PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Evo'mda iki sorun

hayalci79
14/10/2011, 00:06
Bugün kısa bir süre için durakladığımda Start&Stop sistemi ile motor durdu, tekrar çalışması için ayağımı frenden çekince çalışmadı, ekrana baktığımda Start&Stop devre dışı uyarısı yazıyordu, kontağı kapatıp tekrar açtığımda Harekete Hazır Değil uyarısı verdi, sonra kapatıp açınca çalıştı. Umarım geçici bir sorundur.

Bir de son zamanlarda motor sesi arttı sanki, dik bir yokuşta motor zorlanmıştı, ondan olabilir mi acaba? Eskiden camlar kapalıyken motor sesi pek duyulmazdı, şimdi çok hissediliyor.

Aracı aldığım Mayıs ayından bu yana lastik basınçları 40 imiş, halbuki teslim alırken lastikleri kontrol ettiklerini söylemişlerdi. Kitapçıkta 33-30 yazıyor ama lastikçinin ısrarıyla 30-30 yaptık. Olmazsa önleri biraz şişireceğim.

dogus618
14/10/2011, 06:14
walla bende evomuu 1 ay önce aldım yaklasık lastik havaları 46 cıktı yani kontrol falan etmiorlar lastikler taş gibiydi araabayı yerinde tutamıordum düsününün yani kontrol yok bence

dogus618
14/10/2011, 06:14
birde lastik ebatınız nedir tam olarak?

sezerism
14/10/2011, 11:45
Servislerin Ustaları

Arkadaşlar ben servislerin yaptıklarına inanmıyorum ve güvenmiyorum ama elimiz mahkum . 2011 Mödel bir araç aldım .Yaklaşık 40 bin km yaptım birgün arkadaşıma gittim kontrol için lastikçi tekerleklere baktı falan abi senin tekerlekler bitmiş dedi ya olurmu falan derken baktım gerçekten araçın ön tekerlekleri iç ten bitmiş sıfırlanmış hayret ettim.Yani bir anormallik var her neyse ben 4 tane 1500 tl'ye Briston lastik aldım taktım ve bakıma götürdüm, uzun lafın kısası Bakımda herşeyini ayarladıkların ve hallettiklerini söylediler Tabi ki boş Bende araçı Biga sanayide arkadışıma baktırdım hiş bir işlem yapılmamış .Geri kalanını siz düşünün Saygılar.

1ocak2011
14/10/2011, 12:08
Servislerin Ustaları

Arkadaşlar ben servislerin yaptıklarına inanmıyorum ve güvenmiyorum ama elimiz mahkum . 2011 Mödel bir araç aldım .Yaklaşık 40 bin km yaptım birgün arkadaşıma gittim kontrol için lastikçi tekerleklere baktı falan abi senin tekerlekler bitmiş dedi ya olurmu falan derken baktım gerçekten araçın ön tekerlekleri iç ten bitmiş sıfırlanmış hayret ettim.Yani bir anormallik var her neyse ben 4 tane 1500 tl'ye Briston lastik aldım taktım ve bakıma götürdüm, uzun lafın kısası Bakımda herşeyini ayarladıkların ve hallettiklerini söylediler Tabi ki boş Bende araçı Biga sanayide arkadışıma baktırdım hiş bir işlem yapılmamış .Geri kalanını siz düşünün Saygılar.

Kesinlikle haklısın, bırakıyorsun, akşama alayım diyorsun, hopp hiç bir iş yapılmamış, bu işlerin başına birisini bırakmak kesinlikle şart oldu...

dogus618
14/10/2011, 12:09
walla bazen hak veriyorum size ben aradım servisi lastik havaları 46 cıkınca siz beni öldürmekmi istiorsunuz dedim nasıl yani dediler yahu durum bu fren yaptımmı arabayı tutamadım savruldum nasıl bişi bu dedi ya normalde herseyi kontrol edilior siz teslim almadan önce ya dedim yapmayın kurban olim fren yaptım arabadan rahatsız oldum götürdüm benzinliğe lastiklere bi bakarım uçmuş yani servislere bencede cok fazla güvenmeyin derim

1ocak2011
14/10/2011, 12:12
Aracıaldım 2 km sonra hemen lastikçiye girim halvarı indirttim, Nitrojen gazı bastırdım. Araçları tırlarda geliyor diye havayı bol bol basıyorlar...

egzo-evo
14/10/2011, 13:45
Servislerin Ustaları

yeni aldığınız lastiklerin ebatı nedir acaba

hakguner
14/10/2011, 14:55
Bugün kısa bir süre için durakladığımda Start&Stop sistemi ile motor durdu, tekrar çalışması için ayağımı frenden çekince çalışmadı, ekrana baktığımda Start&Stop devre dışı uyarısı yazıyordu, kontağı kapatıp tekrar açtığımda Harekete Hazır Değil uyarısı verdi, sonra kapatıp açınca çalıştı. Umarım geçici bir sorundur.

.

