmuştur geçirmiyodur

On-off tuşunu çıkarmak için ne yapmamız gerekiyor..Öne doğru çekince geliyormu..Kırmıyım yanlışlıkla..

blackhawk
27/10/2011, 16:52
Bu sorun akü kaynaklı olabilir mi? Marşa basıp belli bir süre kullandıktan sonra kendi açılıyor demiştiniz. Akü kendini topladıktan sonra teyp açılıyor olabilir. Servise böyle bir özelliği var mı diye sormak lazım. Volume potunda sorun olduğunu sanmıyorum öyle olsa sesi açıp kaparken cızırtı yapar.

fotobelit
27/10/2011, 17:59
Bu sorun akü kaynaklı olabilir mi? Marşa basıp belli bir süre kullandıktan sonra kendi açılıyor demiştiniz. Akü kendini topladıktan sonra teyp açılıyor olabilir. Servise böyle bir özelliği var mı diye sormak lazım. Volume potunda sorun olduğunu sanmıyorum öyle olsa sesi açıp kaparken cızırtı yapar.

evet benimde aklımdaki o ama akü sağlam..sağlam diyorum ama marş ta yani çalıştırmada ve diğer elektirik aksamında bir problem olmadıgından diyorum..Servise sordugumda beyin veya kablolardan su girmiş olabilir gibi şeyler söyledi..