PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Havalandırma Kanalı Nasıl Sökülür ?

asukasan
13/10/2011, 18:29
arkadaşlar,Resimdede görülen orta konsol hava üfleme kanalının sağ tarafta olanını sağa ve sola döndüremiyorum, arkasında tüm palleri tutan bir parça yerinden çıkmış, bu üfleme kafasını yerinden nasıl çıkartabilirim, varmıdır bir yöntemi ? evet ustalar iş başına :)

GpMania
13/10/2011, 20:09
orta difizör..tornavida işini görür gibi...yanlız cok nazik ol.tırnak kırılırsa basına iş acar..onun içinde yanlıs hatırlamıyosam bi çark var o hareketi sağlıyo..ama senın içindeki hava yonlendirmeler yerinden cıkmıs...diğer aracımda aynı sorun vardı...kurcaladım bu sefer zırt pırt dusmeye basladı.yada içine geciyodu...yada sen hiç sökmeye uğrasma arkadasım riskli.içine ince bişiler sokup yonlendir ve bi dahada elleme bence.bırak ole kalsın.

asukasan
13/10/2011, 20:26
Bakalim yarin musait oldugumda bir el atacagim. Boyle seylere cok takintiliyim mutlaka halletmem lazim.

GpMania
13/10/2011, 20:39
hacı ben tofastayım .palio - elbea bandında malzemeciyim..torpidonun sol difizörünü ben veriyorum..torpido tesisatıda 1 mt. yanımda hazırlanıyo.unutmassam yarın bi inceler dönerim sana..ama gördüğüm kadarıyla pek kurcalanacak bi parca değil..hergun montajdaki arkadaslardan 5 6 tane ıskarta gelıyo.takamıyolar tam yerine ..cıt kırılıyo hemen .. o yuzden dedim sana fazla kurcalama die.kolay gele..

asukasan
13/10/2011, 21:13
hacı ben tofastayım .palio - elbea bandında malzemeciyim..torpidonun sol difizörünü ben veriyorum..torpido tesisatıda 1 mt. yanımda hazırlanıyo.unutmassam yarın bi inceler dönerim sana..ama gördüğüm kadarıyla pek kurcalanacak bi parca değil..hergun montajdaki arkadaslardan 5 6 tane ıskarta gelıyo.takamıyolar tam yerine ..cıt kırılıyo hemen .. o yuzden dedim sana fazla kurcalama die.kolay gele..

Sagolasin. Isimi cok kolaylastirmis olursun. Yarin takip edecegim seni.

StrawBeeRy
13/10/2011, 22:53
komple sökmek isterseniz ilk önce teybi çıkartıcaksınız onun altında iki tane vidası var onları söktükten sonra havalandırma kanalı sizindir istediğinizi yapabilirsiniz :)

asukasan
13/10/2011, 23:45
komple sökmek isterseniz ilk önce teybi çıkartıcaksınız onun altında iki tane vidası var onları söktükten sonra havalandırma kanalı sizindir istediğinizi yapabilirsiniz :)

Mert sagolasin kardesim. Yarin musait bir zamanimda girisirim. Su teyp icin 4 tane insaat civisi lazim nerden bulabilirim acaba :)

StrawBeeRy
13/10/2011, 23:47
inşaat çivisine gerek yok 4 tane tükenmez kalem bulun onların içini çıkartın onlar iş görüyor ben onunla söküyorum

asukasan
13/10/2011, 23:58
inşaat çivisine gerek yok 4 tane tükenmez kalem bulun onların içini çıkartın onlar iş görüyor ben onunla söküyorum

Hakkatten daha once aux icin insaat civisi ile sokmustum baya zorlamisti. Tukenmez kalem iyi fikir. Yarin sonucu bildiririm. Hayirli geceler...

