PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : zift temizliği

frkan54
23/10/2011, 15:10
bu gün arabamın ziftlerini temizledim. temizlerken gaz yağı kullandım gayet güzel oldu. tavsiye ederim. ama biraz korktum boyaya zarar vericek die temizlikten sonra hemn gidip yıkattım.

Ayberk0616
23/10/2011, 16:05
Zift temizliğinde gaz yağı yada bildiğimiz sana margarin kullanabilirsiniz ikisininde bi zararı yoktur.Şöyle yoktur oraya bi beze döküp silip bırakmıycaksınız.Gaz yağı ile ziftli bölgeleri temizledikten sonra,bütün aracı güzel bi araç şampuanı ile yıkayıp temizledikten sonra gönül rahatlığıyla devam edebilirsiniz:D

fire
24/10/2011, 09:47
en iyi zift çıkarıcı gazyağı
ama eskisi gibi her petrolde bulunmuyor.mazotta çıkaarır ama biraz ovmanız gerekir.
margarnde çıkarır diyorlar denemedim.
zift temizliği sonrası mutlaka sabunla yıkayın

barisunye
24/10/2011, 22:10
benım aracda komple kucuk kucuk noktalarla serpme seklınde zıft oldu..gaz yagıu ıle yapım dedım baktım olcak gıbı degıl..yıkamacıma gıttım..zıft ıcın sıpreyı vardı...once yıkadı sonra onla komple sıldı..sonra bıda yıkadı..cızık kalemıde almış cızıklerede rutus attı..iç dış...30 tl:)ben 3 saat ugrassam zıft cıkardı belkı ama bu sekılde net temız olmazdı...

frkan54
25/10/2011, 20:11
valla ben en azından 1.5 saat uğraştım ama sonuş aldım. şimdi öğrendiğim bişeye göre eskiden pasta cilayı gazyağı ile yapıyorlarmış araba parlasın diye. bizde diyorduk bi parladı sanki meğerse gazyağı arabanın boyasını parşatıyormuş. ama gaz yağı ile sildikten sonra güzel yıkmak gerekir üstünde kaldığı taktirde boyayıda yıpratabiliyormuş. avantajları olduğu gibi dezavantajlarıda var.