PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande puntolar ve punto evo lar için en iyi fren balatası

alibozpinar
24/10/2011, 12:06
Selam puntocu arkadaşlar.;

Geçen cumartesi günü aracımı 20000 bakımına götürdüğümde fren balatalarımın ömrünün 4000 yada 5000 km daha gideceğini sonra değişmesi gerekebilceğini söylediler. Fiyat istediğimde değişimine 150 tl istediler. bende çok yuksek buldum bu yüzden başka markaları araştırdım. forumdan bazı arkadaşların yazılarını okudum. Ebc den Trw den bahsetmişler .

Şimdi benim sorum şu:

Farklı marka balata kullanan arkadaşlar nezamandan beri kullanıyorlar? nereden temin ettiler? ve nekadara satın aldılar?

Bende buradan çıkartacağım sonuca göre balatamın markasını belirleyip nereden temin edebilceğimi öğreneceğim.

Şimdiden teşekkür ederim .

GP COSKUN
24/10/2011, 13:13
ali
bosch marka kullanabilirsin
kablolu takım balata 80- 100 tl civarı değişiyor
ses yapmaz toz yapmaz ömür bakımındanda çok iyi
tavsiye ederim daha çnce tavsiye ettim kullanan bütün arkadaşlar
arkamdan dua ediyor

ZAK1980
24/10/2011, 13:19
Bu arada Bosch marka kullanacaksan bosch car servıslerındede bu ıslem yapılabılıyor ve garantılı ıscılıkte ıyı servısten daha ucuza yapıyorlardır

Luc
24/10/2011, 13:30
Fren önemli bir konu. Bana kalırsa en iyisi neyse onu takın paradan kaçmadan.

Romeo_er2
24/10/2011, 13:34
Ben onlerde ebc green stuff(kevlar alasim) -arkalarda ebc yellow stuff(aramid fiber alasim balata kullaniyorum..200+hp araclar icin pist ve gunluk kullanim balatalaridir..fiyatlari on-arka 250tl civari..toz yapmaz omru uzundur frenlemeyi epey guclendirir ve isinmasi imkansiz denecek kadar zor..srkshop-brakes4u-ebay uzerinden bulabilirsiniz rahatca..

alibozpinar
24/10/2011, 14:12
ali
bosch marka kullanabilirsin
kablolu takım balata 80- 100 tl civarı değişiyor
ses yapmaz toz yapmaz ömür bakımındanda çok iyi
tavsiye ederim daha çnce tavsiye ettim kullanan bütün arkadaşlar
arkamdan dua ediyor

Coşkun abi teşekkür ederim bilgi için. Bosch almayı düşünmedim değil. Ailemizin bir tanede Honda Jazz (2005 model)ı var . ben onda kullanmıştım. ısındıktan sonra pek iyi sonuç alamamıştım.

ama dediğiniz gibi ne ses ne pas kir hiçbirşey yok tu.

Ebc yi aradım 1 saat once bilgi aldım ana merkezden , motor gücü 75 hp ise DP21384 green stuff , 90 Hp ise DP21383 green stuff kullanmak gerekmektedir. dediler.

alibozpinar
24/10/2011, 14:14
Ben onlerde ebc green stuff(kevlar alasim) -arkalarda ebc yellow stuff(aramid fiber alasim balata kullaniyorum..200+hp araclar icin pist ve gunluk kullanim balatalaridir..fiyatlari on-arka 250tl civari..toz yapmaz omru uzundur frenlemeyi epey guclendirir ve isinmasi imkansiz denecek kadar zor..srkshop-brakes4u-ebay uzerinden bulabilirsiniz rahatca..

siz ebayden getirtip mi montaj yaptınız?
Bide eskiye nazaran ne gibi farklılık war?

GP COSKUN
24/10/2011, 16:12
eğer fren balatalarını ısıtacak kadar seri ve performanslı kullanıyorsan
ertuğun söylediği tip özel seri balata tercih etmen gerek
sürüş stilin normal standartların üzerinde tahminimce buda normal set balatalarda
soru yaşamana sebep olur
biraz fazla para ver madem kafan rahat olsun

alibozpinar
24/10/2011, 17:13
en iyisi öle yapayım ben . ebc alacam sanırım fiyat olarak 52 euro diyolar.

Warmı başka marka bosch dışında peki?

dogus618
27/11/2011, 11:36
opar taktım evoma cok memnunum

cihankardes
27/11/2011, 12:30
Bu trw sanırım lancia'larda kullanılan. Eğer oysa tavsiye ederim

Luc
01/12/2011, 13:22
Ertuğ Selam,

Fren diskleri için önlerde EBC Green Stuff 2000 mi kullanıyorsun ?

Yellow Stuff olanlar binek ve 4x4 diye ayrılıyor herhalde ?

Teşekkürler

kara kız
01/12/2011, 14:19
40.000 km bakımında yetkili servis tarafından bana seçenek sunularak kendi isteğim doğrultusunda fiat albea balatası takıldı..su an aracım 80.000 km de frenlerin hala zımba gibi.bu arada takılan balatalar kablosuz..

Tayfun-E30
01/12/2011, 14:49

Selam,

Hangi modeleri toz yapmıyor? ve ne derecede yapmıyor?

bu arada konuyla ilgili trw-bosch-ate bunlar opardan kesinlikle daha kalitelidir bosch kullandım güzeldi trw kullanıyorum süper ötme yok...

Luc
02/12/2011, 22:09
Selam,

Hangi modeleri toz yapmıyor? ve ne derecede yapmıyor?

bu arada konuyla ilgili trw-bosch-ate bunlar opardan kesinlikle daha kalitelidir bosch kullandım güzeldi trw kullanıyorum süper ötme yok...

Toz yapmayan balata yok gibi. EBC Red Stuff iyi o konuda ama. Bugun gorustum EBC'nin merkeziyle.

Ben takim halinde Green Stuff almaya karar verdim.

Sent from my GT-I9100 using

Ersal
03/12/2011, 00:05
Toz yapmayan balatamı olur