Start stop un devreye girdikten sonra, çalışması için frenden ayağınızı çekmeniz değil, debriyaja basmanız gerekiyor. Sanırım buradaki yanlışlıktan dolayı aracınızda sorun var diye düşündünüz.

sezerism
14/10/2011, 16:19
kENDİ LASTİKLERİNİ ALDIM BRİSTON POTENZA 205 45 R17 ADRENELİN 88W
hAYIR BEN ŞUNU DİYORUM sERVİS BİR KAĞIT DOLDURUYOR ARAÇ TESLİM EDERKEN ORDA TÜM KONTROLLER YAPILDI DİYOR .12 EKİMDE YENİ ARAÇ ALDIM PUNTO EVO EKRAN SAATİ YANIP SÖNÜYOR.ARAÇIN KONTÜROLLERİNİ YAPARLARKEN BIRAKIP GİTMİŞLER BENDE ALMAya GİDİNCE TAMAM HEPSİ KONTROL EDİLDİ DEDİ ARABAYA OTURDUM BU NE DEDİM A YARIM KALMIŞ DEDİ.ARAÇIN DAHA BİRÇOK ÖZELLEİĞİNİ TANITMAMIŞLAR.SAYGILAR.

ozgurse
14/10/2011, 16:32
Start stop un devreye girdikten sonra, çalışması için frenden ayağınızı çekmeniz değil, debriyaja basmanız gerekiyor. Sanırım buradaki yanlışlıktan dolayı aracınızda sorun var diye düşündünüz.

Yanlız arkadaşın aracı dualogic vites. Söylediğide bence bir sorun. Servise göstermekte fayda var.

hayalci79
14/10/2011, 17:41
Yanlız arkadaşın aracı dualogic vites. Söylediğide bence bir sorun. Servise göstermekte fayda var.

Teşekkür ederim herkese ilgisi için. Belirtmeyi unutmuşum, aracım dualogic. Bugün tekrarlanmadı, kitapçıkta da böyle bir uyarı bulamadım. Aracı çalıştırırken kontak anahtarını gerektiği kadar çevirmemiş olabilirim, belki ondan kaynaklanmıştır. Ancak araç durunca Start&Stop'a almayıp motoru tamamen durdurmasına şaşırdım.

Lastikler 185/65.

xarsi
15/10/2011, 11:34
tam ben yazıyordum.. debriyaja basmadan motor çalışmaz..

hayalci79
15/10/2011, 12:15
tam ben yazıyordum.. debriyaja basmadan motor çalışmaz..

Araç dualogic, ayağımı frenden çekince ya da vitesi + / - konumuna getirince Start&Stop devreden çıkıp araç çalışmaya başlıyor.

Bir de yavaşlarken, yani frene basarken çıkar bir ses var, bu ses nedir? Dualogic robotundan mı geliyor, fren hidroliğimidir?

Ayrıca geçen gün bilinmeyen bir bip sesi duydum arabada, sanki hız sınırını geçmişim gibi, hemen ötüp sustu, bir süre sonra bir kez daha ötüp sustu, bir daha tekrarlanmadı, yol bilgisayarında herhangi bir uyarı yoktu. Arabamı seviyorum ama içimde sürekli bir korku var; city direksiyon arızası, dualogic şanzuman arızası ya da başka bir arıza yapıp beni yolda bırakacak diye..

mistero
15/10/2011, 13:04
Araç dualogic, ayağımı frenden çekince ya da vitesi + / - konumuna getirince Start&Stop devreden çıkıp araç çalışmaya başlıyor.

Bir de yavaşlarken, yani frene basarken çıkar bir ses var, bu ses nedir? Dualogic robotundan mı geliyor, fren hidroliğimidir?

Ayrıca geçen gün bilinmeyen bir bip sesi duydum arabada, sanki hız sınırını geçmişim gibi, hemen ötüp sustu, bir süre sonra bir kez daha ötüp sustu, bir daha tekrarlanmadı, yol bilgisayarında herhangi bir uyarı yoktu. Arabamı seviyorum ama içimde sürekli bir korku var; city direksiyon arızası, dualogic şanzuman arızası ya da başka bir arıza yapıp beni yolda bırakacak diye..

S&S devredeyken ayağınızı frenden çeker çekmez çalışması lazım bence bu bahsettiğiniz bir sorun. Servise götürülmesi gerekir..

Frene basınca çıkan ses benim araçtada var dize araçlarda bu sesin normal olduğunu söylediler. S&S kullanırken benden size tavsiye vitesi +/- konuma getirerek ayağınızı frenden çekmeden çalıştırın daha güvenli..

hayalci79
15/10/2011, 14:04
S&S devredeyken ayağınızı frenden çeker çekmez çalışması lazım bence bu bahsettiğiniz bir sorun. Servise götürülmesi gerekir..

Frene basınca çıkan ses benim araçtada var dize araçlarda bu sesin normal olduğunu söylediler. S&S kullanırken benden size tavsiye vitesi +/- konuma getirerek ayağınızı frenden çekmeden çalıştırın daha güvenli..

Teşekkür ederim. O ses normal demek, iyi o zaman :).

Ben de genelde, özellikle ışıkta vitesle Start&Stop'tan çıkıyorum, yoksa kayıp gidiyor araç.

direngezer
21/12/2014, 15:17
start stop arızası aküden değil arkadaşlar ben yeni akü aldım boşuboşuna,6 ay araştırdım sonunda arızayı buldum, arızada sayılmaz aslında, emniyet kemerleri ötmesin diye sürekli takılıydı meğersem ondan devreyegirmiyormuş, araca binerken emniyet kemerinizin soketini takın inerkende çıkartın düzelir

ecuadorm
21/12/2014, 23:57
start stop arızası aküden değil arkadaşlar ben yeni akü aldım boşuboşuna,6 ay araştırdım sonunda arızayı buldum, arızada sayılmaz aslında, emniyet kemerleri ötmesin diye sürekli takılıydı meğersem ondan devreyegirmiyormuş, araca binerken emniyet kemerinizin soketini takın inerkende çıkartın düzelir
Konuya en son ekim 2011 de cevap yazmislar ama olsun bilmeyenler için bilgi olur :)