PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dizel motorda titreme ve devir düzensizliği

ERKAN 33
13/10/2011, 16:43
arkadaşlar arabam 96.000 km de ve sabahları çalıştırdığımda rolanti devrinde düzensizlik var araba biraz çalıştıktan sonra ısınınca normale biniyor. sorun nereden kaynaklanıyor acaba yardımcı olabilirmisiniz

Solitude
13/10/2011, 22:46
birçok sorun olabilir eğer daha belirleyici şikayetleriniz yoksa tahmin yürütmek zor olsa gerek, daha tecrubeli arkadaşlar belki yardımcı olabilir.

StrawBeeRy
13/10/2011, 22:49
aynı sorun bendede var soğuk havalarda stop edicekmiş gibi oluyor.enjektörlere baktırın eğer sorun ondan değilse basınç kütüğü var bende o arızalıymış değişmesi gerekiyor birmot 900 lira dedi sanayide 450 liraya çıkmasını bulabiliyorsunuz inşallah siz enjektörle işi bitirirsiniz

Ziyaretci046
13/10/2011, 23:47
enjektörlerden olabilir iyi bir pompacıya gidip baktırmanız gerek sabah ilk çalışmadan duman v.s var mı cihaza baglayıp gizli arıza kodlarına falan bakmak lazm

babajuba
13/10/2011, 23:56
90 beygırlerın kronık sorunu bu esasında ama arzayı bulana kadar nekadar parca varsa degıstırıyorlar ozellıkle ılk enjektorlerden baslıyorlarkı en fazla ıteledıklerı parca cunku sonra kütük arzalımı dıye bakıyorlar sonra basınc bılmem nesı manıfort temızlıgı zaten arabanın en kafa parcaları degıstıkten sonra sorunda gecmıs oluyor o sırada keske işini dogru yapan ustalar olsa pıyasada tabı sen dunya kadar parayı saymıs oluyorsun o sırda aynı sorun bende var ve suan bulmus degılım sebebını

ERKAN 33
14/10/2011, 13:40
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ilk iş olarak bir pompacıya gidecem

kadir07
14/10/2011, 14:43
demekki 90 lıkların hepsinde aynı problem var bendede oluyo sabahları devir ibresi azer bülbül gibi sallanıyo..:) geçen hafta birmota gittim klima açıkken kalkarken stop ediyordu 90 lıkların debriyajından kaynaklanıyo 75 liklerde olmuyo dedi servis..:S

KOMPAKT
14/10/2011, 14:50
Uzun süreden sonra çalıştırılan motor çok kısada olsa düzensiz çalışır çok normal Sizinde sölediğiniz gibi sonra normale dönüyor.Aracınızı çalıştırmadan önce kontağı yarım çevirdiğinizde kızdırma buji uyarı lambasının sönmesine dikkat ediyormusunuz ?

Solitude
14/10/2011, 14:52
ya arkadaşlar bu manifold temizliği nasıl yaptırılıyor ? yani direk servise gidip ben manifoldun temizlenmesinimi istiyorum diyoruz ? bu işlemi manuel olarak mı yapıyorlar yoksa carbon clean le mi ? ayrıca manfold temizliği farketdilir bir değişiklik gösteriyormu ? (konuyu açan arkadaştan özür dilerim yeni başlık açıp gereksiz kirlilik yapmak istemedim )

rec_off
14/10/2011, 22:23
basınç kütüğü arızası olabilir geçen sene benim aracım abuk subuk biçimde stop etmeye başlamıştı sonra tekrar çalışıtırıyordum ve devam ediyordum bu sıkıntıdan dolayı aracı bosch car servise götürdüm içeri girdim daha usta gelmeden araç stop etti ve bir daha çalışmadı Allah'tan servisi bulduktan sonra oldu bu hadise :)) servisin 900 dediği kütüğü ikitelli organizedeki çıkmacılardan 400 veya 450 ydi tam hatırlamıyorum alıp taktırdık bosch ta sorun ortadan kalktı. bu arada benimkisi de 90 hp 'ydi belirtmeyi unutmuşum. bence de siz bi basınç kütüğüne baktırın