PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yere dökülen benzin

rafykar
15/10/2011, 10:49
Aracım,Grande punto 1.4 active benzinli
Benzin alırken aracın bagaj altından yere benzin aktığını fark ettim aracı cekip baktiginda benzin oldugu kesinlesti
Sonrasinda takip ettim benzinci tabancayı dogru yerlestirdiginde yere akmiyor saniyorum ama eskiden olmadigini goz onune alirsam bi ariza olustugu kesin
Depo samandirasi mi
Benzin dirsegi mi bilemedim
Servise gitmeden once bilgi edinmek istiyorum,
Bilgi ve yardim lutfen

Budweiser
15/10/2011, 11:34
Depo kapağının orda benzin tahliye yeri var pompacı pompayı çekerken bi miktar taşırdıysa kapağın oralara tahliye hortumu bagajın oralarda zaten oradan akıtmış olabilir. Ama durum riskli bir durum içiniz rahat etmezse servise danışın. Sürekli akıtmıyorsa benzininizdede yersiz bir eksilme olmuyorsa sanmam deponuzdan yana bir sıkıntınız olduğunu.

ZAK1980
15/10/2011, 12:30
Depo kapağının orda benzin tahliye yeri var pompacı pompayı çekerken bi miktar taşırdıysa kapağın oralara tahliye hortumu bagajın oralarda zaten oradan akıtmış olabilir. Ama durum riskli bir durum içiniz rahat etmezse servise danışın. Sürekli akıtmıyorsa benzininizdede yersiz bir eksilme olmuyorsa sanmam deponuzdan yana bir sıkıntınız olduğunu.
MuratKaanın dedıgı gıbı depo tahlıyeden akıtmıstır.Aracı duz bır zemıne bırakıp altınada gazete sererek akıp akmadıgını kontrol edebılırsın veya calısır haldeykende bak bırsey akmıyorsa sorun yoktur .Benzın deposu oldukca katmanlı ve saglamdır zor delınır

izoci
15/10/2011, 12:37
@2 Haklı..

Muhendis06
18/10/2011, 15:54
Lifte kaldirip kontrol etmenizde fayda var, eger gercekten kaciriyorsa onden izmarit vb atan bir baska surucu sizin felaketiniz olmasin. Gecmis olsun.

takres
18/10/2011, 16:24
pompacıların lüzumsuzluğundan oluyor olabilir...bu yüzden pompa bıraktığı andan sonra benzin doldurtmayın...

rafykar
01/11/2011, 09:37
Bilgiler icin cok tesekkur ederim.
Soylemeyi unuttugum daha dogrusu aklimin ucundan bile gecmeyen bisey var.
Aracima brc lpg taktirdim,yanlis bir uygulama neticesinde midem bulandi sokturdum.aklima gelmeyen seyde serviste ortaya cikti.lpg ciler bagajda hortumlar icin delik acarken benzin hortumunu ufacik delmisler,sonrada silikonla yamamislar,silikon dayandigi sure icinde akma olmadigi icin,bu durum aklima gelmedi.
Neyse servis hortuma 400 tl istedi,ben tamircimde 30 tl ye hortumu degistirdim.bilmeyenler icin belirteyim;benzin hortumu lavobalarin altindaki boriyla,elk supurge hortumu arasi bisey spiralli ve plastik..
Lpg taktiranlar dikkat :)