asukasan
14/10/2011, 17:39
evet mert kardeşim yine ustalığını konuşturdu ve benim bu sorunumuda çözdü, dediğim gibi takıntılarım sebebiyle bu gün ilk fırsatımda ön konsola giriştim, yanlız mertin bana tavsiyesi üzerine şirketi o kadar aradım - taradım ama 4 ü bir arada tükenmez kalem bulamadım :) hemen müteahit arkadaşımı arayarak 4 adet inşaat çivisi rica ettim, oda sağolsun beni kırmadı ve ücretsiz olarak çivileri verdi. teybi söktüm, kablolarını çıkarttım, teybin metal kızağını 4 adet vidasını sökerek çıkarttım, hava ventilleri ve city modun bulunduğu panelide 2 adet vidayı sökerek çıkarttım, city mod ve diğer butonların kumanda kablosunu söktüm ve paneli rahat rahat çalışabileceğim masama getirdim, palleri sağlam olana bakarak dizilişi yaptım ve orta tutucu parçayı yerine taktım. harika bir şekilde oldu, nemli bir bez ile hava kanallarını ve konsoldaki kanallarıda güzelce temizledim. sonuç kusursuz bir üfleme kafası. :) Mert kardeşim tekrar tekrar sana teşekkür ederim. Bu forumu seviyorum kardeşim.... ve resimler...

asukasan
14/10/2011, 17:40
resimlerin devamısı....

StrawBeeRy
14/10/2011, 21:02
rica ederim abi,yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

asukasan
14/10/2011, 21:07
rica ederim abi,yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Sagolasin kardesim. Yardim severligin icin cok cok tesekkurler.

GpMania
15/10/2011, 13:42
arkadasım kusura bakma dün dönemdim fırsatım olmadı...sende halletmıssın zaten..hadi gecmiş olsun ..

usaymaz
17/10/2011, 10:49
hasan abi resimleri paylaşacaktım ki sen halletmişsin eline sağlık temiz iz çıkarmışsın. :)

asukasan
17/10/2011, 10:55
hasan abi resimleri paylaşacaktım ki sen halletmişsin eline sağlık temiz iz çıkarmışsın. :)

ilgine teşekkür ederim uğur kardeşim sağolsın. uğraşıp hallettim. hepinize kazasız belasız sürüşler.

cihanin
04/09/2015, 00:37
evet mert kardeşim yine ustalığını konuşturdu ve benim bu sorunumuda çözdü, dediğim gibi takıntılarım sebebiyle bu gün ilk fırsatımda ön konsola giriştim, yanlız mertin bana tavsiyesi üzerine şirketi o kadar aradım - taradım ama 4 ü bir arada tükenmez kalem bulamadım :) hemen müteahit arkadaşımı arayarak 4 adet inşaat çivisi rica ettim, oda sağolsun beni kırmadı ve ücretsiz olarak çivileri verdi. teybi söktüm, kablolarını çıkarttım, teybin metal kızağını 4 adet vidasını sökerek çıkarttım, hava ventilleri ve city modun bulunduğu panelide 2 adet vidayı sökerek çıkarttım, city mod ve diğer butonların kumanda kablosunu söktüm ve paneli rahat rahat çalışabileceğim masama getirdim, palleri sağlam olana bakarak dizilişi yaptım ve orta tutucu parçayı yerine taktım. harika bir şekilde oldu, nemli bir bez ile hava kanallarını ve konsoldaki kanallarıda güzelce temizledim. sonuç kusursuz bir üfleme kafası. :) Mert kardeşim tekrar tekrar sana teşekkür ederim. Bu forumu seviyorum kardeşim.... ve resimler...
Merhabalar.
Aynı sorun bende de var sökmeyi düşünüyorum yalnız benim arkadaki tüm yaprakları hareket ettiren Zımbırtı fırladı gitti havalandırma kanalına.
Sorum şu ki o Zımbırtı kanalda uzaklaşmışmıdır yoksa sökünce elimle ulaşabileceğim bir yerde midir?
Sizin fotoğrafta da göremiyorum acaba sizinki de kurtulup gitmişmiydi yoksa tutan bir diş vardı da kaybolmamış mıydı?

Şimdi o hareket çubuğu olmadan sökmenin bir anlamı yok. Çıkmacılar da klima difüzörü değersiz parça diye sökmeye uğraşmak istemiyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim. Ben de takıntılıyım bu konularda. Gözüm sürekli oraya gidiyor.