PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka Cam Rezistansı

KOMPAKT
16/10/2011, 15:01
Arkadaşlar aracımın arka rezistansı soğuk havalarda özellikle camın aşırı buğulu olduğu zamanlarda çalışmıyor normal ılık havalarda çalışıyor çok ilginç geldi bana. Sigortada bir problem yok kontrol ediyorum sıkça, problem neden kaynaklanıyor olabilir ?:rolleyes2:
Daha önce böyle saçma birşeyle karşılaşmadım ilgilenen arkadaşlar varsa ne yapmam gerektiğini söylerlerse sevinirim.

Ziyaretci046
16/10/2011, 19:48
arka rezisastasın uçlarındaki fişler geçirmiyo olabilir temasszlık ondan yapabilir.

KOMPAKT
16/10/2011, 20:27
arka rezisastasın uçlarındaki fişler geçirmiyo olabilir temasszlık ondan yapabilir.
Benim yapabiliceğim bi oto Elektirikçiye gitmek oluyo sanırım:glare000: rezistans ile fazla bi alakam yok. ve bunun özellikle soğuk havada çalışmaması beni hep madur ediyor.

Ziyaretci046
16/10/2011, 20:41
Benim yapabiliceğim bi oto Elektirikçiye gitmek oluyo sanırım:glare000: rezistans ile fazla bi alakam yok. ve bunun özellikle soğuk havada çalışmaması beni hep madur ediyor.

soğuk haavda nemlendiği için olabilir temasszlık :)

KOMPAKT
16/10/2011, 21:09
soğuk haavda nemlendiği için olabilir temasszlık :)

Dedidiğin gibi soğukdandır büyük ihtimal inşallah hal olur masraflı bişey çıkmasın başımada camı degiştirmek zorunda kalmıyalım..:Ç

blackhawk
17/10/2011, 12:50
Camdaki fişleri sök ince zımpara ile üzerindeki tortuyu al. Yapabilirsen söktüğün kablo içinde yap. Kablo üzerindeki fişi tatlı tatlı sık ondan sonra yerine tak. Sorun kalmayacaktır.

sadece_erhan
23/02/2012, 08:55
benim resistans da çalışmadı dün, şoför tarafındaki sigortaların hepsini kontrol ettim orda sıkıntı yok. bu resistans soketleri bagaj kapağındaki plastik kapağın altında mı kalıyo.

Solitude
23/02/2012, 09:59
Bende çizgilerden biri çalışmıyor, bunun tamiri mümkünmüdür? Sanayide bir camcıya sordum camın değişmesi gerek dedi. Sunduğu çözüm biraz abartılı geldi bana.

M@GIC
23/02/2012, 10:21
resistans tellerinde kopma olursa tamiri yok. Komple cam değişiryor. fiyatlarıda epey pahalı bu camların.
zaten tek telde sorun var bırakın böyle kullanın. Bir kaç tane daha kopunca değiştirisiniz.
Aracın garantisi devam ediyorsa ücretsiz değiştiriliyor. ilk önce olamaz garanti dışı diyorlar ama sonra değiştiriyorlar. bilginiz olsun.

toggykaya
26/02/2012, 23:09
arka camın tamirini biyerlerde görmüstüm. sanırım gümüş rengi bi boya gibi bi sıvıyla kopan yerleri boyayıp tamir etmişlerdi. boya dediğim şey gümüş rengi iletken bişeydi

sekerotocam
03/01/2013, 15:57
Merhaba arkadaşlar
arkacam rezitans tamiri yapıyorum her marka aracların tamiri fiş yeri kopmuş
telleri kopluş fark etmez hepsini yapıyorum garantili şekilde
şeker uta oto cam yeni başken sanayi sitesi 1764 sok no:31 ankara tek yapan firma
tel:0541 959 45 28 bilgi alabilirsiniz

dogus618
03/01/2013, 16:23
Merhaba arkadaşlar
arkacam rezitans tamiri yapıyorum her marka aracların tamiri fiş yeri kopmuş
telleri kopluş fark etmez hepsini yapıyorum garantili şekilde
şeker uta oto cam yeni başken sanayi sitesi 1764 sok no:31 ankara tek yapan firma
tel:0541 959 45 28 bilgi alabilirsiniz

Ben size ukalalik yapmis olmim ve bilmislik taslamak istemem ama ticari bi ilan vermisiniz kurallara uygun bir sekilde yapmanizi oneririm en kisa surede moderator arkadaslarimizdan uyari alabilirsiniz

Ziyaretci040
03/01/2013, 17:30
Hocam fişlerde geçirmezlik varsa ince zımpara ile zımparalayın . Oksitlenmiştir muhtemelen. Zımpara yapılamıyacak kadar ufaksada kontak spreyi ile temizliyebilirsiniz. Ben stoplarıma yapmıştım düzeldi ;)

tyilgin
03/01/2013, 18:14
Rezistans tamiri için fazla uğraşmaya gerek yok, ben daha önce kullanmıştım.

Loctite Arka Cam Rezistans Tamir Seti 2gr - Oto Aksesuar - Hepsiburada.com (https://www.hepsiburada.com/Liste/loctite-arka-cam-rezistans-tamir-seti-2gr-/productDetails.aspx?productId=otbkk501&categoryId=20035763)

Edit : Uzun bir süre önce kullandığım için ürünü tam hatırlamıyorum ancak buna benzer bir üründü.