PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kasislerde arkadan gelen gacırtı

OzzY
25/10/2011, 00:27
cuma gün müslüm abiye uğrıcam ama ozamana kadar merakımı gidereyim :)

uzun zamandır var ancak özellikle bugun çok rahatsız etti. hangi koşullarda yapıyor tam emin değilim ancak arkada iri bir arkadaşım öndede 2 kişi vardık kasislerden geçerken (arkadan gibi) gacır gucur sesler geliyordu. neden olabilir?

servt
25/10/2011, 02:06
bende de her zaman yapmasada aynı sorun var . 2-3 kez servise gittim bişey yok dediler. ancak kasislerden geçerken canımı sıkıyo. sonucu paylaşırsan sevinirim.

OzzY
25/10/2011, 10:28
cuma akşamı hatırlatırsanız paylaşırım

akca37
25/10/2011, 10:40
Dostum tahminimce arka koltuk bağlantı yerlerinden olabilir, tuncay abi ile de görüşmüştük, oraya bant falanyapmıştım bir ara kesilmişti ancak şu an varmı bilmiyorum , neden diye sorarsan, şu anda direksiyonun altından gelen sese odaklanmış durumdayım :(

OzzY
25/10/2011, 18:00
hem alt hem sırt kısmın bağlantılarına bant sardım bakalım nolcak

clax22
25/10/2011, 22:25
bendede var o ses ama servise goturmeye useniyorum

smartengineer
26/10/2011, 10:08
arkadaşlar ya stoplardan yapıyo yada bagaj kapağının ayarından bendede vardı stopları sıktılar ve bagaj kapak ayarı yaptılar artık yok o ses

akca37
26/10/2011, 10:13
arkadaşlar ya stoplardan yapıyo yada bagaj kapağının ayarından bendede vardı stopları sıktılar ve bagaj kapak ayarı yaptılar artık yok o ses

Ben daha önce bakıtmıştım stoplara , daha sonra tekrar ses yinelemişti, ancak Tuncay abim sölemişti koltuk bağlantıları diye oraları bantlayınca sesi kesti

nightblue
26/10/2011, 10:39
Ya bizim bu seslerden çektiğimiz nedir arkadaşlar, bende de aynı sorunlar var yani bi kasisten geçerken yada bir kasisten inerken ön lastiklerin altından sanki lastik sesi gibi gacırt diye bi ses geliyor sanırım takozlardan...

hayalci79
26/10/2011, 18:19
Bende o ses yok ama çok yaylanıyor arka taraf kasislerden geçerken..

serkankucuk
26/10/2011, 18:28
benim Punto'ya arkaya ağır biri oturduğu anca gıcırdardı, arabadan indiğinde de aynı gıcırtı e tabi kasislerde de aynı gıcırtı, sonuç: hiçbir ustaya gösteremeden sattım gitti.

kochuso
26/10/2011, 20:55
bagaj kapak ayarını aşağıda kilidin gidiği yerden mı yapıyor yoksa yukarıdakı menteselerden falan mı

OzzY
26/10/2011, 22:19
işin ilginci sürekli yapmıyor bende. bant çektikten sonrada duydum sesi ama bugun yoktu mesela. sanırım soğuk havada daha çok yapıyor.

2 hafta önce filanda ön konsoldan bir tıkırtı gelmeye başladı :S

blackhawk
27/10/2011, 11:11
Arkadaşlar ses muhtemelen kapılardan geliyor. Eminizde varsa motor yağı ile menteşeleri yağlayın tabi ilk önce temizleyin güzelce. Kapı kilitlerini ve karşılıklarını gres ile yağlayın ama karşılıklardaki fazla yağı mutlaka alın üzeriniz yağlanmasın. Birde bagaj kilidi ve menteşeleri aynı şekilde işlemden geçirin en son bagaj amortisörlerini yağlayın. Sesler bitecektir. Isteğe bağlı olarak kapı lastiklerini vazilin ile yağlayabilirsiniz. Özellikle soğuk havada lastiklerin kapıları daha iyi öpmesini sağlar. Umarım yardımcı olmuşumdur.